×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2017
Drukāt

Zatlers: “Saskaņa” spēj piesaistīt latviešus (42)

Foto - Valts KleinsFoto - Valts Kleins

Valdis Zatlers

Šajās pašvaldību vēlēšanās balsojums tomēr bija etnisks, jo latvieši balsoja par dažādām partijām, bet krievi – lielākoties par “Saskaņu”, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” izteicās eksprezidents Valdis Zatlers.

“Ja mēs runājām par latviešiem – jā, šeit nebija etniskā balsojuma, latvieši balsoja dažādi, kā uzskatīja par pareizu. Ja mēs runājam par tiem krievu tautības cilvēkiem, kas dzīvo pilnīgi citā informācijas sfērā, viņiem tas bija etnisks balsojums,” sacīja eksprezidents.

“Ja mēs uz to paskatāmies plašāk, tad “Saskaņa” spēj piesaistīt latviešus, bet tām partijām, kuras pārsvarā runā latviski, ir ļoti grūti piesaistīt sev krievu tautības cilvēkus, kaut arī nav tā, ka šīs partijas to negribētu,” uzsvēra Zatlers.

Eksprezidents skaidroja, ka liela daļa Latvijas cilvēku sevi joprojām uzskata par Padomju Savienības iedzīvotājiem, un šos cilvēkus piesaistīt kādai partijai ir ļoti grūti, jo viņu ideoloģija ir sociālistiska, komunistiska. “Vistuvāk viņiem tomēr ir šis etniskais, tātad “Saskaņa”, [Rīgas mērs Nils] Ušakovs,” secinājis Zatlers.

Saeimā pārstāvēto lielāko partiju politiķi vakar “LNT ziņu” un raidījuma “TOP 10” speciālizlaiduma diskusijā pauda viedokli, ka balsojumu pašvaldību vēlēšanās Rīgā nevar uzskatīt par etnisku.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Zatlera kungs, vai tiešām no Jūsu augstumiem nevar saskatīt Latvijas vēlētājus kopumā,mēs taču dzīvojam visas tautas kopā visus šos neatkarības gadus un ne bez valsts piekrišanas šeit kāds dzīvo…Šodien tvnet Sandra Veinberga-profesore vēlētājus, vecos cilvēkus dēvē par postsovjetiskiem Rīgas senjoriem…aizskaroši visus šos gadus to vienmēr dzirdēt,ka esam kaut kādi īpašie stulbeņi…tad krievi,tad cittautieši,tad trūcīgie,ubagi,bezpajumtnieki un tā tālāk…. Mēs visi tiekam kā atkritumi sašķiroti… savā Latvijā.Vismaz man šī publiskā sadalīšana rada sašutumu,nepatiku un protestu pat pret to,kas mums ir labs. Un solītājiem es pavisam neticu,jo nav no kurienes ņemt,ja nu vienīgi no nodokļiem jo neražojam.Vienīgie neaizskaramie ir bēgli,tur pat ādas krāsu nosaukt aizliegts,jo būšu atkal rasists bet vismaz ne postsovjetiskus.

 2. Saskaņa ir tad ,kad latvietis ar šeit ilgi dzīvojošu krievu sarunājas krieviski,ja latvietis uzdrošinās ar šeit ilgi dzīvojošu krievu runāt latviski ,tad tā ir diskriminācija.

 3. piesaistīt vai nepiesaistīt, ne tur tas galvenais. Ušakovs izveidoja bloku ar Ameriku un tā piesasitīja – faktiski tos politiķus, ko latvieši izmeta aiz borta. Mūsu slavenie egoistiskie bāleliņi tā i nevarēja pirms vēlēšanām izveidot kaut pāris blokus, ko faktiski izjauca nodevīgais Brigmanis ar saviem tagad dažiem %. Tagad gan – pēc paspēles visi varenie solās vienoti “cīnīties”! Ar ko par ko – ar savu politisko individualitātes zīmogu!

 4. Par SC balsoja tikai latvieši bez smadzenēm vai tādi,kuri pat savu māti pārdos par naudu. Tādi diemžēl ir arī saeimā un valdībā.

 5. Tādēļ jau arī tevi piesaistīja,kā tankistu,daktera kungs ar zoo pagātni !

 6. Lielākā daļa darba kolēģes izteicās,ka jābalso par Ušakovu – visas latvietes. Kurai patīk ka bērnam brīvpusdienas, kurai – ka var par velti braukt RS transportā, kurai likās sakopta mājas priekša un uztaisīts skaists trotuārs. Ilgstoši dzīvojušas Rīgā un secinājušas, ka kāds kaut ko dara.

