×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. novembris, 2014
Drukāt

Zatlers: Dombrovska valdību gāza Valsts prezidents (38)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdis Zatlers.

Pēc 12.Saeimas vēlēšanām Latvijā ir sagaidāms stagnācijas periods, šādu viedokli intervijā aģentūrai LETA pauda bijušais Valsts prezidents un 11.Saeimas deputāts Valdis Zatlers.

Pēc Zatlera domām, Latvijā joprojām ir dzīva oligarhiskā domāšana, oligarhiskā vadība un sistēma, kad politiķi nedomā par tautu, bet par savām personīgajām interesēm. “Tā domāšana nāk jau no komunistu nomenklatūras laikiem. Tā aizies vēsturē tikai ar laiku,” izteicās Zatlers, “man ļoti žēl, bet izskatās, ka Latvijā atkal būs stagnācijas periods.”

“Es uzskatu, ka pēc 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanām izveidotajai Valda Dombrovska (V) valdībai bija visas iespējas nostrādāt visus trīs parlamenta pilnvaru gadu,” sacīja Zatlers. “Maxima” veikala sagrūšana Zolitūdē bija tikai sagadīšanās, un, ja nebūtu Zolitūdes traģēdijas, iespējams, tiktu meklēti citi iemesli, lai gāztu Dombrovska valdību, domā eksprezidents.

Zatlera skatījumā, Dombrovska valdību nogāza Valsts prezidents Andris Bērziņš, lai dotu iespēju ZZS atgriezties valdībā un iegūt 12.Saeimas vēlēšanās labākus rezultātus, ir pārliecināts Zatlers. ZZS atgriezās valdībā, bet būtībā neuzņēmās atbildību ne par vienu no valdības pieņemtajiem grūtajiem lēmumiem, arī par bankas “Citadele” pārdošanu. Pēc ilgāka laika Dombrovska vadītā valdība bija nostrādājusi 2,5 gadus. Tas bija pozitīvs solis, bet tagad atkal, veidojot valdību, prātojam, kad tā kritīs. Tas atkal ir solis atpakaļ. “Teikšu atklāti – štrunts par visiem politiķiem, bet nestabila valdība negatīvi ietekmēs visus Latvijas iedzīvotājus, ģimenes un mūsu nākotni,” norāda bijušais Valsts prezidents.

Zatlers atzīst, ka viņu uzmanīgu dara fakts, ka Laimdota Straujuma nepateica kategoriski, ka ir gatava strādāt valsts labā un vadīt valdību visus nākamos četrus gadus, jo viņai ir vēlētāju dots mandāts. “Šādu tekstu es no Straujumas nesadzirdēju. Es negribētu atgriezties tajās Saeimās, kad valdība mainījās ik pēc pusotra gada,” norāda Zatlers.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Pilnībā piekrītu Zatleram. Un vispār- man viņš patīk. Atceros ,cik naivs viņš izskatījās savas prezidēšanas sākumā, bet kļuva par cienījamu prezidentu.

 2. Kapec to Zatlera kungs neteica tad kad bij par prezidentu,vareja iiziet tautas prieksa un pazinot ka valdibai nerup tautas labklajiba bet tik sava kabata.

 3. Pilnīgi piekrītu Jums ka valdību gāza valsts prezidents lai ZZS tiktu valdībā un lai šinīs vēlēšanas iegūtu labāku vēlētāju atbastu. ZZS nemainīsies kamēr viņus vadīs Brigmanis,kas viņu komandē ir visiem skaidrs, kas stāv aiz viņa.

