×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. aprīlis, 2014
Drukāt

Zariņa un Naumova izstāde pārceļojusi uz Vašingtonu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova un prorektora prof. Kristapa Zariņa kopizstāde “Riga and World Cities. Live Paintings”, kas šā gada februārī un martā bija aplūkojama Latvijas vēstniecības ASV izstāžu zālē Ņujorkā, turpina savu ceļu pie skatītājiem Amerikas Savienotajās Valstīs un 3.-30. aprīlī būs skatāma Eiropas Savienības delegācijas telpās Vašingtonā, ASV, vēsta Ārlietu ministrija.

Izstāde ir abu gleznotāju kopdarbs, kas gada sākumā tapa pēc Latvijas vēstniecības ASV iniciatīvas un ar kuru vēstniecība atklāja “Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014” pasākumu kopumu gada garumā ASV. Mākslinieku kopizstādē centrālā loma atvēlēta pilsētu ainavām, pasaules metropoļu un Eiropas vēsturisko pilsētu īpašajai gaisotnei. Gleznās attēlota Rīga, Ņujorka, Vašingtona, Honkonga, Kannas, Toledo, Jafa un daudzas citas pasaules pilsētas, kuras Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš apmeklējuši un gleznojuši.

Viesojoties ārvalstīs, mākslinieki arvien izmanto iespēju gleznot plenērā, katru gaidāmo izstādi papildinot ar gluži jauniem, uz vietas gleznotiem darbiem. Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš arī šoreiz raduši brīvu brīdi glezniecībai dabā, lai izstādē Eiropas Savienības delegācijas telpās Vašingtonā ienestu gleznieciskus iespaidus, kas gūti uz vietas galamērķī. Īsi pirms izstādes atklāšanas Vašingtonā, aprīļa pirmajās dienās tapa lielformāta gleznas plenērā pie Potomakas upes, kas tagad jau izstādītas līdzās citiem mākslinieku darbiem un kļuvušas par neatņemamu ekspozīcijas sastāvdaļu.

Vizītes ietvaros ASV mākslinieki apmeklēs arī Floridas Starptautisko universitāti (Florida International University), ar kuru 5. februārī tika noslēgts savstarpējās sadarbības līgums 2014.-2021. gadam. Parakstītais līgums paredz sadarbību bakalaura un maģistra studiju ietvaros, tostarp studentu un mācībspēku mobilitāti, kā arī izstāžu apmaiņu starp augstskolām. Vizītes mērķis ir pārrunāt konkrētu projektu idejas, kā arī tikties ar Floridas Starptautiskās universitātes studentiem kopīgā meistarklasē un gleznot plenērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+