×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. oktobris, 2012
Drukāt

Zaptē ar aizliegumiem


Pirms nedēļām divām Lielbritānijas laikrakstus (“The Daily Telegraph”, “The Express”) pārplūdināja virsraksti: “ES elfi un drošības cari aizliedz svētkos pārdot zapti”, “ES soda mājās ražota ievārījuma izgatavotājus”.

 

Rakstos tika stāstīts par to, ka labdarības pasākumos mājražotāji pārdevuši pašgatavotu ievārījumu, kuru pildījuši reiz jau lietotās burkās. Taču to Eiropas Savienībā esot aizliegts darīt!

“Tas ir pilnīgi aplam,” iebilda Eiropas Komisijas pārstāvniecība Lielbritānijā. “Nav tādu ES likumu, vecu vai jaunu, kas aizliegtu izmantot vecās ievārījuma burkas svētkos. Turklāt ES nemaz nav pilnvaru sodīt cilvēkus par to,” teikts EK skaidrojumā. ES pārtikas drošības un higiēnas likumdošana nosaka augstus standartus importētās pārtikas drošībai un kvalitātei. Tā attiecas arī uz vietējiem ražotājiem, bet ne uz tiem, kuri gatavo pārtiku labdarības pasākumiem, piemēram, baznīcu svētkiem vai skolēnu tirdziņiem. Šie likumi nemaz neaizliedz vēlreiz lietot ievārījuma burkas, ja vien tās ir tīras.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+