×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. oktobris, 2014
Drukāt

Zaļkalna nāves iemeslu noskaidros tiesu medicīnas ekspertīzē

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Lielbritānijas tiesu medicīnas eksperti pirmdien veiks autopsiju nedēļas nogalē atrastajām Latvijas pilsoņa Arņa Zaļkalna mirstīgajām atliekām, vēsta britu mediji.

14 gadus vecās angļu pusaudzes Alises Grosas slepkavības lietā meklētā Zaļkalna līķis sestdien atrasts Bostonas muižas parkā Londonas rietumos. Britu mediji ziņo, ka Zaļkalna mirstīgās atliekas atrastas izteiktā sadalīšanās stadijā karājamies kokā.

Bostonas muižas parks iepriekš ticis pārmeklēts, bet koku un krūmu biezoknī līķis nav pamanīts.

Vietējie iedzīvotāji žurnālistiem atklāja, ka parkā mēdzot nakšņot iebraucēji no Austrumeiropas.

Tikmēr “The Guardian” vēsta, ka policijā pieteicies kāds aculiecinieks, kas redzējis Zaļkalnu dienā, kad pazuda Alise.

Zaļkalns 28.augustā kādā veikalā iegādājies sidru, un veikala īpašnieks viņu atcerējās tādēļ, ka vīrietis uzvedies drudžaini enerģiski un pārmērīgi familiāri kontaktējies ar personālu.

Policisti veikalā izņēmuši videonovērošanas kameru uzņemtos materiālus un sīkāku informāciju nesniedz.

Par Zaļkalna atrašanās vietu nebija nekādu ziņu kopš 3.septembra, savukārt Grosa pazuda 28.augustā. Viņa pēdējo reizi redzēta uz ietves pie Granjuniona kanāla videonovērošanas kameru uzņemtā video. Arī Zaļkalnu videonovērošanas kameras fiksējušas tajā pašā vietā, kur meiteni, tikai apmēram 15 minūtes vēlāk.

Britu izmeklētāji pagājušajā nedēļā Brentas upē, aptuveni kilometra attālumā no Alises mājām, atrada pazudušās meitenes mirstīgās atliekas.

Londonas policija informēja, ka “līķa paslēpšanā ieguldītas nopietnas pūles”. Pēc britu mediju ziņotā, nogalinātās meitenes mirstīgās atliekas ietītas plēvēs un apraktas nepilnu metru dziļās upes gruntī, pa virsu sakraujot koka baļķus. Upe šajā posmā iepriekš pārmeklēta, taču tad apslēptās mirstīgās atliekas nav pamanītas. Alises līķis atrasts aptuveni 500 metru attālumā no vietas, kur iepriekš uzieta viņas mugursoma, kurā atradās Alises apavi un apakšveļa.

Lai arī Lielbritānijas mediji vēsta, ka 41 gadu vecais latvietis Arnis Zaļkalns šajā lietā ir galvenais aizdomās turamais, Skotlendjarda pārstāvji aģentūrai LETA pastāstīja, ka policija vēlas nopratināt Zaļkalnu Grosas slepkavības lietā, taču viņš pašlaik netiek uzskatīts par galveno aizdomās turamo.

Tikmēr britu tabloīds “Daily Mirror” Zaļkalnu nodēvējis par “Lielbritānijas vismeklētāko cilvēku”, kaut arī Zaļkalns oficiāli meklēšanā nemaz nav izsludināts.

Londonas policija sākotnēji uzskatīja, ka pazudušais Zaļkalns varētu būt vērtīgs liecinieks meitenes pazušanas lietā, taču, atklājoties viņa kriminālajai pagātnei, izmeklētājiem radās aizdomas par Zaļkalna iespējamu saistību ar Alises pazušanu.

Londonā Zaļkalns dzīvoja kopā ar draudzeni un abu bērnu. Zaļkalna ģimene viņu pēdējo reizi redzēja mājās 3.septembra vakarā.

4.septembra agrā rītā viņš ar “Trek” zīmola kalnu velosipēdu devās ceļā uz darbu. Zaļkalnam bija ap plkst.8 noteiktā vietā jāsatiek draugs, lai kopā turpinātu ceļu uz darbavietu, taču viņš neieradās. Nākamajā dienā viņa ģimene ziņoja par vīrieša pazušanu.

Lielbritānijas policija apstiprināja, ka vienā no Zaļkalna agrākajām dzīvesvietām Londonā atrasts viņa velosipēds.

Britu policija atklājusi, ka Zaļkalns ikdienā ar velosipēdu braucis tajā pašā maršrutā, kurā liktenīgajā dienā aptuveni tādā pašā laikā gājusi pazudusī meitene. Likumsargi uzskata, ka Zaļkalns, visdrīzāk, ir redzējis meiteni, jo viņi abi devās vienā maršrutā pa ietvi gar kanālu.

Kopš pazušanas Zaļkalns nav izmantojis ne savu bankas karti, ne arī mobilo telefonu. Viņa pase ir palikusi mājās Londonā.

Kā jau ziņots, Zaļkalns notiesāts par savas sievas nogalināšanu deviņdesmito gadu beigās Rīgā. Prokuratūrā aģentūra LETA uzzināja, ka saistībā ar šo noziegumu viņš nonāca apcietinājumā 1997.gada 9.jūlijā, bet notiesāts tika nepilnu gadu vēlāk. Par slepkavību un arī neatļautu ieroča glabāšanu tiesa Zaļkalnam piesprieda astoņu gadu cietumsodu, bet viņš no ieslodzījuma atbrīvots pirms termiņa pēc septiņu gadu cietumsoda izciešanas.

Pāris gadus pēc iznākšanas no cietuma Zaļkalns pārcēlās uz Lielbritāniju un tur sāka strādāt celtniecībā. 2009.gadā viņu Lielbritānijā arestēja par 14 gadus vecas pusaudzes sazāļošanu un nepiedienīgu uzmākšanos, tomēr vēlāk lieta izbeigta.

Zaļkalna iespējamā saistība ar Grosas pazušanu un slepkavību izraisījusi plašas diskusijas Lielbritānijas sabiedrībā, pieprasot stingrāk kontrolēt sodītu migrantu iebraukšanu Lielbritānijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+