×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. janvāris, 2014
Drukāt

Zatlers par uzbrukumu Kažociņam: tas nebija vienkāršs huligānisms (38)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Valsts policijas un citu specdienestu darbam, izmeklējot uzbrukumu Satversmes aizsardzības biroja (SAB) bijušajam priekšniekam Jānim Kažociņam, cieši sekojot arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) vadītājs Valdis Zatlers (RP). Viņš ticies gan ar pašu cietušo, gan izmeklētājiem un droši apgalvo, ka tas nav bijis uzbrukums laupīšanas nolūkos vai vienkāršs huligānisms ar mērķi piekaut kādu uz ielas. Visas pazīmes liecinot, ka noticis apzināts uzbrukums konkrēti Kažociņa kungam un tas, visticamāk, saistīts ar viņa profesionālo darbību. Valsts policija pagaidām par šiem jautājumiem ir nerunīga, tādēļ lūdzu komentāru NDK vadītājam.

– Vai esat apmierināts ar to, kā policija veic izmeklēšanu lietā par uzbrukumu Kažociņam?


– Šis gadījums ir izmeklēšanas iestāžu goda jautājums, jo skarts ir viens no drošības dienestu vadītājiem, kaut arī bijušais. Tas ir skaidrs signāls, ka šeit eksistē kādi spēki, kuri nav draudzīgi Latvijas valstij un Latvijas sabiedrībai. Tādēļ ir jāparāda, ka valsts vara ir stipra, ka tā spēj aizsargāt sevi un savus pilsoņus. Esmu pārliecināts, ka policija to labi apzinās, kā arī saņem visu nepieciešamo palīdzību no citiem drošības dienestiem.

– Savu pilnvaru beigu posmā Kažociņa kungs vairākkārt nāca klajā ar skarbu vērtējumu par Krievijas interesēm Latvijā un tās mēģinājumiem ietekmēt Latvijas politiku. Vai uzbrukums varētu būt saistīts ar šiem izteikumiem?


– Man ir grūti atbildēt uz šo jautājumu. Tie var būt gan spēki, kas lokalizēti pašā Latvijā, gan ārpusē, gan transnacionāli. Mēs dzīvojam modernā pasaulē, un vairs nav tik vienkārši nodalīt – šai pusē robežai viss ir balts un otrā pusē melns. Gan teroristiskā vide, gan izlūku vide, gan noziedzīgā vide ir kļuvusi globāla.

– Vai pieļaujat iespēju, ka šis uzbrukums bijis ne vien vēršanās pret Kažociņu, bet arī mēģinājums iebiedēt SAB vai citu drošības dienestu pašreizējos darbiniekus?


– Tas ir bijis gan viens, gan otrs. Kažociņa kungs nav vienīgais, kurš saņēmis draudus. Tie ir izteikti arī citām amatpersonām un drošības dienestu darbiniekiem. Es sīkāk nekonkretizēšu, bet ar draudiem mēs šajā darba specifikā sastopamies ik pa laikam un tos uztveram ļoti nopietni. Lai lieki nesatrauktu sabiedrību, parasti par šādām lietām skaļi nerunā, bet tas nenozīmē, ka to nav. Protams, šis uzbrukums ir signāls arī pašreizējiem drošības iestāžu vadītājiem. Tādēļ pret šo lietu jāizturas ļoti nopietni. Pats bīstamākais būtu to pārvērst par kādu vienkāršu sadzīvisku epizodi. Šis nav tāds gadījums!

– NDK darbs paredz arī SAB un citu drošības dienestu uzraudzību. Vai esat ievērojis, ka notikums ar Kažociņu būtu kaut kādā veidā viņus iebiedējis vai mazinājis motivācija strādāt?


– Varu nomierināt, ka šajos dienestos nestrādā cilvēki, kurus varētu tik viegli iebiedēt.

– SAB arī šajā lietā veic kādas izmeklēšanas darbības vai to dara tikai Valsts policija?


– Nevaru komentēt!

