Ekonomika
Bizness

Zāļu ražotni Centrālāzijā cels bez Maligina2

Foto – Lita Krone/LETA

Jaunas farmaceitiskās ķīmijas rūpnīcas celtniecībai spēkus apvienojuši gāzes importētāju kompānijas “Itera Latvija” prezidents Juris Savickis un bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Uzņēmumu reģistrā atrodamā informācija vēsta, ka šim nolūkam 9. februārī reģistrēta jauna akciju sabiedrība “SVC Group” ar 100 000 eiro pamatkapitālu. Savickim jaunajā uzņēmumā pieder 70% akciju, bet Belēvičam un privātpersonai Aijai Rumbai katram pieder 15% kompānijas akciju. “SVC Group” valdes priekšsēdētājs ir Jānis Lauga, bet valdes locekļi ir Savickis un Anatolijs Demidovs, liecina “firmas.lv” dati.

Telefonsarunā Juris Savickis pastāstīja, ka pie idejas par rūpnīcas būvi viņi strādājot jau apmēram pusotru gadu. “Mums ir labi kontakti Centrālāzijas valstīs, un beidzot arī praktiski jāsāk kaut ko darīt, esam noslēguši arī pirmos sadarbības līgumus. Tādēļ arī nodibināts jaunais uzņēmums,” sacīja uzņēmējs.

Kad varētu sākties būvniecība, kā arī kurā valstī tas varētu notikt, pagaidām īsti skaidrs vēl nav arī pašiem idejas autoriem – jaunumi šajā ziņā varētu būt pēc pāris mēnešiem. “Plāni ir lieli, ražosim zāļu aktīvās vielas jeb substances, ko realizēsim Centrālāzijas valstīs. Jāsaprot gan, ka uzbūvēt rūpnīcu nav tik vienkārši, taču 4 – 5 gadu laikā, es domāju, mums tas izdosies,” uzsvēra jaunā uzņēmuma lielākais akcionārs, norādot, ka finansējums būs nepieciešams liels – kamēr līdz galam nebūs atrisināti visi jautājumi par finanšu lietām, attīstība ritēs lēni. Taču pusgada laikā, pēc Savicka domām, tam vajadzētu būt atrisinātam.

Savickis atklāja, ka pirms “Olainfarm” vadītāja Valērija Maligina nāves viņš runājis arī ar viņu un bijis plānots, ka projektā iesaistīsies arī Maligins, taču “Olainfarm” dibinātāja pāragrā nāve šos plānus izjaukusi.

LA.lv