×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2012
Drukāt

Zaudējums, pazudusi spēle un salauzta Janičenoka roka

Foto: LETAFoto: LETA

Ar pelēcīgu spēli un bezierunu 81:91 kapitulāciju pret Čehijas “ČEZ Nymburk” Latvijas čempioni “VEF Rīga” iesākuši Eiropas kausa izcīņas otrā posma turnīru.

Brīžiem bija sajūta, ka vefiņš šādā sastāvā pirmo reizi kopā savācies pirms trešdienas spēles ģērbtuvē, brīžiem – ka liela daļa komandas atnākusi kā uz smagu darbu. Krīze komandas spēlē, kuru vēl pastiprinājuši savainojumi, pārmaiņas komandas sastāvā un smags spēļu grafiks. Nimburkas klubam zaudējām arī pirms gada, šai komandai ir lielāks budžets un par zaudējumu nebūtu jākaunas arī tagad. Nebūtu, ja komanda spēlētu savu spēli, ja visiem degtu acis un katrs spēlētu vēl par to otru, kuram šodien kaut kas īsti nesanāk. Nav tāda sajūta.

“Pretinieki uzvarēja pelnīti. Viņi bija ātrāki, stiprāki, pārliecināti par sevi. Dominēja visas 40 minūtes. Spēles beigās mums izdevās samazināt rezultātu līdz 10 punktiem, taču šis rezultāts neatbilst spēles gaitai. Nebijām gatavi ne psiholoģiski, ne fiziski. Pēc Jaunā gada spēlējam slikti, kaut kur pazudusi mūsu spēle. Jāizdara secinājumi un jāstrādā tālāk. Šī bija tikai pirmā spēle no sešām,” uz labāku nākotni atliek cerēt Ramūnam Butautam. Sapulce pēc spēles komandas ģērbtuvē bijusi gara, bet vai ar to vien pietiks, lai atdzīvinātu vefiņu?

Otrdienas spēlē rīdzinieki zaudēja ne tikai šo konkrēto spēli, bet arī komandas kapteini. Pirmajā puslaikā sadursmē roku savainoja Kristaps Janičenoks, otrā puslaika laikā viņš jau bija uz rentgenu slimnīcā un vēlā vakara stundā saņemtā īsziņa no VEF komandas direktores bija neiepriecinoša – lauzts kauliņš plaukstas pamatnē un izmežģīts īkšķis. Bez basketbola apmēram četras nedēļas. Mēnesis, kurā izšķirsies Latvijas čempionu būt vai nebūt Eiropas kausa izcīņas izslēgšanas spēļu turnīrā. Mēnesis, kurā priekšā svarīgas cīņas par iekļūšanu VTB līgas izslēgšanas turnīrā.

Izejot no ierindas Janičenokam, līderis būs jāmeklē starp pārējiem. Par vēl sausu pulveri atgādināja Sandis Valters – retais gaismas stariņš otrdienas vakara tumsā. Ne bez kļūdām, tomēr Sanda acīs varēja manīt dzirkstelīti, viņš bija rezultatīvākais, iemeta piecus tālmetienus. Līdz šim trūkusi stabilitāte. Varbūt tagad, kad citu līderi viņam blakus īsti neredz… Būs iespēja sevi apliecināt komandas jaunajiem amerikāņiem – saspēles vadītājam Morisam Beilijam un uzbrucējam Brendonam Boudrijam. Pēc pāris aizvadītiem treniņiem pirmajā spēlē viņi nebija nekādi glābēji un izskatījās tikpat apjukuši kā visa komanda. Diez vai viņu personās būs izdevies atrast līderus, taču labi palīgi viņi varētu būt. Ja vien paši gribēs un treneri šajā piecu amerikāņu un dažu vietējo spēlētāju kokteilī spēs atrast galvenās sastāvdaļas, kas šim vefiņa modelim varētu piešķirt uzvarētāju garšu. Pagaidām ir bedre, kurā komanda ievēlusies nepiemērotā brīdī – regulārās sezonas svarīgāko spēļu laikā. “Komandai vajadzēja jaunas asinis, ir papildinājums, bet pagaidām šos spēlētājus vērtēt ir pāragri. Uzbrukuma kombinācijas, aizsardzības sistēmas nevar apgūt vienā vakarā. Būs vajadzīgs laiks,” situāciju komentē Butauts.

Pirmais atskaites punkts būs nākamā otrdiena, kad “VEF Rīga” izbraukumā Spānijā aizvadīs nākamo Eiropas kausa izcīņas spēli pret “Valencia”. Spēcīgs pretinieks, kurš vājās vietas pratīs atrast un nolikt kā uz paplātes.

 

EIROPAS KAUSS

VEF Rīga” – “ČEZ Nymburk” (Čehija) 81:91 (20:21, 30:48, 51:74). Valters, Kavaļausks pa 19, Miledžs 15, Janičenoks 8, Beilijs 5, Bertāns, Boudrijs pa 4, Keins 3, K. Bērziņš, Jahovičs pa 2, Simss; Benda 24, Vilsons 23, Pumprla 10, Lenzlijs 8, Naimčiks 6, Abrams 5, Kržemens 3, Laurenss, Sokolovskis pa 2.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+