– Tad varbūt jūs varat pastāstīt, kas šobrīd ir zināms par uzbrucējiem? Vai ir aprakstīts, kā viņi izskatījās, varbūt pat sastādīts fotorobots? Kādā valodā viņi sarunājās? Varbūt vērts to atklāt sabiedrībai, jo, iespējams, cilvēki varētu sniegt kādas izmeklēšanai noderīgas ziņas. 


– Vēlreiz atkārtoju – drošības iestādes šo izmeklēšanu uztver kā goda jautājumu. Tādēļ pašreizējā situācijā, jo mazāk informācijas es izpaudīšu, jo izmeklēšanai būs labāk. Šis gadījums notika Rīgas centrā, kur ir gan videokameras, gan liecinieki, gan citi pierādījumi. Tādēļ ļausim izmeklētājiem strādāt. Par to, kurā brīdī un kādas ziņas atklāt, lai lemj izmeklēšanas vadītājs vai procesa virzītājs.

– Šis gadījums liek aizdomāties, vai valstī tiek pietiekami aizsargāti cilvēki, kuriem ir vai arī nesenā pagātnē bijusi piekļuve svarīgiem valsts noslēpumiem. Tai skaitā ne vien specdienestu vadītājiem, bet arī bijušajiem ģenerālprokuroriem un eksprezidentiem.


– Valsts nodrošina apsardzi augstām amatpersonām, un tas tiek darīts samērīgi, izvērtējot situācijas apstākļus. Taču pašiem drošības dienestu darbiniekiem un amatpersonām, kas saskaras ar drošības dienestu darbu, var būt reāls apdraudējums. Diemžēl sabiedrībā valda maldīgs priekšstats, ka apsardze ir kāda ekstra amatpersonām. Patiesībā tas zināmā mēra apgrūtina privāto dzīvi un ierobežo cilvēktiesības.

– Kažociņa gadījums gan pierāda, ka pašreizējā apsardzes kārtība īsti nedarbojas.


– Konkrētajā gadījumā viņš netika apsargāts. Sistēmai jābūt elastīgai un samērīgai. Ja pastāv apdraudējums, tad apsardzei jābūt. Taču šis gadījums noteikti liks mums padomāt, ka ir saprātīgi aizsargāt tos cilvēkus, kuri bijuši tādos amatos, kas ir bīstami līdz pat mūža beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. izzog krieviju un visa nauda kur sagulst?

 2. Visa sāls tajā apstāklī, ka VISS TIEŠĀM IR ĻOTI VIENKĀRŠI…

 3. diez ko šis teiks Rīgas maidanam – pagaidiet, mēs vēl drusku pakorumpēsimies un pazagsim, gatavais Garbunovs. Latvijas parāds jau 9 miljardi, a kas nopirkts – nauda noitrallināta, vot veiksmes stāsts, un galveno korumpantu uz korupcijas midzeni Briseli prom?

 4. Ko īsti nozīmē “piekāva”? Nekādas informācijas nav , ka kaut kas būtu lauzts vai sasists, ko viņu pagrūstīja vai kādu pļauku iemauca? Neko nav iespējams saprast, par kādu tādu uzbrukumu ir runa?

  • Kur problēma Puaro? Stāsti visu, kā beidzamo reizi dabūji “pa šņukuru”. Kā piekava tavu sievu, vai”piesmēja meitu”. Bet precīzi. Ar detaļām. Lai visi zinām. Lai zināk , kas vairāk sāpēja… ko dakteri saka? Vai morgā “grimmētāji” nelamājās, ka “te jau ģīmja nav”?

 5. Kādēļ lauklu avīze neizskaidro tiem promaskaviešiem un prorietumniekiem ka Krievija tāda pat ASV kolonija vien ir un ka maksā viņiem nodevas.KRIEVIJAS cetrālo banku taču vada no vašingtonas un valdību ar Medveģevu arī,ka Putins tur saitas kā muša patūti ar saviem ieročiem to visu nosaka līgumi starp ASV un KRIEVIJU pat tādā apmērā ka nemieru gadījumā ASVun NATO var ievest karaspēku lai tos apspiestu lūk visa Krievijas bubuļa loma.

