×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. marts, 2014
Drukāt

Zatlers: RP joprojām ir godīga un atklāta (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Reformu partija (RP) joprojām ir godīga un atklāta un par godīgu politiku, un mēs paši sevi neesam nodevuši, RP kongresā 29.martā sacīja tās dibinātājs un valdes loceklis Valdis Zatlers.

Tā viņš sacīja pēc RP domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša uzrunas. Zatleru nedaudz aizskāra Vilnīša sacītais, no kā esot bijis secināms, ka “mēs it kā būtu šos principus nodevuši”. RP dibinātājs šim viedoklim nepiekrita.

Viņš norādīja, ka partijas likvidēšana būtu bēgšana no atbildības. Zatlers arī aicināja klātesošos viņam kā ierindas biedram sagādāt iespēju būt Reformu partijā (RP) līdz 11.Saeimas pilnvaru beigām, nevis likvidēt politisko spēku.

Partijas vadības pārstāvji kongresā kritiski izteicās par biedru rupjo izteikšanos televīzijas kameru klātbūtnē. Kongresa noslēgumā cilvēki sāka vairāk runāt no savām vietām bez pieteikšanās un dažkārt arī atskanēja svilpieni.

Reformu partijas kongresa delegāti aicina partijas valdi turpināt sarunas par vienotas vēlēšanu apvienības izveidi ar partiju “Vienotība”, teikts RP kongresā pieņemtajā rezolūcijā.

Kongress pauž atbalstu 2013.gada 27.decembrī starp RP un “Vienotību” noslēgto vienošanos par labēji centrisko spēku sadarbību un apvienošanos. “Vienotība” un RP 12.Saeimas vēlēšanās piedalīsies ar vienu vēlēšanu sarakstu “Vienotība”, par rezolūcijas saturu aģentūru LETA informēja RP Saeimas frakcijas preses sekretārs Mārtiņš Etkins.

Kongress arī pieņēma zināšanai kongresa delegātu viedokļu daudzveidību. Viena daļa kongresa delegātu atbalsta organizētu un partijas vadības turpmākajiem lēmumiem atbilstošu RP biedru iekļaušanos 12.Saeimas deputātu kandidātu sarakstā “Vienotība” un RP biedru iestāšanos partijā “Vienotība”, ja viņi to vēlas. Daļa delegātu rosina turpināt sarunas par “Vienotības” un RP apvienošanos vienotā vēlēšanu apvienībā, un vēl cita daļa delegātu pauž viedokli, ka kongresam jāizskata jautājums par RP darbības izbeigšanu, norādīts rezolūcijā.

Kongresa delegāti uzskata, ka nepieciešams visiem iespējamiem līdzekļiem sekmēt pragmatisku, labēji-centrisku politisko spēku ciešu sadarbību Latvijas sociālo, ekonomisko un drošības izaicinājumu pārvarēšanai.

Delegāti uzsver, ka partijas valdei nepieciešams turpināt darbu pie vienota vēlēšanu saraksta veidošanas ar partiju “Vienotība”, ar mērķi nodrošināt iespēju RP ministriem, Saeimas un pašvaldību deputātiem, partijas biedriem iespēju pilnvērtīgi kandidēt Saeimas vēlēšanās no 12.Saeimas deputātu kandidātu saraksta “Vienotība”, norādīts rezolūcijā.

RP arī apņēmusies nodrošināt savu atbalstu Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) vadītajai valdībai un RP deleģētajiem ministriem līdz 12.Saeimas sanākšanas brīdim.

RP līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters kongresa dalībniekus šodien informēja, ka ir paveikts intensīvs darbs pie sarunām un kopā ar kolēģiem no “Vienotības” jau ir panākta kopīga izpratne par sarakstu veidošanas galvenajiem principiem.

“Sarakstu rindošanas galvenais nosacījums – kopējās interesēs izveidot spēcīgākos sarakstus visos 12.Saeimas vēlēšanu apgabalos,” sacīja Demiters.

Plānots, ka vēlēšanu sarakstu vadošo kandidātu apstiprināšana notiks līdz 6.jūnijam. Ir panākta vienošanās arī par sarakstu galīgās apstiprināšanas datumiem.

Kongresā par RP valdes priekšsēdētāju tika ievēlēts ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis. Jau vēstīts, ka Dombrovskis šogad gaidāmajās 12.Saeimas vēlēšanās plāno kandidēt no “Vienotības” saraksta. RP un “Vienotība” ir vienojušās par kopīgu sadarbību, startējot 12.Saeimas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tas godīgums un atklātums ir līdz vēlēšanām tikai? Kāpēc tad partijas bēru kongresā gribēja izraidīt žurnalistus? Un kā izpaudās godīgums, kad uzreiz pēc vēlēšanām notika vēlētāju nekaunīga piekrāpšana, pēkšņi tankos veidojot koalīciju ar valsts ienaidniekiem SC?

  2. Vai tā nesaucas riebigākā partija ?

  3. tev taču teica, ka aploksni uz pieres ir jāuztetovē. kāpēc vēl neesi izdarījis?

  4. Kas tā par partiju ? Kas es esmu ?

  5. Un pats tam tici ?

Draugiem Facebook Twitter Google+