×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Zalves pagasta meža ugunsgrēks lokalizēts; palīgos nāca arī zemnieki ar traktoriem (1)

Ugunsdzeseji2

Ilustratīvs foto

Ugunsgrēkā, kas šodien izcēlās Neretas novada Zalves pagastā, pēcpusdienā ap plkst.17 liesmas ir nodzēstas, aģentūru LETA informēja AS “Latvijas Valsts meži” (LVM) Vidusdaugavas mežsaimniecības Ērberģes iecirkņa vadītājs Pēteris Donga.

“Atklāta liesma ir nodzēsta, kas ir izdevies ar Nacionālo bruņoto spēku helikoptera “Mi-17″ palīdzību. Lai gan liesmu vairs nav, ir skaidrs, ka kūdra gruzdēs vēl vairākas dienas, līdz ar to būs vajadzīgs vēl ļoti daudz ūdens. Mežs ir izdedzis apmēram septiņu hektāru platībā,” sacīja Donga.

Viņš arī sacīja, ka palīgos sarunāti arī tuvējie zemnieki ar lielajiem traktoriem, kuri pievedīs ūdeni. Tas gan nācās ļoti grūti, jo tieši patlaban ir karstākais ražas novākšanas laiks.

Kā ziņots, ugunsgrēka dzēšanu organizē un vada Valsts meža dienesta Sēlijas virsmežniecība, bet iesaistītas bija gan Nacionālo bruņoto spēku (NBS), gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vienības.

Šis tajā pašā apkaimē ir jau otrais ugunsgrēks pēc kārtas, un tas izcēlās šorīt, vietām meža augsnes virskārtai degot ar atklātu liesmu, vietām gruzdot kūdrai. Mazākā platībā tajā pašā iecirknī cits ugunsgrēks tika nodzēsts vakar, kurš bija sācies otrdien, 18.augustā. Esot aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu, iepriekš norādīja Donga.

Ja iepriekšējā ugunsgrēka dzēšanā 18.augustā un 19.augustā talkā nāca arī vietējie zemnieki, šodienas jaunā ugunsgrēka dzēšanā viņi pagaidām nav iesaistīti, taču strādā pārējie uzskaitītie spēki, skaidroja LVM pārstāvis. Vakar nodzēstā ugunsgrēka likvidēšanā tika izlietotas aptuveni 40 tonnas ūdens.

Neretas novada pašvaldības izpilddirektors Rolands Klibiķis aģentūru LETA informēja, ka ugunsgrēks ir tikai valsts mežu teritorijā un tā tuvējā apkaimē nav nevienas mājas, tāpēc neesot nepieciešamības lemt par cilvēku evakuāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja jau ugunsgrēks nodzēsts, kāpēc tas tiek saukts par LOKALIZĒTU? Varbūt labāk Latvijā kā saziņas valodu izmantot latviešu valodu? Ja local=vietējais, tad lokalizēšana ir vietējošana?

Draugiem Facebook Twitter Google+