×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
5. aprīlis, 2018
Drukāt

Zāļu lieltirgotavām februārī realizācija veikusies sliktāk

Foto - LETA/Evija TrifanovaFoto - LETA/Evija Trifanova

Ilustratīvs foto.

Zāļu lieltirgotavas šogad februārī Latvijā realizējušas zāles 31,16 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,8% mazāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā, liecina Zāļu valsts aģentūras (ZVA) dati.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – janvāri – zāļu realizācijas apmērs samazinājies par 7,1%. 2018.gada janvārī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas kopumā 3,87 miljonus medikamentu iepakojumu.

ZVA dati arī liecina, ka vispārēja tipa aptiekām februārī pārdoti 3,49 miljoni medikamentu iepakojumu 27,35 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas februārī pārdoti 549 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra medikamenti par 12,91 miljonu eiro, kas ir par 11% mazāk nekā janvārī, tajā skaitā 234 kompensējamo zāļu saraksta zāles.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu februārī bija 8,06 eiro, bet mēnesi iepriekš – 8,14 eiro ar pievienotās vērtības nodokli.

Pēc ZVA datiem, vidējās cenas lielākās svārstības bija zālēm cenu diapazonā virs 100 eiro. Zāļu ražotāji un to pārstāvji februārī zāļu cenas pieaugumu deklarējuši sešiem medikamentiem, bet cenas samazinājums deklarēts 10 medikamentiem. Cenu paaugstinājumu ražotāji pamatojuši ar izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apmēriem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+