×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. aprīlis, 2017
Drukāt

Zatlers: Pašvaldības kļuvušas par maziem oligarhiņiem (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdis Zatlers.

Latvijas pašvaldības kļuvušas par “maziem oligarhiņiem”, intervijā Latvijas Radio teica bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Viņš skaidroja, ka pašvaldībām pieder vara, uzņēmumi un vietējā prese. “Kā jūs gribat, lai mainās vara? Nemainīsies,” teica Zatlers.

Viņaprāt, situācija ir kļuvusi līdzīga kā komunistu okupācijas laikā, kad mediji bija Komunistiskās partijas varas orgāns. Zatlers uzskata, ka nepieciešami vēl 10 gadi, lai mainītu cilvēku domāšanu. Viņaprāt, situāciju var mainīt jaunā paaudze.

Nevar nomainīt varu pašvaldībā, ja tā izmanto administratīvos resursus sabiedrības uzrunāšanai, uzskata bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Intervijā Latvijas Radio Zatlers skaidroja, ka varas maiņa pašvaldībā nav viegla. Ir jāatrod tādi mērķi, kas uzrunā iedzīvotājus. Taču ja vēlētājs ir apmierināts ar nesaimnieciskumu, ar korupciju par to, ka viņam ir brīvbiļetes sabiedriskajā transportā, tad uz pārmaiņām cerēt nevar.

Pašlaik, vērtējot pēdējo 20 gadu vēsturi Rīgā, ir skaidrs, ka iepriekšējās koalīcijas ar saviem kašķiem nobruģēja ceļu “Saskaņai”, uzskata bijušais politiķis.

Viņaprāt, ir noslēgti pašvaldības uzņēmumu līgumi ar PR kompānijām un notiek vērienīga naudas ieguldīšana kampaņā. Formāli, viss ir skaisti un likumīgi. Taču kampaņa ir tik rafinēti nomaskēta, ka vēlētājs neko nesapratīs, skaidroja Zatlers.

Jau ziņots, ka pašvaldības vēlēšanās “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” (GKR) kopīgajā sarakstā ar 1.numuru startēs Ušakovs, bet ar 2.numuru – Ameriks.

Sarakstā startēs visi 16 pašreizējie GKR frakcijas deputāti – Dainis Turlais, Eiženija Aldermane, Irina Vinnika, Igors Solomatins, Andris Bērziņš, Ausma Cimdiņa, Vjačeslavs Stepaņenko, Maihails Gavrilovs, Ainars Baštiks, Vita Jermoloviča, Aina Krūkle, Juris Zaķis, Kārlis Strēlis, Jānis Šmits un Agris Ameriks.

Savukārt no “Saskaņas” vēlēšanās startēs 20 no pašreizējajiem 23 Rīgas domes frakcijas deputātiem – Ušakovs, Anna Vladova, Vadims Baraņņiks, Mihails Kameņeckis, Olga Veidiņa, Andrejs Kozlovs, Vladimirs Frolovs, Raimonds Gailis, Genādijs Sevastjenko, Baiba Rozentāle, Vadims Faļkovs, Igors Solovjovs, Ivans Ivanovs, Valērijs Petrovs, Maksims Tolstojs, Nikolajs Zaharovs, Jānis Ločmelis, Jefimijs Klementjevs, Viktors Paškovs un Igors Kuzmuks. Kandidātu sarakstā nav pašreizējie Rīgas domes deputāti Vladimirs Dolgins, Ruslans Pankratovs un Svetlana Savicka.

Tāpat vēlēšanās startēs arī Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR), Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR), Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis (GKR), vairāku Rīgas izglītības iestāžu vadītāji un pašvaldības kapitālsabiedrību darbinieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Toties milzīgs sasniegums Atbildēt

  Lielie oligarhi vairs nav oligarhi!

 2. Kur tad ir tie cietumā sasēdinātie lieloligarhi , kā pats ,maijpuķītes vicinot , draudēja ? Nu nevar norimties vienreiz ar tiem oligarhiem ? Vai tad pensija vēl nav , ka atkal rosās , jeb kundzei štātēm par maz ?

 3. Varu iedomāties: Lembergs (oligarhs) paglauda galvu kādam bārenim … visiekārojamākās deputātu vietas ir Rīgā … ”zelta bedre””.

 4. Kādas problēmas uztrauc Zatlera kungu? Kādi mazi oligarhiņi ir pašvaldības??? Ja mums nebūtu pašvaldības vadītāja ar domu par novada cilvēkiem, mums nebūtu NEKAS, jo valdības un Saeimas par tautu NERŪPĒJAS jau 26 gadus! Savā runā izcēlās ministrs Šadurskis attiecībā uz emigrāciju – tā turpināsies un laikam NEKAS netiks darīts, lai darba spējīgie iedzīvotāji no LATVIJAS nākotnē neizbrauktu peļņā un citām valstīm! Latvijas iztukšošana un lauku iznīcība ir valdību un Saeimu plāns, tāpēc viņiem vari teikt visu ko situācijas uzlabošanai – VIŅI NEDZIRD, bet VĀVUĻO un VĀVUĻO!?? Pašvaldības vadītājs NEVIENS NAV AIZSĒDĒJIES savā vietā KĀ DAŽI EKSEMPLĀRI SAEIMĀ?! Viņi STRĀDĀ nevis IMITĒ STRĀDĀŠANU KĀ DEPUTĀTI! VIŅU DARBU VAR REDZĒT, BET KUR IR DEPUTĀTU LABIE DARBI? KUR VIŅI IR???????? NAV! UN NEBŪS ARĪ NĀKOTNĒ! KAUNA NAV, NEŠPETNIE RADĪJUMI!

 5. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la-vīzes administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 6. Kā latviešu zeme vēl nav atvērusies un tas mūdzis nonācis līdz magmas slānim?

 7. caur un caur izpuvis kukuļņemejs nespēj rimties un turpina mācit citus kā jādzivo.

Draugiem Facebook Twitter Google+