×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. maijs, 2012
Drukāt

Zatlers: Saeimas atlaišana bija pagrieziena punkts politiskās domāšanas izmaņām

zatlers1_leta

“Rīkojums Nr.2” par ierosinājumu 10.Saeimas atlaišanai un Saeimas atlaišana bija pagrieziena punkts politiskās vides un politiskās domāšanas izmaņām. Tā šodien intervijā Latvijas Radio sacīja rīkojuma parakstītājs, bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers (RP).

Kā uzsvēra Zatlers, gadu pēc rīkojuma redzams, ka sabiedrība sāk uzticēties politiķiem un Saeimai. Lai arī sabiedrības atbalsts joprojām ir ļoti mazs, tas ir divreiz lielāks nekā pirms gada.

Zatlers uzsver, ka “Rīkojums Nr.2” atstājis ļoti pozitīvu iespaidu arī starptautiski – līdz tam ārpus Latvijas tai bija tēls kā oligarhiskai valstij, kur valda trīs cilvēki. Viņa lēmums starptautiski apliecinājis, ka Latvija ir gatava pārmaiņām.

Komentējot partijas “Vienotība” līderes Solvitas Āboltiņas pausto, ka “Rīkojums nr.2” sabiedrībā ir atstājis mieles par savtīgumu, Zatlers pauda viedkoli, ka “Vienotībai” šis ir bijis grūts gads un līdz viņa lēmumam par Saeimas atlaišanas rosināšanu “Vienotība” grimusi arvien dziļākā atkarībā no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga.

Zatlers pauda neizpratni, kā varot gausties, ka “Rīkojums Nr.2 neko neesot devis. Tas devis “Vienotībai” īstenot tās vērtības, ko tās politiķi nevarēja izdarīt 10 gadus, sacīja Zalters.

Zatlers gan atzīst, ka ne visi vecās politikas netikumu izskausti. Uzņēmuma “Pasažieru vilciens” (PV) problēmas saistībā ar vērienīgo vilcienu iepirkumu politiķis saista ar ZZS darbību iepriekšējās valdības laikā un tas esot negatīvais mantojums, ar ko nācies saskarties jaunajam Ministru kabinetam.

 

Turklāt, tā esot lielākā, bet ne vienīgā negatīvā pēcgarša no ZZS darbošanās iepriekšējās valdībās. “Gan jau vēl kautkas uzpeldēs,” sacīja Zatlers.

Zatlers gan kritizēja PV jaunās valdes iecelšanas procesu, nodēvējot to par veco tikumu, kas nāk no “Vienotības”. Reformu partijas līderis, atgādinot Satversmē noteikto, ka valdību veido premjers un viņa aizcinātie ministri, uzsvēra, ka atbildība par bezpartejiskā satiksmes ministra Aivja Roņa, tāpat kā jebkura ministra darbu ir premjeram Valdim Dombrovskim.

Kā ziņots, Zatlers 2011.gada 28.maijā izdeva rīkojumu, rosinot referendumu par Saeimas atlaišanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+