fibaeurope.com

Zaudējumi abām U-20 izlasēm 0

Trešdien zaudējumus Eiropas čempionātā piedzīvoja abas Latvijas U-20 jaunatnes izlases – puiši Linjano ar 56:69 piekāpās Serbijai, meitenes Lanzarotē ar 51:68 zaudēja Polijai.
Arņa Vecvagara vadītajai jaunieši izlasei zaudējums vieniem no turnīra favorītiem Serbijai nemainīja komandas uzdevumu nedēļas nogalei – grupu turnīrā atstāt aiz muguras divus konkurentus. Turpretī Aigara Neripa trenētajām jaunietēm pret polietēm bija būt vai nebūt astotniekā cīņā, pēc kuras turnīra turpinājumā vēl būs jāpierāda sava piederība šī vecuma basketbola elitei.
Latvijas U-20 puiši ar saliedētu un organizētu visas komandas darbību trīs ceturtdaļas turējās pretī serbiem. Pēc neveiksmīgi iesāktā otrā puslaika sākuma ( no 31:32 sanāca 31:38) mūsējie guva 11 punktus pēc kārtas (42:38) un deva cerību brīnumam. Lai tas piepildītos, bez vēlēšanās vajadzēja arī veiksmi un precizitāti. Jau otro vakaru pēc kārtas tā mūsējiem bija zemā līmeni – no spēles trāpīti tikai 15 no 57 metieniem jeb 26 procenti. Par maz, lai turētos pretī un izturētu līdz galam pret tādu komandu kā Serbija.
“Čempionāta favorīti apliecināja savu statusu, bet mēs parādījām, ka varam cīnīties veiksmīgi. Spēles likteni izšķīra serbu prasme izmantot savus trumpjus. Viņiem bija augumu pārsvars un izšķirošajos brīžos serbi prasmīgi tika līdz metieniem no labām pozīcijām,” pēc pirmā zaudējuma atzina Latvijas izlases treneris Arnis Vecvagars.
Pirmā posma turpinājumā Latvijas izlase piektdien tiksies ar Bulgāriju, sestdien ar Izraēlu. Vismaz viena uzvara nepieciešama, lai izvairītos no cīņas par pēdējo vietu elitē turnīrā par 13. līdz 20. vietu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164

Meitenēm pietrūka precizitāte
Latvijas U-20 meiteņu izlase Kanāriju salās otrā posma izšķirošajā spēlē savas pretinieces atlaida pirmās ceturtdaļas izskaņā, atlikušo spēles daļu nonākot daudz neērtākā iedzinēju statusā. Ar asu aizsardzību izdevās turēties līdzi un 32. minūtē panākt gandrīz vēlamo – 42:43. Tomēr salauzt polietes neizdevās, tūdaļ mūsu grozā sabira vairāki tālmetieni, tostarp arī ar noteikumu pārkāpumu, apdzēšot ofensīvu. Dažās minūtēs rezultāts kļuva 42:55. Tieši metienu precizitāte šajā cīņā bija noteicošā – Polijas izlase trāpīja 10 no 22 tālmetieniem, latvietes tikai vienu no 12. Mums, kā ierasts, rezultatīvākā bija Paula Strautmane, polietēm Angelika Stankeviča guva 30 punktus.
“Zaudējumos vienmēr vainojams treneris un mana lielākā kļūda šodien bija tā, ka nespēju atrast aizvietotājas spēlētājām, kuras vai nu spriedzes vai citu iemeslu dēļ pārāk tālu atkāpās no spēles plāna un saviem pienākumiem. Polijas izlase spēlēja pārliecinošāk,” atzina Latvijas izlases treneris Aigars Nerips.
Turnīrā par 9. līdz 16. vietu ceturtdaļfinālā Latvijas komandas pretinieces piektdien būs Čehijas izlase. Čehietes šo turnīru sāka ar pieciem zaudējumiem, tomēr pēdējā spēlē pārliecinoši ar 77:53 pārspēja Ukrainu. Ja Latvijas izlasē ir trīs 1995. gadā dzimušās meitenes, tad čehietēm tāda tikai viena, pārējās ir jaunākas.

EIROPAS U-20 ČEMPIONĀTS JAUNIEŠIEM LINJANO (ITĀLIJA)
B grupa
Latvija – Serbija 56:69 (17:18, 31:32, 48:53). Mežnieks 14, Šmits 13+16AB, Lomažs 10, Gludītis 9, Geks 5, Žvīgurs, Pļavnieks pa 2, Jaunzems 1.
Tabulā: 1. Serbija 1-0, 2. Izraēla 1-0, 3. Latvija 1-1, 4. Grieķija 1-1, 5. Bulgārija 0-2.

EIROPAS U-20 ČEMPIONĀTS JAUNIETĒM LANZAROTĒ (SPĀNIJA)
E grupa
Latvija – Polija 51:68 (14:21, 25:32, 38:43). P. Strautmane 13, Frīdenberga 12, D. Strautmane 7, Bīriņa 6, Kudule 5, Džarcāne 4, Bergmane, Spīgule pa 2.
Tabulā: 1. Francija 5-0, 2. Krievija 3-2, 3. Slovākija 3-2, 4. Polija 2-3, 5. Latvija 2-3, 6. Vācija 0-5.