 4. Pats Dombrovskis caur sievas celtniecības biznesu un parādiem Hipoteku bankai bija jau tā sapinies, kā pietika viena grūdiena un lidoja. Par ZZS domām uz vēlēšanām ir pareizi prātots – ceļš bija jāatbrīvo ar vāju premjeru – tanti Straujumu. Lembergs to visu labi sakārtoja un sabīdīja, kā savulaik Šķēle…

 5. Visu cieņu Zatleram! Atbildēt

  Savas prezidentūras sākumā Zatlers politiski bija pilnīgi nevarīgs, un to var saprast – profesionālā dzīve bija pilnīgi citā sfērā. Bet vienu gan nevar noliegt – bija izcils ķirurgs. Un par to viņam var pateikties milzum daudz bijušo pacientu. Kļūstot par prezidentu, Zatlers palēnām iemanījās arī prezidēšanas īpašajā darbā, un paskatieties tagad – skaidras domas, precīzi spriedumi, iztiek bez liekvārdības. Cilvēks ir apguvis politiķa iemaņas. Ja paskatamies uz pašreizējo ielikteni no kājiņām… Progresa nav, regress ar katru reizi uzskatāmāks, bet pilnīgi nešaubīgi – atsēdēs arī otru termiņu /ZZS, SC un vēl dažu sarunāto balsu pietiks/.

  • Zatlers kā bijis zero politikā tā arī palicis, tagd viņš ir nulle arī ķirurgījā. (Par ķirurgiju gan nevaru spriest jo nav mana joma. Tas seko tīri teoretiski. Šodien neviens nevar būt līmenī ja intensīvi nedarbojās.) Domāju, ka Zatlers stipri vienkāršojis situāciju. Ar oligarhiem jācīnās ne ar sarkano līniju vilkšanu. Jāceļ vidējā slāņa līmeni un lomu. Tas Straujumai ir pa spēkiem, un tā arī ir “stagnācija”. Skaidrs ka Lembergs kļuva pārāk aktīvs valdības veidošanas laikā, bet vēlamo nav pat tuvu sasniedzis. To, ka padomiski audzināta tauta dod iespēju izpeldēt putinistiem nozīmē tikai vienu – tauta ir galīgi apmaldījusies. Nedomāju ka Bērziņš pārāk raujās uz otru termiņu, bet viņš noteikti ir mainijies un noteikti vairs nav draugs ZZS. To var saprast no tā, ka Krievija pazaudēja interesi pret viņu.

 6. Piekrītu Zatlera teiktajam, īpaši pirmajās divās rindkopās. Oligarhi, kā utis, ir atkal salīduši valsts struktūrās. To spilgti redzējām ar Āboltiņu.

 7. šis zatlers taču ir politisks līķis ,ko viņš vēl te uzstājas ar saviem spriedelējumiem,un kas viņš bija kā prezidents,un ko izdarīja ,izņemot to ,ka nodrošināja sev lieliskas vecumdienas

 8. Zatleram šoreiz var piekrist, jo tagad Lembergs, uzlicis kājas uz koalīcijas galda, veidoja valdību.

 9. PALDIES Zatlera kungam par atklātiem vārdiem!!! SKAIDRS tas bija brīdī, KAD premjers paziņoja savu “LĒMUMU” IT KĀ saistībā ar Zolitūdi…( rūpīgi VAJAG pavērot darbojošos cilvēku fizionomijas šādos brīžos…!?)!!!!!! Par traģēdiju atbildību un demisiju visi gaidīja no CITAS AMATPERSONAS, kura cieši saistīta ar šo faktu, kura PALIEK atbildīga par 54 cilvēku bojā eju!!! To prezidents nerunā vēl šodien…Jā, Straujumas kundze NEAPSOLĪJA vadīt valdību nākamos 4 gadus un SKAIDRS, ka viņa to nevadīs… Gan jau iemesls tiks ATRASTS pietiekami “SKAĻŠ” un “NOPIETNS” un notikumu centrā manā skatījumā būs ZZS… (varam saderēt!!!), JO ZZS ne vienu vien reizi pamanās “sajaukt” kārtis sev nepieciešamā virzienā un ĻOTI LABI PAMATOT SAVAS DARBĪBAS!!! VAI tad VALDĪBĀM būtu JĀSTRĀDĀ ILGTERMIŅĀ VALSTS UN TAUTAS LABĀ???????????? Vienīgi Valdis Dombrovskis valsti IZVILKA no bedres, jo viņa valdībā NEBIJA ZZS!? Ja būtu bijusi šī partija, tad gan nezinu KĀ BŪTU ŠODIEN…NETICU NEVIENAM VĀRDAM, KO SAKA ZZS vadītājs Brigmaņa kungs!!! N E T I C U!!! Gan jau sagaidīsim atbildi arī uz jautājumu:” KĀPĒC un KĀDAM NOLŪKAM NEPIECIEŠAMA LATVIJAS KĀ VALSTS STAGNĀCIJA??????????” NEVIENAI valstij tik “REGULĀRA” valdību MAIŅA KĀ LATVIJĀ, uzplaukumu nav nesusi un NENESĪS…!!!?

