×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Zatlers kopējās pašcieņas vārdā aicina iet uz referendumu

Foto - LETAFoto - LETA

Zatlera Reformu partijas (ZRP) līderis Valdis Zatlers kopējās pašcieņas vārdā aicina pilsoņus iet uz referendumu par Satversmes grozījumiem, kas paredz krievu valodai piešķirt valsts valodas statusu.

Zatlers aģentūrai BNS, vērtējot Satversmes tiesas lēmumu referenduma jautājumā, atzina, ka šis būs svarīgākais referendums 20 gadu laikā, kopš Augstākās padomes balsojuma par neatkarību.

Viņš sacīja, ka ZRP pozīcija jau no sākta gala ir bijusi skaidra – ja šāds jautājums ir uzdots, tautai uz to ir jāatbild. “Jo ātrāk referendums notiks, jo ātrāk samazināsies spriedze sabiedrībā,” teica Zatlers.

Viņš aicināja pilsoņus doties uz referendumu, jo “tas ir ne tikai katra paša, bet arī kopējās pašcieņas jautājums”.

“Latvijā vara pieder tās tautai, un mums ir jāuzticas savu pilsoņu gribai un izvēlei. Nav ne mazāko šaubu, ka Latvijas pilsoņi referendumā ar pārliecinošu pārsvaru izdarīs izvēli par labu latviešu valodai kā vienīgajai valsts valodai. Mums visiem skaļi, skaidri un nepārprotami jāsaka savs vārds šajā jautājumā, lai tas reizi par visām reizēm tiktu aizslaucīts no darba kārtības un politiķi ar to izbeigtu manipulēt,” pastāstīja Zatlers.

Viņš arī uzsvēra, ka referenduma atlikšana vai atsaukšana nozīmētu neuzticēšanos savas valsts pilsoņiem, viņu saprātam un lojalitātei pret valsti. Demokrātiskā valstī tas nav pieļaujams.

“Paredzams, ka pēc referenduma, kas sniegs skaidru atbildi, emocijas būs norimušas, un tajā brīdī atbildīgajām ministrijām būs pienākums ar pilnu atdevi īstenot pasākumus sabiedrības saliedēšanai,” politiķis piebilda.

Jau vēstīts, ka Satversmes tiesa piektdien nolēma neapturēt referendumu par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, kas notiks 18.februārī.

ST tiesnešu kolēģija arī nolēmusi ierosināt lietu par tautas nobalsošanas likuma atbilstību Satversmei, bet pārējā Saeimas deputātu pieteikuma daļā lietu neierosināt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+