×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Žaņa Lipkes muzejā atklās unikālu izstādi par nenotikušu sastapšanos kara laikā

Foto: Žaņa Lipkes memoriālsFoto: Žaņa Lipkes memoriāls

Otrdien, 5. aprīlī plkst. 18 Žaņa Lipkes memoriālā atklās izstādi “Tēvs un meita: Tikšanās kara laika sapnī”, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādes pamatā ir divas unikālas kara laika liecības – Žaņa Lipkes zīmējumu blociņš un viņa meitas Ainas Lipkes dienasgrāmata, viņas personīgā hronika par sievietes dzīvi dramatiskajos kara apstākļos, kas nesen atrastas Lipkes mājas bēniņos un līdz šim nebija pieejamas plašai auditorijai.

Ainas Lipkes dienasgrāmata liecina par neziņas atmosfēru kara laikā, kad cilvēki gadiem ilgi nesaņēma vēstis par savu tuvinieku likteni un cerēja uz kara beigām un satikšanos: “Pavasaris. Saulīte mīlīgi silda. Tikai sirdī grauž un smeldz, jo frontē cīnās un izlej asinis. Šeit ir mierīgi un klusi, bet tur visa zeme un debesis vārās kā katlā. Kur mani mīļie? Kur jūs esat šai mirklī?”

Izstāde iecerēta kā nenotikusi satikšanās kara sadalītajā pasaulē, kurā tika pārrautas ģimeņu saites, iznīcināta mīlestība un nākotnes cerības. Būtisks izstādes elements ir filma, kurā kinozinātniece Dita Rietuma stāsta par kino un izklaidi kara laikā, vēsturnieks Kaspars Zellis sniedz ieskatu totalitārisma ideoloģijā un profesore Vita Zelče skaidro sievietes dalību karā frontes tuvumā.

Izstāde būs apskatāma no 6. aprīļa līdz oktobrim. Tā ir tapusi ar Konrāda Adenauera fonda, ASV vēstniecības, uzņēmuma REVERIE Trading Group un apgāda “Mansards” atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+