×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Zatlers: Mēs neejam kā ezītis miglā

reforma1_libeka_4

Zatlera Reformu partija pārtapusi Reformu partijā un tās vadošais personāls ir pārliecināts, ka nosaukums bez Zatlera vārda un arī jaunais partijas logo došot partijai spēju sevi saliedēt un parādīt uz ārpusi, ko organizācijas vēlas sasniegt. 


Piemēram, vides un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs uzskata, ka reformas cilvēkiem neesot apnikušas, taču Latvijas iedzīvotājiem jābūt tām gatavākiem, jāspēj ātrāk reaģēt uz procesiem nekā lielajām valstīm.

Partijai pirms gada bija ap 2000 biedriem. Daudzi Zatleram pievienojās ātrā tempā, bet vēlāk daļa secināja, ka tā nav viņu īstā vieta. Tas ir normāls sastrādāšanās, pieslīpēšanās process, atzina redzamākie partijas biedri. Lai partija no veidošanās pārietu uz attīstības posmu, tai būšot jāatdzīvina vārds “reformas”.

Partijas priekšsēdētājs Valdis Zatlers uz Kokneses kultūras namu, kur notika partijas kopsapulce, bija atbraucis savā jaunajā eksprezidenta auto “Audi A8” un bija gandarīts, ka, salīdzinot ar 31. marta neizdevušos kopsapulci kvoruma trūkuma dēļ, šī ir pārstāvēta kuplā skaitā. Partijā patlaban ir tikai viens pašvaldības vadītājs – Kokneses novada domes priekšsēdētājs Juris Vingris, tāpēc arī šis izbrauciens ārpus Rīgas. Taču partijas vadība ir pārliecināta, ka līdz pašvaldību vēlēšanām biedru rindas papildinās novadu pārstāvji. Domē, par kuras izveidošanu balsoja kopsapulcē, grozot partija statūtus, jābūt vismaz vienai no katra novada izvirzītai personai. Zatlers cer, ka jau līdz Jāņiem izdosies sasaukt domi, kas būšot sākums pašvaldību vēlēšanu programmas izstrādei.

 

“Mēs neejam kā ezītis miglā, bet strādāsim komandā, lai līdz gada beigām mūsu ministri īstenotu nospraustos uzdevumus un dotu pašvaldībām nepieciešamo atbalstu no centra,” sacīja partijas priekšsēdētājs.

 

Vadība cer, ka līdz pašvaldību vēlēšanām izdošoties izveidot pārstāvniecību katrā Latvijas novadā. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs gan mudināja izvērtēt, kuros novados un pilsētās partijai ir tik liels atbalsts, lai veidotu savu deputātu kandidātu sarakstu un kur tas varētu būt kopā ar radniecīgām partijām, lai vēlēšanās nebūtu jāzaudē.

Kurzemes reģionālās nodaļas pārstāvis uzņēmējs Jānis Vilnītis neslēpa, ka partijai ir “jāiekaro” piecas lielākās Kurzemes pilsētas – Liepāja, Talsi, Kuldīga, Ventspils un Saldus – un pašvaldību vēlēšanās, kā minimums, jāuzvar vismaz vienā no šīm pilsētām. Kāpēc gan lai tā nebūtu, piemēram, Ventspils? “Pēdējais laiks pienācis tur mainīt pastāvošo varu, lai Ventspils vadībā nokļūtu persona, kas nav apsūdzēta smagos noziegumos,” secināja J. Vilnītis. Starp citu, kuplā skaitā Koknesē bija ieradušies liepājnieki, tādējādi apliecinot savu uzticību Reformu partijai.

