×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

Zatlers: Ievest valstī lētākas akcīzes preces ir vieglākas dzīves meklēšana

Foto- LETAFoto- LETA

Ievest valstī lētākas akcīzes preces un tās pārdot dārgāk, ir vieglākas dzīves meklēšana, uzskata Zatlera reformu partijas līderis Valdis Zatlers. Kā viņš skaidroja Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija!”, norma, kas ierobežo no trešajām valstīm ievesto akcīzes preču daudzumu ir pareiza. Pašvaldībām un iedzīvotājiem esot jāmeklē citi risinājumi, lai cilvēki varētu legāli nopelnīt iztiku.

Tas ir grūtāk, nekā ievest pāri robežai lētākas preces un tās Latvijā pārdot dārgāk, uzskata Zatlers. Ilgi pārtikt no cenu starpības nevar, jo cenām izlīdzinoties šie cilvēki zaudēs darbu, ja šo nodarbošanos var nosaukt nosaukt par darbu, skaidroja Zatlers.

LETA jau ziņoja, ka no 1.janvāra no trešajām valstīm bez nodokļa maksāšanas tikai reizi nedēļā viena persona varēs ievest 40 cigaretes vienas, divu vai četru mazo paciņu iepakojumā, kā arī vienu litru degvīna, nevis kā līdz šim – reizi dienā.

Tāpat automašīnā bez nodokļa nomaksas varēs vest desmit litrus benzīna. Personai, kura septiņu dienu laikā atkārtoti ievedīs Latvijā desmit litrus degvielas pārvietojamā degvielas tvertnē, nepieciešams maksāt normatīvajos aktos paredzētos maksājumus.

Pret šo normu iebilst Latvijas pierobežas iedzīvotāji, kas pēdējā laikā rīko dažādas protesta akcijas.

ZRP pārziņā ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kas atbild par reģionu attīstību un pašvaldībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+