×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
4. septembris, 2017
Drukāt

“Zapad 2017” apmērs un tuvums Baltijas valstu robežām palielina spriedzi (14)

Foto AP/Scanpix/LETAFoto AP/Scanpix/LETA

Lai gan militārās mācības “Zapad 2017” nav tiešs apdraudējums Baltijas valstīm, tomēr to apmērs un tuvums Baltijas valstu robežām palielina spriedzi un mazina uzticēšanos, Londonā tiekoties ar Lielbritānijas premjerministres nacionālās drošības padomnieku Marku Sedvilu, sacīja Edgars Rinkēvičs (V).

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), ministra darba vizītes laikā amatpersonas pārrunāja abu valstu sadarbību drošības un aizsardzības jautājumos, cīņu pret informācijas karu un citiem nemilirāriem draudiem, kā arī globālos un reģionālos drošības izaicinājumus, tajā skaitā septembrī gaidāmās Krievijas un Baltkrievijas kopīgās militārās mācības.

“Šīs mācības nevar skatīt atrauti no drošības situācijas kopumā un Krievijas aktivitātēm mūsu reģionā kopš notikumiem Ukrainā. Ņemot vērā iepriekšējo Krievijas un Baltkrievijas kopīgi rīkoto militāro mācību pieredzi, šī brīža galvenā problēma ir caurskatāmības trūkums. Esam saņēmuši Baltkrievijas puses ielūgumus novērot mācības,” pauda ārlietu ministrs.

Puses bija vienisprātis par abu valstu kopīgajām interesēm – starptautiskās tiesiskās kārtības ievērošanu, transatlantiskās sadarbības nozīmi, it īpaši ASV klātbūtni Eiropā, NATO nozīmi eiroatlantiskajā drošībā, kā arī visciešākās sadarbības saglabāšanu iekšlietu, tieslietu, drošības un aizsardzības jomās arī pēc “Brexit”.

Rinkēvičs arī pauda gandarījumu par NATO samita Varšavas lēmumu izpildi, kas paredz alianses ziemeļaustrumu flanga stiprināšanu.

Ministrijā skaidro, ka Lielbritānijas nacionālās drošības padomnieks ir Apvienotās Karalistes premjerministra vecākais padomnieks nacionālās drošības jautājumos, kurš vienlaikus pilda Nacionālās Drošības Padomes sekretāriāta vadītāja amatu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. PUTLERA GLJEEVULIGO TERORISTU SHOVS AR 70 GADU SARUSEJUSHU TEHNIKU! KLAUNI ! 😀

 2. Kā latviski saka “gunboat diplomacy”, ko pagātnes atraugs Putlers pašreiz praktizē?

 3. Tie ar savu imperiālismu vēl dzīvo 19. g.s. pirmā pusē.

 4. Un tad, kad NATO ar Baltijas vcalstīm te taisīja tos slavenos manevrus un vēl tagad lidinās helikopteri, tas nav ne pie vienām robežām? tas jau neskaitās – tie esam mēs un NATO un mums viss ir atļauts. Un tei tūkstots piecsimt NATO karavīri, kas dislocējušies Latvijā? Tie jau nekas- tie b’ernudārzos par aukl’itēm atbraukuši! Tīsšā prātā mulsināt tautu un musinat pret krieviem! Un tas idiots, kas raksta “PUTLERS”- lai padomā, ja ir ar ko- vāsturi vajag zināt un lasīt gan no vienas puses, gan otras- tā nu sanācis. Tikai tad būs skaidrība.

 5. DOMAJOSIE LJAUDIS NENJEMIET VEERA PUTLERA TROLLJU FERMU STRADNIEKU KOMENTARUS< VINJI KOMENTE PAR EDIENU!

 6. NABADZIGIE PUTLERA TERORISTI RAADA SAVU FEIK LIELO DIKU ATKAL! VISIEM JAU SMIEKLI NAK NO SHIIS PROPOGANDAS PLAARIISHANAAS! 😀 LAI TIK PAMEGJINA KAUT KO< GALS PIENAKS PUTLERA TERORISMA REZHIMAM VEEL ATRAK VEL JO LABAK!

 7. Ātrāk Krievija atgūs savas tiesiskās teritorijas jo labāka dzīve būs Latvijā. Skolotāju algas ir zem katras kritikas. Zivju ceļu neesamība uz Ogres un Lobes upēm ir “Zapad” operācijas labākais risinājums. Ja pašvaldība un valsts nespēj nodrošināt zivju dabisko migrāciju no Daugavas uz pieteku augštecēm, tad ko lai saka par patriotismu. Tauta saprot ka “Zapad”ir vienīgais risinājums. Militārajām vajadzībām tik daudz līdzekļu tiek piešķirts, bet kas tad būs tie karotāji, protams tauta, kuru neciena valsts varas pārstāvji -pseido deputāti un viņu nejēgas palīgi.

  • KLASISKS PUTLERA TROLLJU REMAS DARBINIEKU PIEMERS! BRAUC UZ SUDA BEDRI DZIVOT! SALIDISHU TE NODEVEJI KAS KOMENTEE PAR EEDIENU ! NESMIDINIET MANAS CHIIBAS< TE NEVIENU JUSU PROPOGANDA NEKJER KAA KRIEVIJAA! VISU TEIKTO VAR APGAZT PEC DZIVES LIMENJA SALIDZINAJUMA, 22 MILJONI KRIEVIJAS IEDZIVOTAJU DZIVO ZEM NABADZIBAS LIMENJA TIE IR PASHAS KRIEVIJAS VALDIBAS STATISTIKAS FAKTI KO VAR ATRAST INTERNETA< CILVEKIEM NAV PAR KONOPIRKT EEST! TERORISMA UN SAVAS TAUTAS APZAGSHANAS REZHIMAA CILVEKI DRIZ TUR DZIVOS KAA ZIEMELJKOREJAA! MIRSTIET SUUDOS KAMER TUR NENOMAINISIES PUTLERA TERORISMA REZHIMS!

   • .., а нас тут прямо таки рай по твоему, да?! А как наши то пенсионеры живут, а?

    Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

Draugiem Facebook Twitter Google+