×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. jūlijs, 2014
Drukāt

Zāliens ap namīpašumu Jūrmalā nedrīkstēs pārsniegt 10 centimetrus (5)

jurmala_14

Zāliens ap namīpašumu Jūrmalā nedrīkstēs būt garāks par desmit centimetriem. To paredz Jūrmalas pilsētas domes ceturtdien apstiprinātie pilsētas teritorijas namīpašumu uzturēšanas un sabiedriskās kārtības noteikumi.

Kā skaidro Jūrmalas pilsētas pašvaldībā, ņemot vērā kūrortpilsētas specifiku, jauno noteikumu redakcija ietver atbildību par biežāk novērotajiem pārkāpumiem, kuri traucē sabiedrisko kārtību un nav atrunāti citos ārējos normatīvajos aktos.

Piemēram, paredzēta atbildība par agresīvu pārvietošanos ar mopēdu, divriteni vai skrituļslidām pa gājējiem paredzētiem ceļiem; transportlīdzekļu iebraukšanu zaļajā zonā; trokšņošanu, kas traucē apkārtējo personu mieru vai organizāciju darbību; ubagošanu publiskā vietā; atrašanos publiskā vietā ar atvērtu alkoholisko dzērienu iepakojumu un citiem.

Jaunajos noteikumos ir izvirzītas prasības namīpašniekiem, liekot tiem rūpēties par savu īpašumu uzturēšanu un sakopšanu. Piemēram, noteikts, ka zālājs ap namīpašumu nedrīkst būt garāks par desmit centimetriem. Tāpat paredzēts, ka ziemā ir jārūpējas par līdzās esošo ietvju un savu namu jumtu tīrīšanu un ka namīpašumi, kuri netiek apdzīvoti, īpašniekam ir jāslēdz, lai novērstu nepiederošu personu uzturēšanos un iekļūšanu tajos.

Īpaša vērība pievērsta trokšņošanas novēršanai pilsētā, kas ir aktuāli vasaras sezonā. Ja vien trokšņošana nav saistīta ar satiksmi vai pasākumiem, kas saskaņoti ar Jūrmalas pilsētas pašvaldību, Pašvaldības policija varēs sodīt, piemēram, trokšņojošos kaimiņus un kafejnīcu īpašniekus, kas arī dienas laikā atskaņo skaļu mūziku.

Tāpat noteikumi paredz atbildību par atrašanos ar dzīvnieku neatļautās vietās – ezeru, upju un jūras līča pludmales teritorijās, un sodu par atrašanos uz ledus paaugstinātas ledus bīstamības periodā.

Pašvaldības policijā norāda, ka situācija no Jūrmalas drošības un sabiedriskās kārtības viedokļa ar katru gadu ievērojami uzlabojas. Pērn Jūrmalā noformēti 706 administratīvo pārkāpumu protokoli, kas iepretim 2006.- “rekordgadam”, kad tādu protokolu bija 2053, ir par teju trešdaļu mazāk. Tomēr vairāk izrakstītas soda kvītis par nelieliem pārkāpumiem – 2013.gadā tādi piemēroti 4255 gadījumu.

Jaunie noteikumi par pārkāpumu izdarīšanu paredz brīdinājumu vai naudas sodu (fiziskām personām līdz 350 eiro, savukārt juridiskām personām līdz 1400 eiro).

Saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām” saistošie noteikumi tiks nosūtīti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai atzinuma sniegšanai un stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas “Latvijas Vēstnesī”. Noteikumi būs saistoši jebkurai fiziskajai un juridiskajai personai Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. kad Rīga plukatām liks sakopt savus pagalmus??????????????? kauns skatīties

  2. Kam tā fūre tur atstāta priedēs?

  3. Jums tur geto kaukāc Jūrmalā. Tā sāks izskatīties pēc pretīgās anglijas. Viļņu augstums arī limitēts? Un vispār, ko par to teiks zaļie?

  4. Hmm. 10 cm,- tas ir, kad vienā pagalma galā beidz pļaut, tā otrā jau jāsāk atkal.

  5. Bet Rīgas namu pārvaldnieka apsaimniekotājās teritorijās zāles garums sasniedz METRU un tikai pirms Jāņiem to sāka pļaut. Tā lūk Ne-strādā “labā saimnieka” Ušakova reformētais uzņēmums.

Draugiem Facebook Twitter Google+