Zemgales reģiona pārstāvis Edmunds Jurēvics, kurš vada Tukuma novada nodaļu, ir pārliecināts, ka līdz gada beigām visos Zemgales novados tiks izveidotas partijas nodaļas un atbalsta grupas, lai uzrakstītu saturīgu pašvaldību vēlēšanu programmu. Viens no pirmajiem uzdevumiem esot nodrošināt priekšvēlēšanu atklātību un taisnīgumu – visām pašvaldībām ir jāno-drošina, lai visas sēdes varētu noskatīties arī internetā. Šo priekšlikumu Zemgales reģiona pārstāvji esot iesnieguši partijas valdei un cer, ka to atbalstīs. Vairākās vietās, piemēram, Rucavā un Ķekavā, vietējā vara jau sekmīgi to īstenojot.

Reģionālās attīstības ministrs Sprūdžs bija gandarīts, ka beidzot sadarbībā ar Latgales uzņēmējiem un citiem Latvijas austrumu puses ļaudīm ir tapis reģiona attīstības plāns “Iespēju Latgale”. Esot saņemti vairāk nekā 400 priekšlikumi un, tos analizējot, konstatēts, ka latgaliešiem ir daudz vērtīgu ideju un viņi zina, ko darīt, lai attīstītu savus novadus. Sprūdža vadītā ministrija sadarbībā ar citām ministrijām palīdzēšot šos priekšlikumus īstenot. Viens no variantiem, kā to izdarīt, ir piesaistīt Latgalei Ekonomikas un Vides un reģionālās attīstības ministriju resursus 12 miljonu latu apmērā.

 

Tuvāko nedēļu laikā valdībā un Saeimā iesniegšot pašvaldību referenduma likumprojektu, kas cita starpā došot iedzīvotājiem iespēju atlaist domi. Būšot izmaiņas arī vairākos likumos, kas nodrošinās iedzīvotāju, pašvaldību un investoru labāku sadarbību.

 

Reformu partijas biedri, izņemot dažus, uz kopsapulci nebija ieradušies baltos kreklos un smokingos, jo tūdaļ pēc sapulces devās uz Kokneses parku talkot. Kokneses novada domes priekšsēdētājs Vingris vienmēr laipni uzņem ciemiņus, pabaro un sasilda, un, cerams, paliks uzticīgs Zatleram, kurš ir ceļā uz lauku iekarošanu.

 

Uzziņa

Reformu partijas amatpersonu apņemšanās reforma_4

Ekonomikas ministra vārdā (Daniels Pavļuts nevarēja ierasties) Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs 
Vjačeslavs Dombrovskis:

jau 2013. gadā iedzīvotāju ienākuma nodokli samazināt par 3%;

pārskatīt īpašumu kadastrālās vērtības, lai atbilstoši tām varētu noteikt nekustamā īpašuma nodokli;

visiem valsts uzņēmumiem radīt vienotu pārvaldības un uzraudzības modeli, kas varētu sākt darboties 2013. gadā.

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis:

jau šogad uz sliedēm nolikt arodizglītību; šodien tiks paziņotas tās padsmit skolas, kas konkurencē izvirzījušās un pretendē uz Eiropas Savienības naudu, kopsummā 45 miljoniem latu; jau šogad tiks uzsākta sešu lielu arodizglītības centru izveide reģionos;

no 2012./2013. mācību gada visiem pirmklasniekiem būs jāsāk mācīties svešvaloda, galvenokārt – angļu valoda.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis:

vairot uzticību policistiem un panākt, ka viņi iziet no saviem kabinetiem pie cilvēkiem un katrs iedzīvotājs pazīst savu iecirkņa inspektoru personīgi.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs:

panākt, lai Latvijas lauksaimnieki saņemtu vismaz 80% no platību tiešmaksājumiem.

 

Reformu partijas valdē apstiprināja arī reģionālo nodaļu apvienību pārstāvjus: Edmundu Jurēvicu (Zemgale); Saeimas deputātu Juri Viļumu (Latgale); Saeimas deputātu Romualdu Ražuku (Vidzeme); Jāni Vilnīti (Kurzeme); Edgaru Rinkēviču (Klāva Olšteina vietā).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+