Kultūra
Literatūra

Žana Marī Lepēna memuāri Francijā kļūst par bestselleru0


Žans Marī Lepēns ar jauno grāmatu
Žans Marī Lepēns ar jauno grāmatu
Foto – REUTERS/LETA

Francijā Nacionālās frontes bijušā līdera Žana Marī Lepēna jauno memuāru “Fils de la Nation” (“Nācijas dēls”) visa tirāža izpirkta vēl pirms šonedēļ plānotās nonākšanas grāmatnīcās, otrdien pavēstīja izdevējs, solot, ka tiks dukāts papildu metiens, lai apmierinātu pircēju interesi.

Lasītāji rezervējuši 50 000 Lepēna autobiogrāfijas eksemplāru, apliecināja izdevniecība “Muller”.

“Mēs nezinājām, kā grāmatu tirgotāji uzņems šo grāmatu, bet tai klājas diezgan labi,” sacīja “Muller” vadītājs Gijoms Tjeluā

Memuāros cita starpā dots vērtējums arī politiķa meitai Marinai Lepēnai, Francijas kara gadu kolaborantu līderim Filipam Petēnam un eksprezidentam Šarlam de Gollam, liecina fragmenti, kas jau publicēti Francijas medijos.

“Man viņas ir žēl,” autors izsakās par savu meitu, kas aizvadītajās Francijas prezidenta vēlēšanās sacentās ar Emanuelu Makronu.

Memuāros Lepēns pauž aizstāvības vārdus Petēnam, skaidrojot, ka viņš nav sevi apkaunojis, 1940.gadā noslēdzot pamieru ar Vāciju.

Lepēna galvenās dusmas vērstas pret kara gadu varoni un pēckara prezidentu de Gollu. Lepēns apsūdz de Gollu, ka viņš, piešķirot Alžīrijai neatkarību 1962.gadā, “palīdzēja Franciju padarīt mazu”.

LA.lv