Komentāri

“Zālītes kari”: Liepnieks cer piedzīvot legalizāciju Latvijā, Strazdiņš brīdina par psihes defektiem 16

Foto – Shutterstock

Lielu rezonansi sabiedrībā radījusi Smārdes uzņēmēja Sandra Strautiņa lieta – viņu apsūdz par vērienīgas un modernas marihuānas ražotnes izveidošanu, par ko draud ilgi gadi cietumā. “LA” par marihuānu izteicās divu pretēju viedokļu paudēji – sabiedrisko attiecību speciālists Jurģis Liepnieks, kas plaši pazīstams kā “zālītes” aizstāvis, un narkologs Jānis Strazdiņš, kurš uzskata, ka tās legalizācija nav pieļaujama.

Sabiedrisko attiecību speciālists Jurģis Liepnieks: “Es neaicinu pārkāpt likumus, tomēr marihuānu gribu aizstāvēt. Būtu labāk, ja marihuānas audzēšanu, pārdošanu un lietošanu legalizētu un valsts no tās iegūtu nodokļus. Efekts no marihuānas lietošanas ir līdzīgs alkoholam, taču ir nesalīdzināmi mazākas sekas veselībai. Skaidrs, ka pret marihuānas legalizēšanu ir alkohola ražotāji. Nīderlandē, dažās Latīņamerikas valstīs, pat divos ASV štatos marihuāna jau ir legāla, un citi štati stāv rindā. Dienvideiropā par marihuānu reāli sodi nedraud. Jā, Austrumeiropā ir citādi, šeit savā ziņā valda konservatīvisms, puritānisms un neizglītotība. Marihuāna nepamatoti, bez izpētes iegūla ANO dokumentos līdzās smagajām narkotikām pēc Otrā pasaules kara, kad sākās cīņa pret narkomāniju. Bet ledus ir lauzts, un ceru savas dzīves laikā piedzīvot marihuānas legalizāciju Latvijā. Kā pilsoni mani marihuāna nesatrauc, ko es nevarētu teikt par kokaīnu un smagajām narkotikām.”

Praktizējošs narkologs, Saeimas deputāts Jānis Strazdiņš: “Marihuāna ir narkotika. Turklāt parādās arvien jaunas kaņepju šķirnes, kas satur arvien vairāk narkotisku vielu. Jā, pēc marihuānas lietošanas nav paģiru kā pēc alkohola, taču tā rada psihes izmaiņas, kas salīdzināmas ar šizofrēniju. Marihuāna ir sevišķi bīstama ziemeļu tautām, pie kurām arī mēs piederam. Marihuānas jautājumā mēs pieturamies pie Skandināvijas prakses, un es nedomāju, ka kādreiz pieņems tādus likumus kā Nīderlandē.”

Saistītie raksti
LA.lv