×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

Zatlers: drīzumā tiks ieviesta referendumu finansēšanas kontrole

zatlers06103

Parlaments drīzumā varētu apstiprināt grozījumus likumā par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu, kas stingrāk ļautu kontrolēt referendumu finansēšanu, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja Zatlera Reformu partijas (ZRP) līderis Valdis Zatlers.

“Nākamā referenduma finansējumu jau uzraudzīas atbildīgās iestādes, uzraudzīs, kā likumu ievēro privātpersonas, sabiedriskās organizācijas, partijas ārpus parlamenta, partijas, kas ir Saeimā. Principā, [likums] kontrolēs, no kurienes nāk nauda, kas šo jautājumu virza, un būs zināmi tie cilvēki un organizācijas, un varbūt pat valstis, kas stāv aiz šā referenduma,” pastāstīja Zatlers.

Viņš uzsvēra, ka jebkurš referendums, jebkurš balsojums iekšienē ir valsts iekšējā lieta un valstij ir jābūt pārliecībai, ka neviena ārvalsts šādus balsojumus neietekmē.

Jau vēstīts, ka līdz ar tautas nobalsošanu par divvalodību Latvijā ir aktualizējies jautājums par to, ka pašlaik netiek kontrolēta referendumu aģitācija un kas tos finansē. Vairākas amatpersonas ir norādījušas, ka šis likuma robs tuvākajā laikā ir jāizlabo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+