Mobilā versija
+2.0°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
27. marts, 2015
Drukāt

Mazie zemnieki atbrīvoti no zaļināšanas prasības

Foto - LETAFoto - LETA

Traktors apstrādā zemi.

Kādi pasākumi jāveic zaļināšanā 10–10,5 ha aramzemes gabalā? Iepriekšējos gados šī zeme platību maksājumiem bija pieteikta kā pastāvīgās pļavas un ganības. K. PUKS MADONAS NOVADĀ

Ja 10–10,5 ha lielais aramzemes gabals arī šogad platību maksājumiem tiks pieteikts kā pastāvīgās pļavas un ganības, no zaļināšanas prasībām (prasība par kultūraugu dažādošanu un prasība ekoloģiski nozīmīgām platībām) saimnieks ir atbrīvots, jo viņa veiktās lauksaimnieciskās darbības neatstāj noplicinošu ietekmi uz vidi.

Saimniekam gan būtu jāpārliecinās, vai viņa īpašums nav atzīts par Eiropas Savienības nozīmes biotopu. Nedrīkst pārveidot un uzart ilggadīgos zālājus vides jutīgajās teritorijās, kas ir atzīti par ES nozīmes biotopiem saskaņā ar Putnu direktīvu (2009/147/EK) un Biotopu direktīvu (92/43/EEK) un iekļauti LAD lauku reģistrā: http://karte.lad.gov.lv/.

Lai pārliecinātos par savu īpašumu, jāzina lauku bloka vai kadastra numurs.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+