Foto – Juris Kalniņš

Žaļima ekipāža triumfē Eiropas kausa sacensībās Siguldā 0

Uģis Žaļims ar stūmēju Intaru Dambi sestdien uzvarēja Siguldas trasē notiekošā Eiropas kausa posma pirmajās sacensībās bobslejā divniekiem.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Pēc pirmā brauciena Žaļima ekipāža bija vien trešajā vietā, tomēr otrajā braucienā sasniedza labāko rezultātu un izcīnīja uzvaru. Finišā Žaļima divnieks par 0,11 sekundēm apsteidza krievu pilotu Maksimu Andrijanovu.

Pēc pirmā brauciena līderpozīcijā bija viens no pasaules vadošajiem pilotiem Oskars Melbārdis ar stūmēju Matīsu Mikni, bet otrajā braucienā viņiem bija vien ceturtais rezultāts, kas summā lika atkrist uz trešo pozīciju. Viņi uzvarētājiem zaudēja 0,14 sekundes.

Savukārt ceturto vietu izcīnīja Oskars Ķibermanis un Jānis Jansons, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,32 sekundes.

Sacensībās piedalījās 11 ekipāžas.

Tikmēr dāmām noslēdzošajā, sestajā, vietā palika Olgas Lapšovas un Anitas Kozičas ekipāža, kas summā par 3,09 piekāpās krievu pilotes Aleksandras Rodionovas ekipāžai.

Tomēr zīmīgākais ir fakts, ka Lapšova pašlaik ir jau 55 gadus veca.

Vēl vienas sacensības risināsies svētdien.

Kā ziņots, pirms tam skeletona sacensībās Latvijas sportists Ivo Šteinbergs sestdien izcīnīja trešo vietu.

Uzvaru guva krievu braucējs Aleksandrs Mutovins, kurš divu braucienu summā trasi veica minūtē un 45,53 sekundēs, bet viņam 0,19 sekundes zaudēja pazīstamais tautietis Sergejs Čudinovs.

Savukārt Šteinbergs atpalika par 0,56 sekundēm.

Tikmēr vēl viens Latvijas sportists Kristaps Zeila ierindojās 21.pozīcijā starp 25 sportistiem un nespēja kvalificēties otrajam braucienam.

Tāpat dāmu sacensībās latviete Endija Tērauda izcīnīja augsto, sesto, vietu, turklāt otrajā braucienā sasniedza pašu ātrāko laiku.

Pirmajā braucienā sportiste trases vidusdaļā pieļāva kļūdu, kas neļāva ieņemt augstāku vietu par desmito. Otrajā braucienā kļūdu izdevās izlabot, kas Tēraudas braucienu uzlaboja par vairāk nekā par divām ar pusi sekundēm pret pašas rezultātu pirmajā braucienā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Mairela Rāneva no Kanādas, kurai 0,34 sekundes zaudēja Anastasija Šlapaka no Krievijas, bet trijnieku noslēdza Vācijas sportiste Janīne Bekere.

Tērauda uzvarētājai summā zaudēja 0,82 sekundes.

Tā kā skeletonā Eiropas kauss ir vien trešā līmeņa sacensības, tajā nedrīkst startēt pasaules ranga pirmie 15 sportisti, tāpēc Siguldas posmā nepiedalīsies brāļi Martins un Tomass Dukuri, kā arī Lelde Priedulēna. Tāpat sacensībās nepiedalīsies paši jaunākie Latvijas skeletonisti, kuriem šajā nedēļā norisinājās jauniešu sērijas sacensībās, kas bija kā kvalifikācija Jaunatnes Ziemas olimpiskajām spēlēm.

Svētdien turpat Siguldā notiks vēl vienas sacensības arī skeletonā.