×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2013
Drukāt

Zatlers: šai valdībai ir jānostrādā līdz 2014.gada vēlēšanām

Foto-LETAFoto-LETA

Sestdien, 26.janvārī, notika Reformu partijas (RP) domes sēde, kurā partijas domnieki diskutēja par gatavošanos 2013.gada pašvaldību vēlēšanām. Pašreizējā valdība ir stabila, un mūsu ambīcijas paredz, lai pašreizējais Ministru kabinets nostrādā līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām 2014.gadā, sēdē sacīja partijas līderis Valdis Zatlers (attēlā).

Viņš norādīja, ka strīdi valdībā un koalīcijā ir saistīti ar reformām, kurus iecerējuši veikt Reformu partijas ministri. Taču ir jāņem vērā, ka reformu plāni ir skaidri noteikti Valda Dombrovska (V) valdības deklarācijā. Zatlers uzsvēra, ka nevis kādām aizmuguriskām interesēm, bet vēlētājam ir jāizlemj tas, kas valdīs Latvijā.

Gadījumā, ja gribam izvērtēt valdības darbu, tad tas ir jādara pēc iespējas ātrāk, un jāsniedz atbilde, kādā laika posmā izpildvara novērsīs darbu kavēšanos, sacīja Valdis Zatlers. Viņš skaidroja, ka jāizvērtē, kur valdībai veicas, kur neveicas un kur ir redzama kavēšanās. Tad ir jāpasaka, kādā veidā valdība plāno tuvākajā laikā novērst kavēšanos ar darbiem.

RP ir stingri apņēmusies būt valdībā un aizstāvēt solītās reformas, akcentēja Zatlers. Viņš gan norādīja, ka pēdējos balsojumos Saeimā parādās, ka lobisms, kas nāk no vienas nozares, var neļaut apstiprināt iecerētās reformas.

Kā ziņots, valdības stabilitāte pēdējā laikā ir saļodzījusies vairāku iemeslu dēļ. Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK rosinājusi veikt ministru darba izvērtēšanu, kas varētu noslēgties ar krēslu pārbīdi valdībā. Netiek izslēgta iespēja, ka Reformu partija varētu zaudēt kādu no ministru amatiem. Savukārt vairākos jautājumos Saeimā koalīcijas partneri pēdējā laikā ir balsojuši atšķirīgi. Tas bija novērojams arī 24.janvāra parlamenta balsojumā par pašvaldību deputātu statusu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+