  • Āmerika????????????? Atbildēt

   Amerika … visu ļaunumu sakne? Tā okupēja Eiropu. “Kremļa Sifilītiķi”, Musolīni, Hitleru, Staļinu (un pārējos “maskovītus”) vadīja Tēvocis Sems. Protams, Amerikas aģents Puķkins pa Amerikas naudu taisa Olimpiādi Sočos, karu Gruzijā un pēc Amerikas pavēles aizliedza krievijā dzert Boržomi, slaktēja bērnus Beslanā, „gāzēja” mūzikla pielūdzējus, „polonizēja” KGbistus Londonā. Brežņevs pa Amerikas naudu okupēja Afganistānu un Angolā “žvadzināja ātombumbas” – tas retāk pārspriets fakts. Pēc Amerikas pavēles Hruščovs uzstādīja ātomraķetes Kubā, nošāva Kenediju un Turks sašāva Voitillu. Pēc Amerikas pavēles Staļins organizēja 3 gadīgu rietumBerlīnes blokādi un Rubiks pavēlēja „pabaidīt Zvaigzni un pārējos nošautos Rīgas skvērā”. Pēc Amerikas pavēles notiek karš Sīrijā, Ēģiptē utt., čečenu Kari, un pēc Amerikas pavēles Ūšakovs slepkavo 54 Zolitūdes ļaudis, ievieš „Latviešu segregāciju Rīgas sabTransportā” un aptaujā – „kretīnus”, kas grib runāt LATVISKI. Amerika? Kā tad tā? Bet Krievija?… Roģina Maķ? Vai Tvaju?

 6. – Kažociņa gadījums gan pierāda, ka pašreizējā apsardzes kārtība īsti nedarbojas.


  – Konkrētajā gadījumā viņš netika apsargāts. Sistēmai jābūt elastīgai un samērīgai. Ja pastāv apdraudējums, tad apsardzei jābūt. Taču šis gadījums noteikti liks mums padomāt, ka ir saprātīgi aizsargāt tos cilvēkus, kuri bijuši tādos amatos, kas ir bīstami līdz pat mūža beigām.
  Ļoti iespējams ka šajā jautājumā un atbildē arī slēpjas uzbrukuma patiesais cēlonis jo gribās saņemt no valsts vēl lielākas finansiālās un tiesiskās garantijas.

  • Nu lieliski! Kasiere neizdeva 5 jevras, lai pārbaudūtu, vai esi uzmanīgs,Abērziņš rīko Latvijas Valdības apvērsumu lai pārliecinātos, ka var noslēgt „Krievijas Karabāzu” izvietošanas līgumu Latvijā. Demakova ar „brīvprātīgo” entuziasmu, par 53 000 latiem „transportē” 2 000 grāmatu – (vidēji 26 lati gabalā) –trīs kilometru attālumā. Pasaules Rekords naudas nozagšanā. Grib redzēt – vai kāds pamanīs? Žagars saKoksējas līdz „baltām pelītēm” lai pārliecinātos, ka visi ir idiņi, un Streļčēnokam apsolīts, ka viņu „nelaimē nepametīs”. Visi Tik Pārbauda. Vai tiešām Latvijā neviens „mušas neķer”…

 7. Andris - komentētājiem Atbildēt

  Uz ko jūs te visi bijušie padomijas kalpi izgāžat savu žulti? Cilvēku piekauj uz ielas gaišā dienas laikā, bet
  jūs par to priecājaties. Tik pat labi tas varēja būt kāds jūsu paziņa vai ģimenes loceklis. Tad gan jūs lietu krokodīla asaras un lamātu valdību par nespēju noķert vainīgos. Par cita nelaimi priecājas tikai garīgi
  slimais vai ideoloģiski apmāts muļķis. Cilvēks, kam nekas nav svēts, vai kas nonācis pataloģiska naida gūstā. Nejauciet politiku ar parastām cilvēciskām vērtībām.

