×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. jūnijs, 2012
Drukāt

Zaudējumi lai paliek vēsturei un statistiķiem


let_81233452

Latvijas sieviešu basketbola izlase, zaudējusi septiņās no astoņām pārbaudes spēlēm, Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru sāks rītvakar Rīgā pret Itālijas valstsvienību.


Katrs no septiņiem zaudējumiem piedzīvots spēles galotnē, turklāt pret spēcīgām sāncensēm. Izlases galvenais treneris Aigars Nerips atzīst, ka komandai pietrūkst spožu līderu un individuālās meistarības: “Agrāk bumbu paņēma Anete vai Gunta un daudz ko izdarīja individuāli, bet tagad jāmeklē citi risinājumi. Jāliek lietā visas komandas spēle. Pašreizējam sastāvam augstākā līmeņa spēļu pieredze ir ļoti maza, notiek paaudžu maiņa, un viens no galvenajiem uzdevumiem sagatavošanās posmā bija iedot basketbolistēm pārliecību, ka pret visām komandām varam spēlēt līdzvērtīgi un uzvarēt. Tās vairošanai vēl kāda uzvara gan būtu noderējusi. Tomēr kopumā gatavošanos vērtēju ar plusa zīmi. Piemēram, zaudējums spānietēm mača galotnē. Pirms spēles bija bijība, pēc spēles – iegūta pārliecība, ka varam. Atlicis vien attīstīt šīs galotnes, lai nospēlētu sev par labu un kāda trāpītu pēdējo metienu – kāda no saspēles vadītājām, Aija Putniņa, Liene Jansone vai Zane Tamane. Katrai, kas būs laukumā, jābūt gatavai.”

 

Līdere Putniņa

Pārbaudes mačos liekas atrisināts viens no nezināmajiem – kura būs komandas uzbrukuma līdere. Astoņu spēļu summā ar 115 punktiem rezultatīvākā bija Aija Putniņa, pārējās palika tālu aiz muguras: Ievai Krastiņai 70 punkti, Kristīnei Kārkliņai – 63, Lienei Jansonei – 59, Sabīnei Niedolai – 50. Liela starpība punktos šķir arī pamatsastāvu un rezervistes, tomēr Nerips nesaskata problēmu: “Katrā komandā ir līderi un rezervisti. Galvenais, ka pārrāvums nav pašā svarīgākajā – komandas kolektīvā. Tas ir lielisks, un šādā atmosfērā savas minūtes ar lielāku pārliecību nospēlēs arī tās, kurām mazāks spēles laiks.”

Pēdējā pārbaudes spēlē Kauņā laukumā atgriezās Zane Tamane, kuras pieredze un meistarība ļauj cerēt uz līderes cienīgu pienesumu. “Pēc savainojuma viņa nav labākajā kondīcijā. Protams, atpaliek arī taktiskajā ziņā. Vienīgajā spēlē Zani izmantojam tikai dažās sadarbībās, bet par viņas lietderību varēja pārliecināties mača sākumā. Devu Zanei lielāku spēles laiku, riskēju, un varbūt tas pat izšķīra spēles iznākumu. Taču šis mīnusiņš var pārvērsties lielā plusā – Zane iespēlēsies un būs mums liela palīdze,” atzīst treneris.

 

Spēlēs ātri

Latvijas izlases meitenes Rīgā aizvadījušas tikai vienu pārbaudes spēli, tādēļ daudziem komanda pašlaik ir balta lapa, kuru sāksim iepazīt tikai rīt. Vaicāju Neripam, kādu basketbolu spēlēs Latvijas izlase. “Agresīvu aizsardzībā ar ātru pāreju uzbrukumā. Vispirms jāizdara melnais darbs aizsardzībā, un tikai tad mums var būt veiksmīgs uzbrukums. Par spīti īsajam sastāvam, tikai divās pārbaudes spēlēs zaudējām cīņās par atlēkušo bumbu. Ja šīs bumbas tiek mums, iespējams ātri pāriet uzbrukumā. Tomēr neapdomīga steiga arī neder. Oficiālajās spēlēs būs daudz konkrētāki taktiskie uzdevumi.”

 

Rīt pret itālietēm

“Viņas spēlē agresīvu basketbolu, brīžiem sedz pa visu laukumu. No šāda viedokļa ir labi, ka agresīvas pretinieces mums bija arī pārbaudes spēlēs,” par itālietēm saka Nerips. Savās pārbaudes spēlēs Itālijas izlase uzvarēja Bulgārijas (62:37), Nīderlandes (56:52), Izraēlas (70:65) un Rumānijas basketbolistes (64:59), zaudēja grieķietēm (56:58) un serbietēm (61:88).

Latvijas, Itālijas un Grieķijas izlases ir trīs galvenās pretendentes uz divām vietām Eiropas čempionāta finālturnīrā. “Daudz kas izšķirsies basketbolistu galvās un spējā koncentrēties katrai spēlei. Vēl jo vairāk tādēļ, ka turnīra beigu daļā izšķirošās spēles būs viesos,” Nerips ir pārliecināts, ka kvalifikācijas uzvaru un zaudējumu bilance būs daudz iepriecinošāka nekā pašlaik.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+