×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2012
Drukāt

Zaudējumi ar cerīgu pieskaņu

kristkarkl

Latvijas sieviešu baskertbola izlase no piecām pārbaudes spēlēm zaudējusi četras, aizvadītās nedēļas nogalē Šopronā atzīstot Slovākijas (62:68) un Ungārijas(56:59) pārākumu, tomēr katrā no šīm spēlēm iznākums varēja būt arī pretējs.

“Pārbaudes spēļu čempioni nebūsim, taču spēļu saturs ļauj cerēt, ka būs arī uzvaras. Jānostabilizē spēles līmenis, jāizdara secinājumus un jāturpina iet savu ceļu – tad būs arī uzvaras,” pēc zaudējuma slovākietēm basket.lv izteicies Latvijas valstsvienības galvenais treneris Aigars Nerips. Divas dienas vēlāk pēc neveiksmes spēlē pret Ungāriju secinājumi līdzīgi: “Četrās nedēļās, kopš strādājam, esam nostabilizējuši pašapziņu, zinām, ka varam, tikai vēl jāiegūst lielāka pārliecība par sevi, lai paņemtu galotnes.” Nudien, neraugoties uz četriem zaudējumiem piecās pārbaudes spēlēs, neviena no neveiksmēm nav bijusi ar bezcerības pieskaņu. Katrā spēlē bijusi cīņa, katrā ar pretiniecēm esam runājuši vienā basketbola līmenī un spēles uzvarētājs noteikts galotnē. Iespējams, ka līdzvērtīgās spēles tiešām ir cēlušas spēlētāju pašapziņu, taču četri zaudējumi galotnēs diez vai vai vairojuši psiholoģisko pārliecību. Tādu var dot tikai uzvarētas spēles, kādu pēdējās nedēļās nav.

“Pretiniecēm bija augumu pārsvars arī otrajā, trešajā un ceturtajā pozīcijā un viņas to itin prasmīgi izmantoja. Tāpat slovākietes mazliet kvalitatīvāk rīkojās uzbrukumu noslēguma fāzē. Epizodiski izdevās labas sadarbības uzbrukumā. Diemžēl atkal bija pārāk daudz nepiespiestās kļūdas – steigas, uzmanības trūkuma dēļ. Ja to skaitu samazināsim, būs arī vairāk punktu. Patīk spēlētāju agresivitāte, taču vēl jābūt precīzākām,” par spēli pret slovākietēm sprieda Nerips. Pēc mača ar Ungāriju turpināja: „Saskārāmies ar agresīvākajām pretiniecēm, kādas mums šogad bijušas. Bija izteikts spēka spiediens gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, uz ko sākumā iekritām. Tomēr otrajā puslaikā arī mums parādījās agresīva aizsardzība, un ar tās palīdzību panācām lūzumu”.

Pārlūkojot spēļu rezultātus un punktu guvējas, acīmredzams, ka uz aizgājušo līderu lomu uzbrukumā pieteikušās spēlētājas, kas iepriekš bijušas pirmās aiz viņu mugurām. Kristīne Kārkliņa, Aija Putniņa un, protams, arī Liene Jansone. Spēles galotni ne tikai nospēlēt, bet vajadzības gadījumā ar individuālu meistarību panākt sev vēlamo uzvaru – tās savā ziņā ir jaunas lietas arī šīm spēlētājām. Jāmācās kopā ar radušos iespēju. Tādēļ kāda uzvara atlikušajās pārbaudes spēlēs būtu ļoti noderīga.

 

Problēmas ar centru savainojumiem

Mūsu damu basketbols pašlaik nav pārbagāts ar augstākā līmeņa centra spēlētājām, bet ja no aprites izkrīt vēl esošās… Aijas Brumermanes pirms nedeļas gūtais kājas savainojums izrādījies gana nopietns un Aijai jāizlaiž ne tikai divas gatavošanās posma nedēļas, bet arī Eiropas čempionāta kvalifikācijas sākums. Zane Tamane jau it kā bija “norakstīta” WNBA ārēs, tādēļ viņas pēkšņā šķiršanās no Fīniksas “Mercury” komandas Latvijas izlases treneriem drīzāk sagādāja pozitīvas emocijas. Zane ir Rīgā, taču izrādās – ar pleca savainojumu. Pirmdien pēc medicīnas pārbaužu rezultātiem kļūs zināms, vai un kad Tamane ir gatava piedalīties izlases darbā. Turklāt nupat Šopronā kā par nelaimi jau pirmās spēles pret slovākietēm pirmajā puslaikā roku savainoja Liene Jansone. Pamatīgi iztrūkumi, taču neraugoties uz tiem, latvietes pēdējās divās spēlēs sparīgi cīnījās ar augumā garākajām pretiniecēm un zem groziem sabradātas netika. Latvijas izlase ar Tamani un Brumermani zem groziem vai bez viņām – tā ir milzīga atšķirība un iespējas spēlēt dažādu basketbolu. Neripam pagaidām atliek cerēt. Manuprāt tieši šo spēlētāju dalība būs noteicošā Latvijas izlases šīs vasaras rezultātos.

Pēdējo pārbaudes turnīru Latvijas izlase aizvadīs no 6. līdz 8. jūnijam Kauņā pret Lietuvas, Spānijas un Zviedrijas izlasēm; Eiropas čempionāta kvalifikāciju sāksim 12. jūnijā Rīgā pret Itāliju.

 

 

BASKETBOLS

PĀRBAUDES SPĒLES

Latvija – Slovākija 62:68 (20:19, 36:34, 53:57). Putniņa 16, Kārkliņa 10, Šteinberga, Vītola, Jansone pa 6, Eibele, Horelika pa 5, Krastiņa 4, Reke, Šurkusa pa 2.

Latvija – Ungārija 56:59 (9:14, 23:33, 40:51). Krastiņa 13, Putniņa 11, Kārkliņa 10, Niedola 7, Vītola 6, Eibele 5, Šteinberga 4.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+