 8. Kas vainīgs, tas bailīgs. Latviešu sakāmvārds

 9. Nav šaubu no kurienes nāk šis HULIGĀNISMS . Varbūt vajadzētu revanšēties un mūsu “puišiem ” sadot pa ausīm šiem augsti stāvošiem KŪDĪTĀJIEM .

 10. Tas nebija uzbrukums “no malas”, bet gan DP imitācija.

  • Ja pats vadījāt “operāciju”, tad piesakaties. Savādāk Maskava jau medaļas dala “visādiem kremļa pajoliņiem”. Tautai jāzina savi Varoņi. Tik drosmi! Tik neejiet pārāk tuvu A.Bērziņam, “ka nedabū pa muti”, jo slepkavība neizdevās….

   • Kāda slepkavība…. . Ja būtu gribēts noslepkavot, tad tas būtu arī izdarīts. Ar gāzes baloniņiem KGBisti savējos aģentus neslepkavo.

 11. Kam tas vecais aazis vajadziigs. Drosi vien saveejie pabiedeeja, lai lieki neizmuldas. Neatklaaj aizkulisu speeliites. Buutu jau nu tinies atpakal no kurienes naacis.

  • “Ak, Maskava, Tu Varena un mūžam neuzvarama…” Cilvēkus gribi “aizdauzīt prom”, bet kabata pilnas ar jevrām un $$$$$$$$ ! Neloģiski, Tovarišķ!

 12. Vai naidīgie žīdi ?

  • Žīdus slaktēja, tagad Latvijas Valstij … tie paši Maskavieši no mājas ar skatu uz apaļu puķudobi… agrāk tos iedvesmoja dzelzs fēliks… tagad “platīna kredītkartes” un bieži Latvijas Bankās… Traģēdija pārvēršas “kabatas zagļu” smirdošā ikdienā… tas nebūs ilgi… Bet Kažociņam vis dziļakā līdzjūtība. Sakiet, labprāt palīdzēsim… vismaz lūgsim par Jums.

 13. Daudzās valstīs un it sevišķi ASV valstsvīri pie žaketes lieto valsts karogu . Zoo apokšņu dakterim nekad neesmu redzējis nesajam Latvijas karodziņu . Vai tas , ko alkatīgais kangars nēsā ir tā pati vai līdzīgi ,ko nēsāja Vācijas Reiha arlietu ministrs Ribentrops ?

  • Pats Vladimirs Vladimerovičs jau latviski raksta… Ādolfs Aloizovičs dzīvoja Alpos, Jūs “Kaukāza gūsteknis” – tas… rīkoja vasarā, Jūs ziemā…, kā tad “Vācu kucīti” sauc? Tam bija Eva… Jums puišeļi? Un slēpties aiz “kabajevas” – naivi… “Kungs”…

 14. Savu nekompetenci un impotenci sakarā ar apspriežamo incidentu jau kuro reizi ir parādījuši ne tikai bījušie ( zatlers u.c.), bet arī esošie “atbildīgie” (kozlovskis, reiniks , DP, SAB,….).

  • Pilnīgi aplams apgalvojums! Atbildēt

   Lai nenoķertu nevienu – stipri jāpiepūlas.
   Brīvības pieminekļa “čurājošos angļus” arestē pirms čura pie zemes nokritusi, šeit tas būs tik labākajiem profesionāļiem pa spēkam – neko neatrast. Neatrast būs, Zatlera vārdiem runājot, “goda lieta”. Puiši visu izdarīs… Kā parasti.

 15. nu isti tīra lieta tā nav …

 16. Kad piekauj Jāni vai Pēteri no blakusielas, tas ir huligānisms. Neviens tur daudz nepūlēsies vainīgos meklēt. Ja speciāls cilvēks gadās ceļā, o, tad tas ir pavisam cits. Attieksmei pret izmeklēšanu vienmēr jābūt vienādai.

