×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Zālītis cer nākotnē Rīgā redzēt pasaules līmeņa zvaigznes

zalitis

Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Guntis Zālītis pēc otrdien “Daugavas” stadionā, Rīgā, notikušajām “Rīgas kausu” sacensībām bija ļoti apmierināts ar sacensību organizatorisko līmeni un pauda pārliecību, ka tā nav tāla nākotne, kad Rīgā varēs redzēt arī pasaules līmeņa zvaigznes.

Ja ar katru gadu sacensības kļūst arvien labākas, tad augsta līmeņa sportisti brauks labprātāk, žurnālistiem sacīja Zalītis. “Protams, visi gaida Useinu Boltu un Jeļenu Isinbajevu, bet jāapzinās savs līmenis. Ja “Rīgas kausu” budžetu divkāršotu, tas tas viss būtu jāatdod tikai Boltam par viņa startu,” uz superzvaigžņu honorāriem norādīja LVS prezidents, kurš uzsvēra, ka vieglatlētikas svētki Rīgā otrdienas vakarā bijuši ļoti labā līmenī.

Sacensības raksturo rezultāti un “Rīgas kausos” bija viens izpildīts olimpisko spēļu normatīvs, ko iespēja Katerina Papalvska no Baltkrievijas 100 metru barjerskrējienā (12,91). Latvijas sportistiem šoreiz nedaudz pietrūcis, varbūt pavēja un siltāka laika, taču cīņas bijušas ļoti interesantas, piemēram, 100 metros vīriešiem, kur viss izšķīries pēdējos metros, kā arī tāllēkšanā un šķēpa mešanā sievietēm, sprieda LVS prezidents, kurš ir pārliecināts, ka nākamajos mačos, Latvijas olimpiešu pulks papildināsies. Tāpat viņš uzskata, ka pēc šī gada sacensībām būs vieglāk runāt ar sponsoriem, jo ir redzams produkts, kas viņiem ir interesants.

Sacensību direktore Ieva Zunda bija gandarīta par pilnajām skatītāju tribīnēm un uzskata, ka nākotnē “Rīgas kausi” varētu pulcēt vairāk sportistu un sacensības varētu notikt vairāk disciplīnās. “Daugavas” stadions startiem vieglatlētikā ir labs, tas ir plašs ar labu celiņu, vienīgi varētu izveidot papildus sektorus atsevišķām disciplīnām, sprieda Zunda.

Rīgas domes, kas kopā ar LVS rīkoja šīs sacensības, Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna, piebilda, ka vieglatlētikai šodien atvērās otrā elpa un tribīnes pulcēja necerēti daudz skatītāji. “Latiņa jau šogad bija diezgan augsta, taču nākamgad to vajadzētu celt vēl augstāk,” piebilda RD amatpersona.

Savukārt sacensību uzvarētāja šķēpmešanā Madara Palameika, uzteica līdzjutēju sniegto atbalstu, jo tik daudz skatītāju un tik lielu atbalstu, viņa sacensībās Latvijā nekad nebija sajutusi.

Palameika un lodes grūdējs Māris Urtāns bija vienīgie Latvijas sportisti, kuri izcīnīja “Rīgas kausus”, kas tika pasniegti sešās disciplīnās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+