Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Zaņa Lipkes muzejā atklās aizkustinošu izstādi “Mirjama no Mangaļsalas”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Žaņa Lipkes memoriālā 19. jūnijā atklās mākslinieces Diānas Dimzas-Dimmes personālizstādi “Mirjama no Mangaļsalas”, aģentūrai BNS pavēstīja muzeja pārstāve Anna Peršteina.

Izstādes pamatā ir Dimzas-Dimmes mātes – blondas ebreju meitenes Mirjamas – dzīvesstāsts, kura, kara laikā Mangaļsalas latviešu zvejnieku ģimenes pasargāta, visu mūžu nodzīvoja kā latviete. Izstādes galvenā tēma ir mākslinieces atmiņa, kas savijusies ar Latvijas vēsturi.

Vienojošais ikoniskais motīvs izstādē ir burts M jeb senebreju “mem”, kas savieno centrālos izstādes konceptus: atmiņa (lat. ‘memoria’), māte, mājas, Mangaļsala, Marija, Mirjama, kas senebreju valodā nozīmē “stiprie ūdeņi”. Protams, arī mīlestība – saņemta no svešiniekiem, kuri, glābjot citus, riskē ar savu ģimeņu dzīvību, norādīja Peršteina.

Ekspozīcijā būs apskatāmi gan jauni, īpaši šai izstādei radīti mākslinieces darbi, gan arī izstāžu apmeklētājiem pazīstami – tekstilā, fotogrāfijās, objektu instalācijās un tekstos ietvertas atmiņas par savu ģimeni.

Izstāde “Mirjama no Mangaļsalas” būs apskatāma līdz 10.septembrim Ķīpsalā. Izstādes ietvaros norisināsies arī radošās darbnīcas bērniem. Izstāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pievienot komentāru

Strīdā par Laikmetīgās mākslas muzeja projektu grib no KM piedzīt 749 727 eiroStrīds starp SIA "Jaunrīgas attīstības uzņēmums" un Kultūras ministriju sākās, kad 2004. gada 15. jūnijā KM un Rīgas dome parakstīja nodomu protokolu par Laikmetīgās mākslas muzeja ēkas un jaunas koncertzāles projekta īstenošanu Rīgā.
Draugiem Facebook Twitter Google+