 10. … Piekritu vismaz vienai Zatlera domai: …’ … strunts par visiem ( komunaku laika nomenaklaturas zombetiem) politikiem … ‘ !!!

  … Ir jasagaida PATRIOTI , kam dalderis rupji sakot ir pie d …, a la Kaimins !!!!

  … Un tie lenam sarodas ar jauno paaudzi – ari Saeima … jo tiem ir bijusi dota iespeja apzinat, salidzinajuma ar dzivi arpus Bezabrenes, cik darga un verta ir pasu sakartota valsts ar savu tikumibu un tradicijam … !!!

  … Man tiesam gruti iedomaties, ka visi Ulmani/Rumpisi/ VVF un Zatleri – nemaz nerunajot par Berzinu – spej nekaunigi turpinat piedalities, pec pasu negativa darba pienesumu, politiski degradetas valsts nakotnes debates, tik makslota un abstraheta limeni …

 11. Komunistu nomenklatūras pārstāvji bija tādi nabadziņi salīdzinot ar mūsu laiku oligarhiem.
  Arī personālā pensija ne tuvu nestāvēja blakus berjoznina 4000 ls.

 12. Laikam jau taisnība Zatlera kungam.Dombrovskis tai laikā bija dikti nevarīgs, kad viņu nogāza. Straujumas kundzei nasta ir par smagu. Grūti mums iet.

 13. Zatlers palika kā vientuļš vilks, kas pats sev apkārt bija savilcis sarkanus karodziņus.
  Un visu noteica Vienotība ar savu kompradorisko politiku, piemēram, tirgojot uzturēšanās atļaujas, lai Dombrovska laulene varētu izpārdot par bankas kredītu sabūvētās “Vējziedu” rindu mājas. Nemaz nerunājot par labi strādājošas bankas dāvināšanu par sviestmaizi ārzemju miljardieriem. Un pusmiljons ik mēnesi par VID ēku, kad centrā gadiem ilgi tukšas stāv bijušās ministriju ēkas…
  Tur aiziet tavs un mans nopelnītais, tur aiziet izglītība, kultūra, medicīna, vecīšu pensijas… Vai tā nav?

  Un vai to visu nediriģēja Vienotība ar Zatlerpartijas gudrinieku palīdzību? Piemēram, Zatlera “gudro” Skrūdžu vēl atceries? Un Zatlera paša – ekskluzīva dzīvokļa piemeklēšanu par miljoniem, kad Lembis viņam piedāvāja skaistu ģimenes māju Ventspilī gandrīz par velti? Padomā labi – kas patiesībā tevi apzog – saimniekot neprasmes, varaskāres un muļķīgu ambīciju dēļ!

  • Tā tas viss ir, bet Zatlers savu politisko kapitālu zaudēja uzreiz pēc vēlēšanām, kad pateica, ka Saskaņa noteikti jāņem valdībā.

 14. iespējams,zatlers ievilka pederastus saeimā Atbildēt

  Izveidota valdība ar zilajiem no zilās izvirtīgās partija vienotības. Mēs ar morāli ejam uz grunti. Izvirtība un homoseki ir galvenais Latvijā šodien. Jāatzīst, ka uz šodienu zilā brālība visos svarīgos posteņos ir pie varas. Svarīgos un labos darbos ir tikai viens kritērījs, vai tu esi zilais, un kādā brīdī sniegsi man seksuālos pakalpojumus.

