×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. septembris, 2013
Drukāt

“Zapad” manevri vairāk līdzinās uzbrukuma scenāriju treniņam, domā Zatlers

Zatlers2

Krievijas militāro mācību “Zapad 2013” novērojumi liecina par lielām pretrunām starp oficiāli sludināto mērķi pretterorisma apkarošanas manevriem un patiesībā veiktajām aktivitātēm; šobrīd tās vairāk liecina par uzbrukuma scenārija manevriem, ar Reformu partijas (RP) preses sekretāra Mārtiņa Etkina starpniecību informēja Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Valdis Zatlers (RP).

 

“Par pretrunām ar Krievijas oficiāli pausto mācību mērķi norāda gan iesaistītais militārpersonu skaits – vairāk nekā 22 tūkstoši cilvēku, gan arī iesaistītās tehnikas vienības: smagie ieroči, tanki, raķetes, desantkuģi un zemūdens aizsardzības vienības,” skaidro Zatlers, uzsverot, ka šādi militārie manevri vairāk līdzinās uzbrukuma scenāriju treniņam un pilnveidošanai.

Krievijas militāro spēku mācības “Zapad 2013” turpināsies līdz 26.septembrim. Padziļinātu šo mācību analīzi un izvērtējumu Nacionālās drošības komisijā apspriedīs oktobrī, kad atbildīgie Latvijas dienesti būs apkopojuši novērojumus un veikuši savu analītisko darbu.

Zatlers arī uzsvēra, ka šāda scenārija mācības neveicina savstarpējo uzticību, savukārt drošības situācija reģionā tiek padarīta saspringta,

Komisijas vadītājs aicināja Krievijas pārstāvjus uz lielāku caurspīdīguma nodrošināšanu mācību procesā, lai novērstu iespējamās bažas par to patiesajiem mērķiem un mērogu.

Aizvadītajā nedēļā Krievijas un Baltkrievijas teritorijā aizsākās militārās mācības ” Zapad 2013″, kuras norisināsies līdz 26.septembrim. Tās notiks Krievijas un Baltkrievijas teritorijā. Lai arī to scenārijs paredz cīņu pret teroristiskiem un nelikumīgiem bruņotiem grupējumiem, kas šķērsojuši Krievijas sabiedrotās Baltkrievijas robežu, eksperti norāda, ka, visticamāk, tajās tiks izspēlēts uzbrukums Baltijas valstīm.

Krievija iepriekšējās militārās mācības ” Zapad” aizvadīja 2009.gadā. Lai gan oficiāli tās bija nosauktas par aizsardzības mācībām, lai nodrošinātu stratēģisku stabilitāti reģionā, šo manevru scenārijā bija iekļauti simulēti uzbrukumi Baltijas valstu teritorijai un preventīvs kodoluzbrukums Varšavai. Šīs mācības izpelnījās asu Baltijas valstu, Polijas un NATO kritiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+