Latvijā
Sabiedrība

Zanders atklāj, kā šobrīd tiek kontrolēti mediji 16


Māris Zanders
Māris Zanders
Foto – Timurs Subhankulovs

“Piemēram, ir viens no trim lielākajiem Latvijas uzņēmumiem. Viņi regulāri vēlas, lai viņu vadītājus kāds intervē. Nu, viņu arī nointervē priekš viena medija. Bet viņiem nepatīk stils! Viņi vienkārši pasaka tam medijam, ka viņi nopirks tirāžu, bet tiks drukāta tāda intervija, kādu viņi būs uzrakstījuši,” žurnālists Māris Zanders apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?”, norādot, ka politiskā un mediju vide kopš “oligarhu laikiem” nav mainījusies.

Zanders raidījumā sacīja, ka nepiekrīt politiķiem, kas šobrīd saka, ka tādas lietas, kādas apspriestas “oligarhu sarunās”, vairs Latvijā nenotiek. “Mana svēta pārliecība ir, ka ir tieši tik traki un nekas nav mainījies kopš tiem laikiem. Mediji tiek čakarēti un kontrolēti tāpat, kā tajā laikā,” uzskata Zanders.

Viņš raidījumā izstāstīja kādu “sapni” par to, kā mediji tiek kontrolēti 2017. gadā. “Piemēram, ir viens no trim lielākajiem Latvijas uzņēmumiem. Viņi regulāri vēlas, lai viņu vadītājus kāds intervē. Nu, viņu arī nointervē priekš viena medija. Ar faktoloģiju viss ir pareizi, nekādu pretenziju. Bet viņiem nepatīk stils!” problēmu izklāstīja žurnālists.

Saistītie raksti

Problēma tiekot atrisināta visai vienkārši: “Viņi vienkārši pasaka tam medijam, ka viņi nopirks tirāžu, bet tiks drukāta tāda intervija, kādu viņi būs uzrakstījuši. Ar visiem virsrakstiem pārmainītiem un tā.” Zanders arī norādīja, ka intervētāji tiek nostādīti neērtā situācijā. “Vienīgais, kas šajā stāstā ir komiskais, ir, ka viņi ir aizmirsuši pajautāt, vai tas cilvēks, kurš ir intervējis, tam piekrīt,” atklāja žurnālists.

Zanders gan neatklāja, uz kuru mediju attiecas šis “sapnis”, tomēr norādīja, ka šādi piemēri parāda to, ka lielas izmaiņas kopš “oligarhu laikiem” nav notikušas. “Politiskā vide nav mainījusies, mediju vide nav mainījusies, un tas patiesībā ir ļoti bēdīgi,” raidījumā sacīja Zanders.

LA.lv