×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. novembris, 2015
Drukāt

Zatlers: Krievijas Jūras spēku kuģu lūgums pēc patvēruma nebija nejaušs (15)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas valsts eksprezidents Valdis Zatlers.

Lūgums pēc patvēruma Latvijas teritoriālajos ūdeņos, ko šonedēļ izteica Krievijas Jūras spēku velkonis un mācību kuģis, nebija nejaušs, uzskata bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers.

“Lielais kaimiņš šobrīd sūta mums vairākus tādus signālus kā, piemēram, šo kuģu ienākšana iekšā – palūdza, lai paglābj no vētras,” 22.novembrī TV3 raidījumam “Nekā personīga” teica Zatlers, prognozējot, ka Krievijai šobrīd ir neizdevīgi kaitināt rietumus un tuvākajā laikā sagaidāmi dažādi simboliski žesti ar aicinājumu “dzīvot draudzīgi”.

Zatlers uzskata, ka lūgums pēc patvēruma nebija nejaušs, jo kuģi apzināti nebrauc iekšā vētrā.

“Viņi taču ļoti precīzi zina, kādas ir meteoroloģiskās prognozes. Tas bija tāds tests un reizē arī žests, ka, redz, – mēs jums uzticamies,” uzskata Zatlers.

Kā ziņots, diviem Krievijas Jūras spēku kuģiem 16.novembrī tika piešķirts patvērums Latvijas ūdeņos Rīgas jūras līcī Kurzemes piekrastes tuvumā, jo laikapstākļi nebija atbilstoši, lai peldlīdzekļi varētu turpināt ceļu. Laikapstākļiem uzlabojoties, šorīt abi kuģi atstāja Rīgas jūras līci.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube otrdien žurnālistiem skaidroja, ka valstu pienākums ir sniegt atbalstu vai palīdzību kuģiem, kuri var tikt apdraudēti vai nokļuvuši nelaimē. “SOS signāls šajā gadījumā saņemts no velkoņa, kurš tauvā vilka mācību kuģi, kas bija kļuvis nevadāms. Krievijas kuģi prasīja aizvēja patvērumu pret viļņiem, lai viņiem nebūtu jāatrodas atklātā jūrā šajos sarežģītajos laikapstākļos, un tādējādi šie kuģi nokļuva mūsu valsts teritoriālajos ūdeņos,” iepriekš skaidroja Graube.

Jau ziņots, ka šogad Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā tāpat kā pagājušajā gadā regulāri pamanīti dažāda veida Krievijas karakuģi.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

  1. nojūgušies idiņi!!! Kas attiecas uz Krieviju, NEKAS NAV NEJAUŠS…. Stulbie “angļi”!!!

  2. Ko Tu tur pīksti vispār Zatler ! Neatkarīgā Latvija , pamuļķi , būtu mierā ar krieviem nevis amerikāņiem dirsas laizījuši ! Cūkas ir valdība , par cilvēkiem vispār tur augšā neviens nedomā ! Ko var pērties ar tiem krieviem , labāk ar dvieļu galvām tieciet galā , lai Latvijā teroraktu nebūtu , lai pēdējos latviešus neuzspridzinātu ! .. un citi nekas , peldaties taukos ar ikmēneša algu 2000€ vairs nezin ko ar to naudu iesākt , kamēr cits ar saviem 300€ mēnesī domā , kā izvilkt , kā bērnus paēdināt un apģērbt !!!!!! Tiem melnajiem .. tādus pabalstus dot , pareizi par LATVIEŠIEM LATVIJĀ neviens nedomā , tie , lai peras kā grib , ka tik visu tiem teroristiem !!!! Lopi tādi !!!!!!!

  3. Un peec gadiem pieciem kapkalninaa?

  4. SOS TA SOS, UN TOMĒR…KA TIK KO TE NEIZŠTIRĻICO !!!

  5. Kads tur brinums ka te ir daudz krievu karakugu,krievija tacu ir musu kaimins

  6. ka tik uzpust kadu sensaciju

  7. Nemurgo,Zatler?Tavas fobijas ir neizmērojamas.Tu laikam pat sapņos murgo par Krieviju.Vairāk baidies no islama teroristiem,tie gan ir drauds un pavisam nopietns,jo līdz ar migrantiem,ko gatavojas ievest Latvijā ,pie mums patiešām mierīgā dzīve beigsies.

  8. Zatlers ir neglābjams vientiesis. Ta bija provokācija no Pūķina kliķes puses.

Draugiem Facebook Twitter Google+