×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2016
Drukāt

Zāļu vietā – veselīgs dzīvesveids (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Salacgrīviete Maiga Liepiņa (78) pēc aiziešanas pensijā jau 24 gadus saimnieko savā aptiekā. Kad ierēdņi, izsniedzot licenci, savulaik brīnījušies, ka viņa grib atvērt aptieku “tādā vecumā”, atbildējusi, ka 55 gadi vēl nav nekāds vecums.

Salacgrīvā ir vēl divas citas aptiekas, taču pieredzējušo farmaceiti konkurence nebiedē. Pateicoties salacgrīviešu balsojumam, viņa šā gada sākumā Latvijas Ārstu biedrības rīkotajā konkursā ieguva nomināciju “Gada farmaceits 2015”, par ko neslēpj gandarījumu.

Palīdz jebkurā laikā

“Nekad nevienam neesmu atteikusi. Jo vairāk daru cilvēkiem labu, jo man rodas lielāka enerģija,” atklāj Maiga Liepiņa. “Mums tuvumā nav nevienas dežūr­aptiekas. Reizēm arī sveši cilvēki, atpūtnieki, pat naktī meklē palīdzību. Gadās, ka dakteris piezvana pusnaktī un palūdz ne tikai slimniekam zāles iedot, bet arī pārsiet un iešpricēt. Tā kā savu darba gaitu sākumā strādāju par feldšeri, protu sniegt medicīnisku palīdzību. Reiz kādu vīru ārsts bija brīdinājis, ka nāksies šķirties no pirksta, bet to tikmēr tutinājām un pārsējām, kamēr pieauga.”

Maigas Liepiņas farmaceites sertifikāts ir derīgs līdz 2020. gadam. Viņa domā, ka tas ir pēdējais termiņš, taču šķelmīgi piebilst: to vēl nevar zināt.

Ar medikamentiem neuzbāžas

Liels palīgs Maigai ir vīrs Ilgvars (82), bijušais pārtikas tehnologs, kurš agrāk strādājis zivrūpniecībā, braucis uz kuģiem, bet tagad sievas aptiekā nodarbojas ar grāmatvedību.

“Es viena no pirmajām datorizēju aptieku. Varu parādīt, cik pircēji bijuši, cik no viņiem nākuši naktī. Ierēdņi man pārmeta, ka apkalpoju jebkurā diennakts stundā, taču Darba likums nosaka, ka nakts darbs ir tad, ja strādā divas stundas pēc kārtas. Esmu devusi Hipokrāta zvērestu, solot vienmēr palīdzēt cilvēkiem, un to ievēroju,” uzsver aptiekāre. “Pie manis atsūtīja Ekonomikas policiju. Parādīju datorā, ka man viss kārtībā, un iesūdzēju Valsts ieņēmumu dienestu tiesā – kas gan cits atliek, ja mani uzskata par negodīgu, kaut, būdama pensionāre, pusi algas samaksāju nodokļos,” farmaceite ir sašutusi.

Viņa uzsver, ka strādā pavisam citādi nekā ķēžu aptiekās, kur zāļu pārdošana ir bizness. Nevienam neuzbāžoties ar medikamentiem, lai vairāk nopelnītu. Ja kāds ir atnācis ar problēmu, tad palīdz to risināt, un viss.

Pati farmaceite neslimo un zāles nelieto. “Kad popularizēju savu dzīvesveidu, man atbild, ka negribot katru rītu vingrot un nūjot, taču mēdz prasīt tabletes pret aptaukošanos. Tādas vēl nav izgudrotas. Ja paši savu miesu nekopsim, zāles nepalīdzēs,” aptiekāre uzsver.

Maiga, kā pati saka, ēd prastu ēdienu, piemēram, auzu pārslas, ko uzskata par visveselīgāko produktu. Viņas uzturā nav desu un baltmaizes. Gaļu ēd maz, galvenokārt – putnu. Daudz dzer zaļo tēju un ūdeni ar citronu. No aptiekā nopērkamajiem uztura bagātinātājiem pati aptiekāre lieto zivju eļļu, kalciju, D vitamīnu un magniju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ačgārnā loģika Atbildēt

    kad vajag zāles, tad “veselīgais dzīves veids” jau novēlots !

Draugiem Facebook Twitter Google+