×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Zatlers: Latvijas interesēs ir ASV kodolspēku klātbūtne Eiropā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas interesēs ir, lai Eiropā būtu ASV kodolspēki, ārpolitikas debatēs norādīja Saeimas deputāts Valdis Zatlers (Zatlera Reformu partija). “Protams, ir jāparunā arī par tādām lietām, kas varbūt pašlaik neliekas aktuālas, vai joprojām pasaulē pastāv šis militārais līdzsvars. Ir jautājums par ASV kodolspēkiem Eiropā. Es domāju, ka Latvijas interesēs ir, un Latvijas pozīcijai būtu jābūt, – šādiem kodolspēkiem ir jābūt. Jo arī tas ir drošības garants,” sacīja Zatlers.

Viņš arī pauda pārsteigumu par dažu kolēģu teikto, ka Latvijai nebūtu jāiesaistās ārvalstu operācijās. “Nē, mēs esam izvēlējušies kolektīvo drošību,” uzsvēra ZRP līderis.

Par Latvijas drošības jautājumu Zatlers uzskata Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas turpināšanu arī pēc 2014.gada.

“Būsim reālisti, Latvijā nav militāras bāzes, kas varētu apdraudēt kādu citu valsti, toties pie mūsu robežām ir militāras bāzes, kas var apdraudēt mūs, un gaisa telpas aizsardzība ir priekšnoteikums tam, ka mēs jūtamies daudz drošāk,” paskaidroja deputāts.

Savukārt, runājot par misiju Afganistānā, Zatlers aicināja domāt par Latvijas iesaisti pēc 2014.gada.

“Mums jāplāno, cik daudz Latvija varēs piedalīties civilajā palīdzībā, cik Latvija varēs iegūt no tā, ko ir ieguvusi no nemilitāro kravu transporta pa Ziemeļu izplatīšanas tīklu, kā to pārvērst jaunā tirdzniecības artērijā, kādu tīri tautsaimniecisku ieguvumu mēs varam iegūt no šī militārā konflikta izbeigšanas, kurā mēs esam veltījuši gan savus finanšu līdzekļus, gan atdevuši arī mūsu pilsoņu dzīvību,” pavēstīja Zatlers.

Viņš arī aicināja palielināt aizsardzības budžetu. “Ir jādod skaidri signāli, ka mēs esam kolektīvajā drošībā ne tikai patērētāji, bet arī tie, kas dod savu ieguldījumu. Un ir jādomā par to, kas būs mūsu bruņoto spēku specializācija, kad misija Afganistāna beigsies,” mudināja Zatlers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+