×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Uldis Šmits: Draudus rada ne jau ieroči, bet uzpirkti politiķi un propagandas karš (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Drošības situācija Eiropā ir mainījusies, taču, šķiet, pārmaiņas gandrīz nemaz nav iespaidojušas tos politiķus, kuru darbības motīvi un ieteiktie risinājumi īsi izsakāmi ar diviem vārdiem: Krievija un nauda jeb, saliekot kopā, Krievijas nauda. Protams, tā ir arī Eiropas mēroga problēma, bet Krievijas miljardi, kuri apgrozās, piemēram, Londonas Sitijā, nespēj – atšķirībā no Latvijas – īpaši iedragāt britu politisko sistēmu vai valsts pamatus. Tagad arī mūsu Drošības policijas vadība ir atzinusi acīm redzamo – termiņ­uzturēšanās atļauju masveida izsniegšana Krievijas pilsoņiem ievērojamos apmēros var slēpt potenciālu apdraudējumu. Kaut vai tāpēc, ka Latvijas drošības iestādes, kuras spiestas nodarboties ar tūkstošiem atļauju prasītāju pārbaudi un uzraudzību, tiek tādējādi atrautas no citiem, iespējams, daudz neatliekamākiem pienākumiem. Ir arī citi ar atļauju izsniegšanu saistīti slideni aspekti, tai skaitā sava veida paralēla sabiedrības modeļa veidošanās jau “kobzonizētajā” Jūrmalā un citviet. Tomēr, saka premjere Straujuma, “mēs nevaram vienas valsts cilvēkus izolēt tāpēc, ka ir tāda vara, kāda ir Krievijā, biznesa cilvēki tomēr strādā”.

Mēs, izrādās, nevaram daudz ko. Nevaram ierobežot Latvijas “apraidīšanu” no kanāliem, kas izplata melus un rīda, nevaram vai negribam neko reāli sākt enerģētiskās atkarības mazināšanai, gadiem nevaram savest kārtībā korupcijas novēršanas dienestu, nevaram iegrožot valstij klaji naidīgas organizācijas, tāpēc drīzāk jāvaicā, ko mēs vispār varam. Ja jau neko būtisku, tad tādā gadījumā nav pārāk lielas nozīmes Latvijas nostājai, lai Eiropas Savienība saglabātu pret Krieviju ieroču tirdzniecības embargo, jo Latviju galvenokārt spēj apdraudēt ne jau ieroči vai zaļie cilvēciņi, bet uzpirkti politiķi un propagandas karš, kā arī mērķtiecīgi izvērsti pasākumi ekonomikā un finanšu jomā. Mums diemžēl jāpatur prātā Igaunijas ekspremjera Marta Lāra jau pasen izteiktais un varbūt drusku patētiski sakāpināti skanošais viedoklis par 
likstu iemesliem Latvijā, kura savulaik pieņēma “lēmumus, ļaujot valstī ieplūst Krievijas melnajam kapitālam” un naudai, ar ko rīkojas “melni cilvēki ar melnu dvēseli”. Zīmīgi, ka “lēmumi” attiecas uz periodu, kad Latvijā valdīja tie, kuriem šajās vēlēšanās neizdevās atgriezties pie valsts stūres. Bet ir arī personas bez valdīšanas pieredzes, toties ar iespējām privātos reisos apmeklēt lielo kaimiņzemi. Nerunājot par pārējiem ceļotājiem. Drošības situācijas izmaiņas Eiropā nemainīs viņu politikas virzienu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Straujuma par TUA: Nevaram vienas valsts cilvēkus izolēt tāpēc,ka ir tāda vara,kāda ir Krievijā,biznesa cilvēki tomēr strādā. Muļķe? Izliekas?

  2. Protams , ** bijušie. To parādīja mūsu vēlēšanas. Pie sienas citādi domājošos un viss, laiks izmainīt likumus.

    • bet tos “citādi domājošos” kangarus un okupantus jau sen vairs “pie sienas” neviens neliek! Tā jau tik rīkojās tie vecie radikāļi, kuriem nebij nekādas jēgas par cilvēktiesībām un kuri norobežojās no pasaules un dibināja sev atsevišķu valsti. Bet mēs dzīvojam globalizācijas laikmetā, un tas paredz okupantu un okupēto līdztiesību, kā arī viņu savstarpējas iecietības un tolerances palielināšanu. Vot takije pirogi!

  3. Tulīt būs labs piemērs – kāda Vienotības politiķa pirkšana par labu naudu … varbūt kļūdos, tā nenotiks un tas būtu labi kā Latvijai tā Vienotībai – PARĀDĪS – deputāti nav pērkami. Vai atkal kļūdos…

Draugiem Facebook Twitter Google+