×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2012
Drukāt

Zatlers: ZRP attaisno rīcības partijas nosaukumu

zatlers_domigs1

Zatlera reformu partija (ZRP) attaisno rīcības partijas nosaukumu, uzskata partijas līderis Valdis Zatlers. Viņš intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” stāsta, ka pieciem mēnešiem padarīto darbu saraksts esot pietiekami liels.

“Diezgan daudz no tā, ko mēs solījām, ir izpildīts. Protams, tas bijis vieglākais. Tas, kam nepieciešams tikai Saeimas vairākuma balsojums. Bet arī izpildvarā ir redzams, ka reformu lietas, ko solījām īstenot trīs gadu laikā, ir sākušas kustēties. Daļa no tām ir veidošanas fāzē, daļa – sabiedrības apspriešanas fāzē,” skaidro politiķis.

Viņš pieminēja valsts uzņēmumu pārvaldes centralizāciju. Ja to izdosies panākt šogad, tad jau no nākamā gada valsts uzņēmumi tikšot pārvaldīti pēc jauniem principiem. Izglītības sistēmā esot izdarīts tas, ko neesot varējuši izdarīt daudzi ministri un daudzas valdības, – ir samazināts ministrijas aparāts. Tā padarīta kompaktāka un efektīvāka. Vispārējs zinātnes audits tikšot pabeigts līdz šī gada beigām. Notiekot arī diskusija par mācību gada ilgumu.

Viņaprāt, ja nebūtu noorganizējusies ZRP, nebūtu ieviesta nulles deklarācija, nebūtu vēlreiz atvērts Pilsonības likums, nebūtu pieņemts likums par amatpersonu atklātajiem balsojumiem. Politiķis uzskata, ka šiem lēmumiem ir jāmazina plaisa starp sabiedrību un varu. Taču atklāts paliekot jautājums, vai sabiedrība jūt šos lēmumus kā ieguvumus.

Zatlers arī sola, ka gada laikā partija varētu tikt skaidrībā ar ideoloģiju. Tāpat kā sabiedrībā, arī partijas biedros viss esot “pārmiksējies”. Cilvēkiem esot jaukti uzskati – vienā tie esot liberāli, otrā – konservatīvi, trešā sociāldemokrātiski.

“Es pieņemu pārmetumus, ka esam meklējumos. Ir divi ceļi – var atnākt līderis un pateikt: šeit ir mana ideoloģija, lūdzu, nāciet manā sarakstā. Tādu ceļu mēs vairs nevaram iet. Man kā līderim diktēt ideoloģiju partijai, kurā ir gandrīz 2000 biedru, nebūtu prātīgi. Otrs – šī ideoloģija tiek izdiskutēta partijā. Mums ir svarīgi savus biedrus nevis atbaidīt no politikas (lielākā daļa no viņiem nav bijusi politikā, nekādās partijās, tā ir viena no mūsu partijas pazīmēm), nevis uzreiz iezīmēt noteiktu nišu, bet apzināt ideju kopumu un noskaidrot, kam ir maksimāls atbalsts. Pirms ideoloģijas deklarēšanas. Protams, ar desmit baušļiem, ar rīcības programmu ir par maz. Nākamajās vēlēšanās mums ar to vien būs grūti kādu piesaistīt,” atzīst Zatlers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+