 15. Cita acī skabargu redz-savā baļķi neredz. Graizi kājas, Valdža.. Tu pats esi nezāle, valsts dārziņā!!!

 16. Gadās, ka gāž pat parlamentu,patriec oligarhus. Tad gan izaugsme sit augstu vilni, bezdarbs izzūd, aizbraukušie atgriežas , dzīves līmenis strauji aug, visi apmierināti! Vai turpināt uzskaitīt?

 17. Pilnībā piekrītu Zatlera kunga teiktajam.

  • Kas Brežņev-laiku “stagnāciju” piedzīvojis (sk.V.Z. biogrāfiju), tam jāpiekrīt! Žēl tikai, ka vairs ne “Skapī” var ielīst, ne “Bedrē” iekrist – ne arī kādā komjauniešu kafejnīcā sitamos instrumentus uzspēlēt. ….bet vai tāpēc raudāsim

 18. Vai tas nebija Zatlers, kurš savu biroja vadītāju Rimševicu izvirzīja par ministru?

 19. Taisnība Zatleram. Un tā nav prezidenta valstiskā, bet savtīgā domāšana, kas komiskajam nesakarīgu teikumu stostītājam (prezidentam!) paver labu cerību smīdināt ļaudis vēl vienu pilnvaru laiku.
  LTV ļoti bēdīgi ar humoru. Šajā ziņā ir lielas iespējas veidot veselu joku sēriju, kur raidījuma veidotājiem atkristu pūles mākslinieciskā līmeņa nodrošināšanai: pietiek paaicināt uz interviju Andri Bērziņu un joki par brīvu!

  • Man kauns par tādu prezidentu, kas nespēj pat sakarīgi runāt. Ja visu to, ko viņš usaka ,,dzīvajā,, uzrakstītu uz papīra, tas būtu drausmīgi. Viņš neprot izteikt pat dažus teikumus bez kļūdām, brīžiem liekas, ka nācis no palīgs kolas vai viņam jau vecuma marasms iestājies.

 20. Viss sakrīt. Kā tad Latvijas valdība bez Lemberga ietekmes. Pašu partijas un vēl PSKP biedri. Visi viens par otru stāv.

 21. Par Dombrovska valdības gāšanu 100 % , tas ir skaidrāks par skaidru !

 22. Prātīgākais cilvēks, kurš ienāca politikā, kuru nokoda jenoti, bet paši tuvākie atbalstītāji izrādījās nelieši. Lai vai kā, taču Zatlers ir cilvēks, kurš ienāca politikā, daudz mācījās un iemācījās. Un citu argumentu šī cilvēka zākāšanai nav kā aploksnes un Lilita.

 23. kategorisks apgalvojums nav patiess,jo mēs, būtībā nezinam, kas pasulē un pie mums var notikt pēc dažām stundām,kur nu vēl četros gados.Skaisti parunāt, un ,labi padzīvot no valsts iedzīvotāju nodokļu naudas Zatlera k-gs gan ir iemācījies.

 24. Zatler, atpūties!!

 25. “Tā domāšana nāk jau no ……” – protams, ka no tiem laikiem, kurus savā romānā “Ceplis” spilgti aprakstījis P.Rozītis un mākslas filmā izrādījis režisors R.Kalniņš.

  • Tieši tā,Zatlers pats bija zoodārza prezidents,un īsta prezidenta mums vēl nav bijis,vienīgi pirmās brīvvalsts laikā.Visi ir klauni,arī Dombrovskis nebija eņģelis,citādi tik vienkārši spiediena rezultātā neatkāptos,acīmredzot ka bija jau par ko.Tā kā nespriedīsim par to ko nezinām,arī Zatlers nezina.Par Zatleru runājot,visgodkārīgākais un mantkārīgākais no visiem prezidentiem,tādēļ lai nerunā par oligarhiem.

   • Zatlers labaak buutu palicis opereet guuzhas. To vinjsh labi maaceeja un bija sabiedriibai noderiigs. Politikaa vinjsh neder, ienaaca tur tikai lielaakas naudas deelj.

  • Krievnacistiem, protams, Zatlera teiktais nepatīk jo oligarhi pārstāv vecos, krievu valdīšanas laikus.

Draugiem Facebook Twitter Google+