×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Zārka vilcēji akciju referenduma ierosināšanai par trešo – ķīniešu – valodu

referenduma_biletens

Pagājušā gada vasarā plašu rezonansi ieguvušās zārka vilkšanas no Liepājas uz Rīgu akcijas īstenotāji šīs nedēļas nogalē iecerējuši jaunu performanci – vairākās Latvijas pilsētās organizēt ekspresizstādes, lai sāktu vākt līdzekļus trešajai valsts – ķīniešu – valodai.

Akcijas dalībnieks Dainis Ozols aģentūrai BNS pastāstīja, ka akcijas mērķis gan jāuztver ar ironiju. Tomēr pieļāva, ka nākotnē šāda referenduma iespējamība nav izslēdzama, ja Latvijā, līdzīgi kā citās valstīs, sāks ievest darbaspēku no Ķīnas.

Performance, kuras rīkotāji sevi nodēvējuši par “Vislatvijas jauno mākslinieku kopu “Grantēna mantinieki””, sāksies sestdienas rītā Liepājas Rožu laukumā, bet ap pusnakti beigsies Jūrmalā.

Akcijas dalībnieki vienas dienas laikā ar koši dzeltenu autobusu kopumā mēros aptuveni 300 kilometru, piestājot Grobiņā, Durbē, Skrundā, Saldū, Dobelē, Jelgavā, Rīgā un, iespējams, arī citviet. Katrā pilsētā, vietās, kur pulcējas vairāk cilvēku, iecerēta gleznu ekspresizstāde, kā arī notiks mākslas darbu un tērpu izsole.

Jau ziņots, ka Ozoliņš kopā ar domubiedru pagājušā gada vasarā īstenoja savdabīgu akciju ‒ kājām mēroja ceļu no Liepājas uz Rīgas lidostu, velkot līdzi koka zārku, lai tādējādi paustu savu attieksmi pret tiem iedzīvotājiem, kas Latviju pamet labākas dzīves meklējumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+