Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
27. marts, 2015
Drukāt

Mazie zemnieki atbrīvoti no zaļināšanas prasības

Foto - LETAFoto - LETA

Traktors apstrādā zemi.

Kādi pasākumi jāveic zaļināšanā 10–10,5 ha aramzemes gabalā? Iepriekšējos gados šī zeme platību maksājumiem bija pieteikta kā pastāvīgās pļavas un ganības. K. PUKS MADONAS NOVADĀ

Ja 10–10,5 ha lielais aramzemes gabals arī šogad platību maksājumiem tiks pieteikts kā pastāvīgās pļavas un ganības, no zaļināšanas prasībām (prasība par kultūraugu dažādošanu un prasība ekoloģiski nozīmīgām platībām) saimnieks ir atbrīvots, jo viņa veiktās lauksaimnieciskās darbības neatstāj noplicinošu ietekmi uz vidi.

Saimniekam gan būtu jāpārliecinās, vai viņa īpašums nav atzīts par Eiropas Savienības nozīmes biotopu. Nedrīkst pārveidot un uzart ilggadīgos zālājus vides jutīgajās teritorijās, kas ir atzīti par ES nozīmes biotopiem saskaņā ar Putnu direktīvu (2009/147/EK) un Biotopu direktīvu (92/43/EEK) un iekļauti LAD lauku reģistrā: http://karte.lad.gov.lv/.

Lai pārliecinātos par savu īpašumu, jāzina lauku bloka vai kadastra numurs.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepesSIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (5)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+