 7. Nu, es esmu no tiem, kas balsoja par SC. Man rados nekad nav bijis neviena krieva un neviena cittautieša, tā ka 100% latviešu asinis. Bet! Vai man būtu jābalso par kangariem, kas manu valsti izzaguši, manu tautu pa pasauli izdzenājuši un manu zemi iztukšojuši un apsmieklā likuši? Tikai tāpēc, ka arī viņi, redz, ir latvieši? Tā jau saka, ka savs sūds nesmird, un pēc šī teiciena daļa latviešu vēlētāju izpildās. Un pēc tam brīnās lielām acīm, kāpēc valstī kļūst arvien sliktāk.
  Man vienalga, kādas tautības deputāti, ka tik viņi būtu vismaz godīgi.

  • Tas nu gan ir pasūtījums. Atradis labdarus SC personā. Tur nemaz nav ko komentēt. Vispirms paskaties uz sevi un tad vaino citus. Visi tie latvieši, kuri pārdodas ir nicināmi. To RD domē vesels pulks- Jermoloviča, Cimdiņau.c. Pat Baštiks nav varējis atturēties. Kauns

  • latviešu spalītim Atbildēt

   Par Ušakovu balsoji, bet vārdiņu atklāt kauns.

 8. man tiešām grūti saprast tos latviešus, kuri balso par Saskaņu! Iespējams, ka viņi tikai formāli skaitās latvieši, bet ģimenē runā krieviski, auguši krievu vidē un mācījušies krievu skolās. Taču tos latviešus, kuri vnk neaizgāja uz vēlēšanām, gan labi saprotu. Nepievienojos viņiem, bet saprotu. Jo visas t.s. latviešu Rīgas valdīšanas ar nepārspējamo korupciju, kura brīžiem robežojās ar atklātu bandītismu, ir tā sevi diskreditējušas, ka cilvēki vairs nekam netic! Zinu, ko runāju – man pašam savulaik īpašuma lietās iznāca kārtot darīšanas dažās Rīgas domes struktūrās. Vēl tagad atceros tos nicīgas neizpratnes pilnos skatienus ar gandrīz neslēptu attieksmi – ko tu, nabags, te nāc! te nāk cilvēki ar naudas pilnām kabatām, bet ne tādi, kā tu! Un daži mani paziņas (latvieši) arī pārpārēm izbaudīja letiņu varu. Piemēram: viena mana paziņa gribēja izīrēt daļu no privātmājai piederosas zemes kioskam, lai būtu vieglāk izdzīvot no pensijas un momaksāt nodokļus. Komisijas no Rīgas Domes to aizliedza, jo neatbilstot kaut kādiem noteikumiem. Taču pēc kādas nedēļas vēlu vakarā ieradās kāds cilvēks un piedāvāja visu nokārtot – par 5000 latiem. Tādus un līdzīgus piemērus varēs saukt daudzi! Un tobrīd Rīgā valdīja latviešu partijas. Tāpēc kas tur ko brīnīties, ka cilvēki kūtri iet balsot par latviešu partijām!

  • Tad kad to deputatu ievel vins varbut grib but godigs ,bet tie vecie Profesionalie deputati,kuri jau gadiem sez deputatos un kuri jau savas kabatas tiekot deputatos iztirgojot LAVIJU ir piebazusi ,vini jau sen ir azmirsusi kas irTAUTA ,un tas jaunais deputans kuru jau vecie ir apstradajusi neko vairs pateikt nevar,un pec kada laika ari vina kabatina paliek biezaka ,jo vins tacu ir deputats ,ja gribi sanemt deputa algu dziedi lidz,UN TA MES MUSU LATVIJU NODZIEDAM galvenais MAKSAA NODOKLUUS lai MUMS deputatinim butu pa rko dzivot ,ja ne ….izdomasim vel kadu likumu

 9. man parsteidz,ka valstī, var otļaut balsot par partiju ,kura saistīta ar režimu ,kurs agressiv pret latviju ,karo ar ukrainu ,okupe svešo zeme..man tas ir liels parsteigums! vaji tas nav zombešana valdibas limeni?

 10. Saksim ar to, ka zirgu stalli dzimis zvirbulis nav zirgs..
  Tapat Latvija dzimis SC atbalstitajs nav, un nevar but latvietis, lai ko par sevi iedomatos.
  Latvijas ienaidnieku – kremlinu partija nevar but nevienam latvietim pienemama nekada izklasta, lai kadu debesu mannu nesolitu par savu pasu nodevibu un padosanos launuma imperijas verdziba, uz ko tie tendeti.
  Mes esam parak saskelti dazadas mulkibas izpausmes, un tapec ievainojami dazadiem “Melnajiem bruniniekiem”

 11. Redz kā LETA izrauj vienu šaubīgu fragmentu no Zatlera teiktā par latviešiem un liek to virsrakstā. Lai gan raksta saturs ir pavisam cits – Zatlers saka, ka tieši krieviem balsojums bija etnisks un tas tā arī ir, jo 105
  tūkst. “+” Ušakovam iedeva ne jau latvieši, tas ir netiešs pierādījums krievu etniskajam balsojumam. Un ne jau “Saskaņa” piesaistīja latviešus, bet Ušakovs kā simbols gan piesaistīja krievus! Bet Amerika piekritējus var nosaukt par atkritējiem ar padomisku domāšanu, kādu Rīgā vēl ir ne mazums.

