×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. oktobris, 2012
Drukāt

Zaļumballē ar magnētu

Preses abonēšana nākamajam gadam iet vaļā, uz lasītāju labvēlību cer dučiem izdevumu, kas vēlas noturēties šai tirgū. Pats personīgi jūtos kā zaļumballē pirms dāmu dejas – diez vai kāda mani arī uzlūgs?

 

Kā gribat, tā darām

Par lasītāju piekrišanu nevaram žēloties – “Praktiskais Latvietis” allaž bijis žurnālu topā, abonementu skaits vienmēr turējies padsmitos tūkstošu. Kaut arī saimnieciskā krīze iztukšojusi mūsu makus un šķietamā izaugsme nesteidz tos piepildīt, turklāt daudzi pārcēlušies uz dzīvi internetā, kur informāciju par velti var dabūt, nemaz nerunājot par tiem, kas vispār aizbraukuši, pa visu pasauli izklīduši.

Runas par drukātā vārda galu ir stipri priekšlaicīgas. Protams, ar varu nevienu nevar piespiest žurnālu nopirkt, tur jābūt vismaz kaut kam interesantam vai noderīgam. Mēs nepiedāvājam skandālus un kriminālus, tenkas un vaimanas, kas baro lielu tiesu izdevumu, arī politikas apzelēšana mums nav pa prātam, toties cenšamies pēc labākās sirdsapziņas iespējami ātrāk atbildēt uz tiem jautājumiem, kas interesē lasītājus. Juridiskās problēmas, lauku un dārza darbi, mājsaimniecības ikdiena un veselības stiprināšana – lūk, arī visa tematiskā aploce, kurā fokusējas šīs intereses!

Šķiet, vieglāk būt interesantam, nekā noderīgam. Par laimi, tieši jūs ar saviem jautājumiem lielā mērā nosakāt žurnāla saturu, mēs tikai šos materiālus sagatavojam, piesaistot nozaru ekspertus, sakārtojam tematiskajās sadaļās un pienācīgi vizuāli noformējam. Tāpēc pilnīgi droši varu apgalvot, ka tā būs arī nākamgad, ka pēkšņi nesāksim paši filozofēt par maiju kalendāra apsolīto pasaules galu vai lidojošo šķīvīšu ietekmi uz civilizācijas gaitu. Lai šie temati paliek citiem izdevumiem un tiem lasītājiem, kam nīkuļojoša puķe uz palodzes nav uzmanības vērta!

 

Pati lielākā vērtība mūsu attiecībās ir stabilitāte. Tāpēc žurnāla abonementa cena joprojām nemainās, arī jaunais kalendārs visiem pasūtītājiem jau nodrukāts, šoreiz iznācis īpaši smuks.

 

Ir tikai viens būtisks jaunums – elastīgais magnēts “Magnetons”, kuru dāvināsim tiem mūsu lasītājiem, kas “Praktisko Latvieti” par Ls 27,17 izvēlēsies uzreiz visam nākamajam gadam. Aptuveni lēšot, šis pārsteigums ir žurnāla trīs mēnešu abonementa vērtībā, turklāt magnēts atsevišķi nav un arī nebūs nopērkams, tātad pieejams tikai un vienīgi mūsu lasītājiem!

 

Kārtis uz galda!

Es ļoti labi apzinos, kādu reakciju šāds paziņojums var izsaukt, sākot no klusām šaubām par magnēta efektivitāti un beidzot ar ļaunām aizdomām par mārketinga spēlītēm, tāpēc šoreiz – visu pēc kārtas kā pie bikts.

Magnētu izmantošana fizikālajā medicīnā nav ne jauns, ne arī oriģināls paņēmiens. Pirms pāris gadiem pilnīgi nejauši uzzināju, ka Stradiņos sekmīgi pielietojot arī tādus nelielus elastīgas gumijas gabalus, kurus magnetizējot viens profesors tepat Rīgā un, cik vajag, tik arī izgatavojot, gluži vai pats portfelī atnesot, lai tik mediķi eksperimentē, cilvēkiem palīdz. Pats jocīgākais gan šai stāstā man likās turpinājums: pacients atveseļojas, dodas mājās, grib turpat slimnīcas aptiekā to magnētiņu nopirkt, sak, var noderēt, bet viņam tur un arī citur paskaidro, ka tādu nav un nekad nav bijis, toties ir daudz kā cita šai medicīnas preču segmentā – no izreklamētajām Dr. Levina jostām līdz tās krievu analogiem, drusku dīvainiem, toties ievērojami lētākiem, par dažādām magnētiskajām aprocēm un citiem niekiem nemaz nerunājot.

Tā iepazinos ar habilitēto inženierzinātņu doktoru Vladislavu Pugačovu, goda vīru, kurš mūsu ZA Fizikālās enerģētikas institūtā Aizkraukles ielā jau gandrīz 50 gadus nostrādājis, daudzus pētījumus veicis un darbus sarakstījis, arī zinātnes sabrukumu pieredzējis un pārdzīvojis, tagad iztikšanu turpat vēl pelna, par Eiropas naudu kādus tehniskos risinājumus elektromobiļiem, vēja ģeneratoriem un citām modīgām ierīcēm meklējot.

 

Elastīgais magnēts, kas oficiāli jau 2009. gada augustā iekļauts Medicīnas ierīču reģistrā LATMED un nosaukts par “Magnetonu”, viņam joprojām ir tikai tāds vaļasprieks, nevis biznesa projekts.

 

Aptiekas tik vienkāršu un neizskatīgu preci negribot tirgot, arī starpnieki, kas vienubrīd uzradušies, ātri sapratuši, ka ieguldījumi magnētu palaišanai tirgū vajadzīgi lieli, bet atdeve gaidāma ilgi. Tāpēc sirmais zinātnieks turpat laboratorijā uz galda sagriež savas gumijas nepieciešamajos izmēros, iepilda katrā paredzētās militeslas (mT), ar marķieri uzvelk ķeksīti, lai pacientam nesajūk puse, kura jāliek pie sāpošas vietas, un priecājas, ka nu arī Gaiļezerā tie noder nevien pacientiem, bet arī kādai medicīnas doktora disertācijai…

Mēs piedāvājām Vladislavam Pugačovam izgatavot vairs ne dažu desmitu, bet gan vairākus tūkstošus lielu “Magnetona” speciālo sēriju “PL” (“Praktiskais Latvietis”) ar pieprasītāko izmēru (6 x 12 cm) un optimālo magnetizācijas līmeni, paši uzņemoties iesaiņojuma, marķēšanas un citas rūpes, kas arī nav lēts prieks. Un arī mums šis nav biznesa projekts: mēs netaisāmies magnētus tirgot, bet gan ar īpašu apzīmējumu oriģinālā iesaiņojumā katram žurnāla gada abonementa īpašniekam nosūtīt bez maksas. Mēs esam pārliecināti, ka ļoti daudziem lasītājiem tie var palīdzēt, un tomēr – katram ir jādara savs darbs, tāpēc “PL” sērijas magnēti atsevišķi nebūs nopērkami ne redakcijā, ne aptiekās, ne arī kur citur.

Vēl paliek cerība: varbūt mūsu speciālais pasūtījums pavērs “Magnetonam” ceļu arī medicīnas preču tirgū. Labas lietas ir jāatbalsta, dariet šoreiz to kopā ar “Praktisko Latvieti”!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+