×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2013
Drukāt

Zatlers: RP nav naudas, bet gan idejas partija

Foto-LETAFoto-LETA

Spēja būt konsekventiem Reformu partiju (RP) atšķir no citiem politiskajiem spēkiem. Tad, kad citas partijas balso tā, lai populistiski gūtu iedzīvotāju atbalstu, RP pauž gatavību vadīt sabiedrību, nevis izpatikt tai, 13.jūlijā partijas kongresā sacīja tās valdes priekšsēdētājs Valdis Zatlers (attēlā).

RP ir sasniegusi vismaz trīsarpus virsmērķus. Pirmkārt, ir mainīta oligarhiskā pārvaldes sistēma uz pilsonisko pārvaldes sistēmu. Otrs mērķis gan vēl nav īstenots, bet pastāv liela iespēja, ka to izdosies paveikt – 11.Saeimas laikā viena valdība nostrādās no vēlēšanām līdz vēlēšanām. Trešais mērķis ir politikā ievest jaunu paaudzi.

RP savus mērķus ir sasniegusi varbūt pat par ātru, tāpēc tiek piemirsts par partijas veidošanās lomu Latvijas politikā. Zatlers pauda uzskatu, ka RP nav bijusi iesaistīta skandālos un pār to negulstas korupcijas ēna. Viņš akcentēja, ka RP īstenotajām reformām ir pretestība, jo tās aizskar daudzu cilvēku personīgās intereses.

Sakaroties ar dažādās problēmām, RP ir izveidojusies par biedru kopumu, kas ir saliedējies zem izvirzītajiem mērķiem. Problēma esot faktā, ka netiek pilnvērtīgi izmantotas partijas iekšējās komunikācijas iespējas, jo biedri joprojām norāda, ka nav informēti par visu notiekošo, norādīja valdes priekšsēdētājs.

Viņš sacīja, ka mazāk laika velta 1.jūnijā notikušo pašvaldību vēlēšanu rezultātu vērtēšanai, jo par to kongresā vēl tiks spriests. RP guva panākumus tur, kur bija spēcīgas nodaļas. Esot jāņem vērā, RP nav naudas partija, bet gan idejas partija, piebilda Zatlers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+