×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Zatlers par balsu pirkšanas skandālu: Ja esi paklupis politikā, jāiet prom (4)

Foto- LETAFoto- LETA

“Ja esi paklupis politikā, jāiet prom!” To šodien Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma”, komentējot balsu pirkšanas skandālu, teica Saeimas deputāts Valdis Zatlers.

Viņš atgādināja, ka 11.Saeimā valdību veidoja tā dēvētā tiesiskuma koalīcija. Taču šajās vēlēšanās vārds “tiesiskums” esot pazudis no vēlēšanu kampaņām.

Sabiedrībai ir nepieciešama sajūta, ka valsts tiek pārvaldīta taisnīgi, tādēļ aizdomu ēna jānovērš momentā.

Jau ziņots, ka saistībā ar balsu pirkšanas skandālu, Saeimas deputāts Dzintars Zaķis (V) apturējis darbību “Vienotībā”.

Zaķis savu darbību partijā apturējis līdz brīdim, kamēr tiks pabeigta izmeklēšana par iespējamiem vēlēšanu procesa pārkāpumiem atsevišķos Latgales vēlēšanu iecirkņos.

Zaķis aģentūrai LETA skaidroja, ka turpinās darboties “Vienotības” Saeimas frakcijā. Viņš arī atkārtoti uzsvēra, ka deputāta mandātu nolikt neplāno. Tāpat

Zaķis neatteiksies no 12.Saeimas deputāta mandāta, lai “kalpotu Latgales vēlētājiem”.

Jau ziņots, ka, pamatojoties uz Viļānu novada domes deputāta un “Vienotības” vietējās nodaļas vadītāja Jura Vidiņa iesniegumu par iespējamo vēlētāju balsu pirkšanu Zaķa labā, Drošības policija (DP) sākusi kriminālprocesu.

Vidiņš vērsās ar iesniegumu DP par iespējamo balsu pirkšanu Latgalē. “Esmu uzrādījis Drošības policijai lieciniekus, kuri ir atzinušies, ka ir saņēmuši naudu par attiecīgo balsojumu. DP tālāk skaidros, kas, kur un kā viņiem maksājis. Tāpat esmu nosaucis personu, kas, pēc manā rīcībā esošās informācijas, ir organizējusi balsu pirkšanu. Diemžēl pēc vienošanās ar DP es nedrīkstu atklāt šo personu un sniegt plašāku informāciju par notikušo,” aģentūrai LETA skaidroja Vidiņš.

Vidiņš pieļāva, ka DP pie labas gribas varētu izdoties nākt uz pēdām balsu pircējiem un pārdevējiem, jo nauda ir dota un tas ir fakts, taču pierādīt “Vienotības” deputāta kandidāta Zaķa saistību ar šo likumpārkāpumu viņiem būs visai sarežģīti.

Jau ziņots, ka DP sākusi kopumā sešus kriminālprocesus saistībā ar iespējamajiem balsu pirkšanas gadījumiem pagājušajā sestdienā notikušajās 12.Saeimas vēlēšanās. Vienā no sākumā ierosinātajām lietām ir aizdomās turētais, kuram piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.
Kriminālprocesi sākti pēc Krimināllikuma panta par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus.

Plašāku informāciju DP par sāktajiem kriminālprocesiem pagaidām nesniedz.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kāpēc tad Jūsu premjera kandidāts Sprūdžs, kas ne tikai paklupa, bet politiski tika pataisīts par kājslauķi , negāja prom? Kāpēc viņa netika doti šādi padomi?

  2. Lai Zatleram labi veicas! Taču – kurš nu būtu runājis! No ārsta sagaidīt tādu rīcību – laikā, ka Latvija sēro (oficiālās sēru dienas! ) doties uz modes šovu Lietuvā. Kurš nu būtu runājis…. šovu lielmestars, kas pat Novuju volnu Rīgas pilī ēdinājis.

  3. Kā parasti, politikā viss atdurās precīzu definīciju trūkumā, proti, ko nozīmē “paklupis politikā”? Pats Zatlers ir vai nav paklupis? Bet ja “paklup” tā, ka pat paiet nevar? Šajā sakarībā nāk prātā tautas gudrība par to govi. Man liekās ka politiķiem, visiem mūsu politiķiem, jācenšās atbrīvoties no negodīgiem paņiemieniem – no tukša populisma. To tautai jāmāk atšķirt lai nepakluptu daudz nopietnākās lietās. Ja kāds gudrs parūpējās lai cilvēki no tālām sētām tiktu velēšanas iecirknī – tā ir balsu pirkšana vai nav? Ja partijā samazināja PVN pārtikas produktiem pirms vēlēšanām ir pirkšana vai nav? Ja vēlēšanu iecirknī piedāvājuši kafijas tasīti – ir vai nav? Ja cenšās izveidot apvieglojumus savai vēlētaju grupai biļešu cenā – ir vai nav. Varētu teikt – pirkšana ir tad, kad tas notiek ļoti primitīvi? Draugs nejautā, jo es to nezinu.

  4. tārpam kas uz vēdara līda lai pie siles paliktu, protams par klupšanu vislabāk zināms

Draugiem Facebook Twitter Google+