 12. Latviešu vairākums ir mankurti,kuriem no smadzenēm izravēti vēsturiski notikumi ,kurus būtu jāatcerās un no kuriem būtu jāmacās.Zatlers vēl nav atradis atbildi kas viņš ir , ne tik sen daudzas reizes atkātojis šo frāzi un tā arī nav radis atbildi.Daļēja atbilde- veiksmīgs ārsts ,kas nogremdēja kolēģi ,arī ārstu Auderu. Šajā konfliktā izpaudās latviešu savstarpējo attiecību klasisks piemērs- ieriebt otram latvietim.Daudzās t.s. latviskās partijas to vien dara kā cenšas ieriebt vien otrai un nav spējīgi vienoties kopējam mērķim tautas un valsts labā.

 13. Manējie uzvarēja vēlēšanās,malači ,Saskaņa,Nils kārtīgs saimnieks, atceros vecie Rīgas saimnieki nekā nedarīja Rīgas labā ,tikai sev kabatā bāza.

 14. Kam interesē šis viedoklis?

 15. Latvijas krievvalodīgo eksperts…

 16. Rīgā saskaņa uzvarēja jo daļai bija slinkums pacelt pakaļu un novēlēt , daļa pārdevās par tramvaja biļeti

 17. Zetlers reiz teica, ka Latvijā dzīvo labākie krievi pasaulē. Tad lai priecājas, ka labie krievi pārvalda latviešu valsts galvaspilsētu Rīgu un latgaliešu galvaspilsētu Rēzekni.
  Par SC balso “latvieši” no daudzām jaukteņu ģimenēm.

 18. Ko var gribēt, ja, pirms krievu okupācijas inteliģence aizbēga no sarkana mēra uz ārzemēm. Tos, kuri nepaspēja, krievi kopā ar latviešu kangariem iznīcināja/ izsūtīja.
  Latviešu tauta palika bez inteliģences. Tāpēc Latvijā ir tik daudz lumpeņu, kas ar mieru klanīties un pārdoties.

 19. Prisratu jaubizarstejib

 20. Zatlera kungs, nevis latviešus, bet kangarus.

 21. piekrītu Kristiānai, Atbildēt

  jo tie latvieši, kuri balsoja PAR tagadējo Rīgas varu, ir PAR LATVIJAS pārvēršanu par Krieviju!? Citādi NEVAR būt, jo KĀ VAR NEREDZĒT, KAS notiek Rīgā? Latviešu partiju NELAIME ir 100% nepārdomātajos solījumos, kurus DZIRDOT un lasot nāk smiekli caur asarām??? Varu teikt, ka latviskās partijas NEREDZ situāciju, KAS NOTIEK RĪGĀ un LATVIJĀ KOPUMĀ! Varam rakstīt savos komentāros līdz apnikumam par to aklumu, bet NEKAS LĪDZ ŠIM NAV MAINĪJIES!? LIEKAS, KA ARĪ neko partijas nebūs secinājušas pēc šīm vēlēšanām un viss ATKĀRTOSIES NO JAUNA uz 13.Saeimas vēlēšanām, kad ”Saskaņas” presings būs daudz masīvāks un nekaunīgāks. KURŠ IR IZANALIZĒJIS UN IZKONTROLĒJIS tagadējās Rīgas varas izlietotās finanses??? NEVIENS!!! CIK MILJARDUS Rīgai būs jāmaksā pēc varas maiņas ( ja tāda būs!) pēc 4 gadiem”?????????? LŪK ĻOTI SVARĪGS jautājums!? KAS UN KURAM MŪSU VALSTĪ IR PAR BRĪVU????????????? Vai tad par visu NAV JĀMAKSĀ???????

 22. Kristers>Kristiāna Atbildēt

  Ja nav ko ēst,tad nav ko….. Bet,ja nav ko…..,tad jānomirst! Tā taču ir veca patiesība! Arī par to ir jārūpējas partijām,jo neesam mēs tikai garīgas būtnes,kuras var barot tikai ar skaistiem saukļiem,pašiem sēžot reizi nedēļā dažādās padomes! Arī patriotiem ir jāēd un jābūt veseliem,lai nevajadzētu pamest Latviju!

