×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. marts, 2012
Drukāt

Zars dod gaismu. Interesants interjera elements

lampons_6763

Rudenī nolūzis kļavas zars mēbeļu veikala “Skābardis” pagalmā rosināja interjera dizaineru Raimondu Šiferi to izmantot oriģinālam biroja gaismeklim. Griestu lampa tapusi mēbeļu veikala telpās un turpmāk arī tur kalpos, jo virs darba virsmas bija nepieciešams papildu apgaismojums.


– Iegādājos dienasgaismas spuldzi, kas ir tipisks biroja apgaismes ķermenis. To stiprināju pie koka zara fragmenta. Gaismekli pie griestiem varētu likt arī bez šī zara, taču interjers nu papildināts ar dabīgu materiālu, ar kaut ko “nepieradinātu”. Tiesa, šāds veidojums neiederas jebkurā telpā, piemēram, guļbūvē ne. Taču dabā nav nepareizu krāsu un nav nepareizu materiālu, vienīgi kombinējot jāievēro tā trauslā robeža, lai priekšmets nekļūtu bezgaumīgs, – brīdina Raimonds Šiferis un piebilst, ka ar koka zaru sasaistītā dienasgaismas spuldze labi izskatās tikai mūsdienīgā interjerā. – Kaut kas raupjš un skarbs (zars) šeit apvienots ar kaut ko perfektu (lakoniska dizaina spuldzi).

Pie zara līdzīgā veidā var pievienot vairākus prožektorus, kuru gaismas kūli iespējams pavērst dažādos virzienos.

 

– Paša taisītam apgaismes ķermenim lielākais risks ir karstums. Ja pie zara stiprinātu 100 vatu kvēlspuldzes, koks ātri vien sakarstu un sāktu svilt. Tāpēc šajā gadījumā der tikai ekonomiskās vai dienasgaismas spuldzes.

 

Mūsdienīgiem gaismekļiem ir niecīgs elektroenerģijas patēriņš, piemēram, ledlampām, kam pietiek ar 12 voltiem. Tas viss ir tikai un vienīgi drošībai.

Raimonds vērtē, ka zaram ir ļoti blīva struktūra, tāpēc tas jaunā veidolā kalpošot vismaz 20 vai vairāk gadu.

– Īpaši izturīgi ir dabas “apstrādāti” zari, kas izskaloti no jūras un kurus slīpējušas pludmales smiltis. Viena vieta, kur tos pavasarī un vasarā var meklēt, ir Carnikava, kur Gauja ietek jūrā. Tā ir īsta zaru paradīze.

Lampas tapšanai izmantotais zars bijis nokaltis, tas kopš rudens turēts siltumā un sausumā. Troses ar stiprinājumiem un dienasgaismas spuldze iegādāti būvmateriālu veikalā “Depo”.

 

lampons_6507
Troses, lampas cokoli, 120. frakcijas smilšpapīrs, dekoratīvais elektrības vads, detaļas lampas stiprināšanai, skrūvgrieži un nazis lieti noder, veidojot gaismekli no dabas materiāliem.

 

 

 

 

 

 

 

 

lampons_6532Virsmu noslīpē ar smilšpapīru, noņemot mizas paliekas un pārējo kultūrslāni. Zaru lakot noteikti nevajadzētu, koksnes aizsardzībai var apstrādāt ar “Pinotex”. Ja vēlas tonēt, izmanto beici.

 

 

 

 

 

 

 

lampons_6707

Atrod piemērotākos dienasgaismas spuldzes un zara saskares punktus. Urbj caurumus trosei un elektrības vadam.
Dienasgaismas spuldzi stiprina pie zara.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+