Mobilā versija
+1.1°C
Gundega, Terēze
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
15. janvāris, 2015
Drukāt

Zanes Balodes “Salas” – Rietumu Bankas galerijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rietumu Bankas galerijā ir atklāta latviešu gleznotājas Zanes Balodes personālizstāde “Salas”, portālam LA.lv pavēstīja bankas preses sekretāre Eleonora Gailiša.

Interese par mākslu un glezniecību Zanei Balodei radās jau bērnībā. Viņa ir absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, ieguvusi mākslas maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī savas zināšanas ir papildinājusi Portu Mākslas universitātē. Zanes profesionālajā aktīvā ir piecas personālizstādes.

Tēlotājmākslas pazinēji pievērsa uzmanību Zanes darbiem, viņai vēl studējot augstskolā. Savas daiļrades agrīnajā posmā Zane Balode strādāja ļoti atpazīstamā individuālā manierē: gaišā rozā, zilganu un iedzeltenu toņu gammā. Tās bija pilsētas ainavas, marīnas, figuratīvas kompozīcijas. Šajā izstādē mēs redzam citu Zani Balodi – minimālisma stilā veidotie, nopietnie, būtībā bezpriekšmetu darbi ir miniatūru cikla “Salas” (tās pagājušajā gadā bija apskatāmas izstādē Rīgā) turpinājums. Dažos mēnešos ciklu papildinājuši ar eļļas krāsām gleznoti lielformāta darbi.

Zane stāsta: “Katra glezna atspoguļo noteiktus stāstus, notikumus un jūtas. Gleznas var lasīt kā grāmatas.”

Izstāde ir apskatāma līdz 6. februārim darbadienās no plkst. 9 līdz 18. Ieeja – bez maksas.

Pievienot komentāru

Ar "Kazanovu" Leļļu teātrī atgriezīsies izrādes pieaugušajiemCeturtdien, 27. aprīlī, Latvijas Leļļu teātris prezentēja teātra radošo stratēģiju turpmākajām sezonām, kurā kā būtiskākais jaunums sagaidāma pieaugušajiem domātas repertuāra sadaļas veidošana.
Draugiem Facebook Twitter Google+