 23. Tā kara kurināšana starp latviešiem un krieviem ir un paliek Latvijas valstij viss kaitīgākā.

  • Kapec tai krievijai ta musu maza Latvija ir vajadziga ,viniem ir Kaliningrada,izeja uz Bltijas juru,kadreiz Latvija PSRS bija strategiski nozimiga bet tagad tas viss ir vajadzigs MUSU DEPUTATIEM ,jo redz krievi nak ,maksajiet tik nodoklus jo NATO karaviriem vajag labus apstaklus kur apmesties Latvija,un cik pec tam paliekpasiem deputatiem kuru algas netiek apliktas ar nodoklim

 24. Par nožēlu arī NA neinteresē,ne nodokļa atcelšana vienīgajam ģimenes mājoklim,ne obligātā veselības apdrošināšana,ne arī vairs pašu rosinātā 12% PVN likme pārtikai un kā VL,tā NA programmā ierakstītais,visā pasaulē dominējošais progresīvais ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa! Kāpēc lai par viņiem balsotu???

 25. Jā, Saskaņa spēj piesaistīt latviešus, tādus kā Jūs, Zatlera kungs.

 26. Par otru,aktuālāko šobrīd tēmu-obligātās veselības apdrošināšanas finansēšanu,Zatlers klusē!
  Vai šī klusēšana nozīmē piekrišanu,to,ka arī Zatleraprāt,PVN palielināšana veselības labā,būtu solidārs risinājums,kā to uzskata veselības ministre Čakša? Sliktāk ēdīsim,būsim veselāki? Jo jau pašlaik PVN likme pat pārtikas pamatproduktiem Latvijā ir viena no augstākajām visā pasaulē!

 27. vecuma marazmā jau vairs nejēdz ko runā. ka tik nozākāt uzvaretājus un mazinātu viņu laurus:) veletāji vienkārši redz darbus un ari atceras šo to.
  jā liela daļa gan iekrita uz jaunpienāceju banānu solijumiem, bet nu tas jau īslaicigi.uz vienu sasaukumu:)

 28. …nevis latviešus,bet latviski runājošus,kas ēd,dzer,čurā,kakā,nedomā,utt…tiem,kuriem nav vienalga,meklē citas partijas,kurām arī vismaz priekšvēlēšanu programmā ir iekļauta sociālās sfēras sakārtošana,tomēr ne jau Latvijas pārvēršana par Krieviju…

  • tu neēd un nekakā?! Rīga ir pilna ar latviešiem, kuri sēž pašvaldības struktūrās. Kā domā meitiņ, vai viņi un viņu radi un draugi balsos par NA?

  • kā dzintars kas balojumā uz simboliem aicina neviss reāliem darbiem un mērķiem, vai kā ķirsis kas sola 4000 dzīvokļu, bet kur ņems miljardu viņu uzcelšanai kautkā klusē….. “latviskās partijas”pat neko reāli izpildāmu nesolija, tik pa gaisu vien pa gaisu vien. te ari rezultāts. nu jā nobalsoja protams daļa ari par šiem tukšajiem solijumiem, jo neiedziļinājās cik tie izpildāmi bet tas jau tik uz vienu sasaukumu

 29. Ne jau ar etnisku pievilcību Ušakovu trešo reizi ievēl ar lielu pārsvaru, bet ar to, ka šis cilvēks ir pirmais, kurš domā par rīdziniekiem un Rīgu! Tie, kas te sola zelta kalnus jau reiz ir bijuši pie valdīšanas, bet visi turējās sprūdža un paša zatlera līmenī. TIKAI, KAD IZMIRS TIE, KAS PIEREDZĒJA TOS “ETNISKI LATVISKOS “VALDOŅUS, KAD IZAUGS JAUNĀ PAAUDZE, TAD ATKAL AR VATES BĀŠANU AUSĪS VARĒS SAGRĀBT VARU. Bondars pārmet, ka priekšvēlēšanu līdzekļi Ušakovam bijuši nesamērīgi augstāki…. Muldoņa! Tādu reklāmas kampaņu neviens nekad nav izvērsis kā pats Bondars.

  • Izmailai,plkst.09:30.
   Vai Jus esat no kadas kremla cekistu maratonskrejeja barotuves,piemeram Rigas namu parvaldnieks u.t.t.,vai ari latviski runajosa okupantu parstave.Jebkura gadijuma Jusu komentars ir cekistu politiskas dezinformacijas smerejejums.

 30. Staļins arī piesaistīja latviēšus.

  • Ļeņins piesaistīja latviešu strēlniekus, bet Staļins baigajā gadā 1937 ļoti daudzus pielika pie sienas. Arī otrajā pasaules karā sarkanos latviešu strēlniekus kārtīgi trenca bez vajadzības pa sniegu, pēc tam meta kaujā, lai nolaistu asintiņu.

Draugiem Facebook Twitter Google+