foto – Juris Kalniņš

Zaudējumi Eiropas kausā turpinās 0

Latvijas vadošās basketbola komandas BK “Ventspils” un “VEF Rīga”piedzīvojušas pa vēl vienam zaudējumam ULEB Eiropas kausa izcīņā, turklāt rīdzinieki praktiski zaudējuši izredzes iekļūt turnīra otrajā kārtā

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Notriektā tautumeita 10

Ventspilī vairāki zīmīgi notikumi risinājās pirmajā ceturtdaļā. Meirs Četmens ar precīzu tālmetienu otrajā minūtē izvirzīja mājiniekus vadībā (3:2) un pie reizes kļuva par Eiropas kausa izcīņas vēsturē visvairāk punktus guvušo spēlētāju. Tiesa, pēc brīža rezultāts kļuva 3:9 un 5:13. Tad Ventspils kreklā pirmo reizi laukumā devās Kristaps Janičenoks, taču viņa uznāciens ilga tikai divas minūtes un 13 sekundes, kurās līdz stīpai netika aizmests tālmetiens un pastiepts kājas muskulis. Atlikusī spēles daļa laukuma malā ar ledus maisiņu pie kājas. “Bija maza mikrotrauma, bet tik ļoti gribējās spēlēt! Lai arī man ir 31 gads, tāds lēmums bija 16-gadīga zēna līmenī. Vajadzēja pāris dienas pagaidīt… Mazliet sarāva kājas ikra muskulis. Komanda spēlēja labi, īpaši aizsardzībā, līdzīga cīņa, kurā daudz izšķīra soda metienu precizitāte,” spēli komentēja Kristaps Janičenoks.

Vairākas veiksmīgas epizodes pirmā puslaika izskaņā ventiņiem ļāva iegūt 34:33 vadību, tomēr lielāko daļu pirmā puslaika un visu otro mazliet priekšā bija bez vairākiem līderiem spēlējošie “Lokomotiv-Kubaņ”.  Īsti apdraudēt viesu pārsvaru neizdevās jau pieminēto neprecizitāšu dēļ – no soda līnijas 27/15, tālmetieni 15/3. “Ne pirmo reizi šādi zaudējām. Vaina jāmeklē galvās nevis kondīcijā. Mums jāsaprot, cik šādās spēlēs vērtīgs ir katrs punkts,” secināja komandas galvenais treneris Roberts Štelmahers.

Nākamās divas spēles BK “Ventspils” aizvadīs izbraukumā Izmirā un Salonikos. Cerības iekļūt F grupas labāko kvartetā ir, taču nu ir par vienu iespēju mazāk tikt pie kādas uzvaras ar pārsteiguma pieskaņu.

Izgāšanās Šolnokā

“VEF Rīga” spēle Ungārijā pret “Szolnoki” bija pēdējā iespēja aizķerties cīņā par komandas vadības izvirzīto uzdevumu iekļūt turnīra otrajā kārtā. Diemžēl arī šī spēle bija no to sērijas, pēc kurām komandas galvenais treneris Nikolajs Mazurs saka – pirmajā ceturtdaļā (puslaikā) laukumā nespēlējām. Jā, ungāri jau mača sākumā sabēra mūsu grozā četrus tālmetienus, taču Rīgas komandā spēlē jauni čaļi, kas vēl esošos meistarības iztrūkumus varētu kompensēt ar dzelžainu aizsardzību un nepiekāpību. No tā nebija nekā, laukumā bija mīksta komanda. Jau 13. minūtē bija zaudēti 40 punkti, puslaikā – 51, visā spēlē 96. Lai gan punktu starpība otrajā puslaikā teorētiski bija atspēlējama, komandas rakstura pazīmes neparādījās. Presings un agresivitātes imitācija spēles beigās nemazina mieles par vājo spēli. Nu vairs nav glābjama arī “VEF Rīga” situācija turnīra tabulā.

ULEB EIROPAS KAUSA IZCĪŅA

D grupa

“Szolnoki Olaj” (Ungārija) – “VEF Rīga” 96:84 (26:22, 51:39, 71:53). Lorants 19, Vojvoda 18, Brkičs 14; Robisnosn, Timma pa 22, Mejeris 10, Zaķis 8, Falls 7, Kobss 5, Jakovičs, A. Bērziņš pa 3, Pasečņiks, Strēlnieks pa 2.

Tabulā: 1. “Bešiktas” 6-1, 2. “Himki” 5-2, 3. “Union Olimpija” 4-3, 4. “Zenit” 3-4, 5. “Szolnoki” 2-5, 6. “VEF Rīga” 1-6.

F grupa

BK “Ventspils” – Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” (Krievija) 60:69 (10:15, 34:35, 45:52). Grants 17, Četmens 12, Peiners 11, Vairogs 5, Barnīss, Ate, Meiers pa 4, Gražulis 2, Gulbis 1, Janičenoks, Butjankovs; Brauns 21+10AB, Kurbanovs 10, Mailzs, Voronovs pa 8.

Tabulā: 1. “Lokomotiv” 7-0, 2. “Karsiyaka” 5-2, 3. “PAOK” 4-3, 4. “Budučnost” 2-5, 5. BK “Ventspils” 2-5, 6. “Stelmet” 1-6.

MŪSĒJIE ĀRZEMĒS

EIROPAS KAUSS. A grupa. “Reggio Emilia” – “Paris Levallois” 78:72, Ojārs Siliņš 13 min., 2 (3p. 5/0)+2AB. “Brose Basket” – “Telekom Bonn” 71:52 viesos, Jānis Strēlnieks 29 min., 17 (rezultatīvākais, 4/3, 5/3,4/2). C grupa, “Sevilla” – “Spirou Charleroi” 72:82 viesos, Kristaps Porziņģis 19 min., 7 (6/3, 2/1)+5AB.

EIROLĪGA SIEVIETĒM. Kurskas “Dinamo” (treneris Gundars Vētra)  – Košices “Good Angels” 72:60, Anete JēkabsoneŽogota 20 min., 7 (3/2, 3/0, 3/3).