 17. ar šādiem apgalvojumiem runāt nepieminot nevienu faktu vai likumsakarības diemžēl bijušajam prezidentam vēl vairāk dragā kopā priekštatu. Bet parunāt, protams, par SAB šefa piekaušanu vajag. Tas vairumam no malas izskatās tiešī tāpat, kā Zatlera kungam.

 18. Zatleram ticamības pakāpe ir tuvu nullei. Cilvēks runā, lai runātu. Laikam arī bijusī profesija un vecums dod par sevi zināt. Nesmu ne dzirdējusi, ne lasījusi kaut ko konkrētu par kādu jautājumu. Viss, vispārīgā formā.No malas izklausās kā tirgus tante, kas atstāsta kaut kur, kaut ko dzirdētu.
  Laikam viņa publicitātes laiks ir paskrējis garām viņam to nepamanot.
  Žēl, kādreiz bija labs ķirurgs.

  • ĀĀĀĀĀĀĀĀ..... Atbildēt

   Agrāk Krievijas specDienesti komentus parakstīja ar “kriminālām iesaukām” vai vīr. dz. īpašvārdiem. Olimpiādes priekšvakarā esat mainījuši kļičku uz Bīblisko “ieva”. Apsveicu. Augat!
   Laimonis.

   • Apomniņiķes. Google eta absaļutna hrenovaja “mašinka” dļa perevodav. Ne nada jeju poļzavatsa. Zaplaķiķe ģeņušku, buģet tisača raz lučše.

 19. zatler,atver acis.Ne sābi,ne knābi,ne drošības policija neveic savus pienākumus.Ja kažociņš,pēc divu termiņu nosēdēšanas knābā var pateikt,ka Krievijai ir interese par Latviju.Vai tas ir normāli?Kurš būs tas,kurš aizstāvēs Latvijas tautu.

  • Kažociņš laikam gan KNABĀ nav ne sēdējis,ne strādājis.Ka šeit eksistē naidīgi spēki zināms jau sen .Aizejiet uz Rīgas domi!

 20. Cik man ir zinām, tad nopietni vīri nenodarbojās ar “bijušājiem”. Domāju, ka Zatlera kungs arī to labi zina. Nevajag neko stāstīt, bet nevajag arī tautai “fufaiku bāzt ausīs”. Vaina ir noteikti Kažociņa šodienas darbība un kāda tā ir mēs labi zinam no pēdējo laiku pārmaiņām valdībā un prezidenta aktivitātēm. Noteikti tas ir kārtējais, labi organizēts mēģinājums galīgi pakļaut valsti kādu spēku kontrolei. Tās iespējas paspīdējušas sakarā ar Pabrika “maigo” atstādināšānu no amata. Ar Kažociņu pagaidām arī ir apejušies “maigi”. Ilgi nebija sists.

 21. Kažociņš viegli ticis cauri , ne tuvu tam kā tas bija ar Gardu,ko tā ,,huligāni,,samala ka bija ilgstoši jāārstējas un tagad par viņu nekas nav dzirdams.Kad zatleram uzdod tiešu jautājumu,tad viņš izvairīgi atbild ,ka grūti uz to atbildēt,jo zin ka arī viņš var norauties,neskatoties uz to ka Latvijā dzīvo pasaulē labākie krievi.

  • Kažociņš “darīja iespējamo” lai Būtu Latvija, Garda ar skuķēm vienmēr grāvis visu cik var. Gardam maksāja Maskava. To novāca Lindermanieši, lai nebūtu jādalās “ar Maskavas doto naudu”

 22. ka Reinika kungam gan nav par ko satraukties,jo viņa tolerance pret Latvijas valsts ienaidniekiem ir vispārzināms fakts.Vienīgi,ja nu kādam latvietim nervi neizturēspēc kārtējās DP nevarības demonstrēšanas.

Draugiem Facebook Twitter Google+