Latvijā
Politika

Zaudējumus infrastruktūrai un zemniekiem Latgalē lēš miljonos eiro 0

Stipro lietusgāžu ūdeņi pārrāvuši ceļu Baltinavas novadā. Foto – LETA

Ceļu infrastruktūrai un zemniekiem Latgalē plūdu nodarītie zaudējumi tiek lēsti vairākos miljonos eiro, aģentūra LETA noskaidroja vietējās pašvaldībās.

Pēc provizoriskiem aprēķiniem Daugavpils novadā plūdi zemniekiem nodarījuši 1 557 266 eiro, bet ceļu infrastruktūrai – 369 000 eiro zaudējumus.

Rēzeknes novadā ceļu infrastruktūrai nodarītā kaitējuma apjoms tiek lēsts 290 000 līdz 300 000 eiro apjomā. Zemniekiem nodarītā materiālā zaudējuma apmērs vēl tikai tiek rēķināts, bet jau tagad zināms, ka lietavu rezultātā ir applūduši 7500 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes.

Balvu novada domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs aģentūrai LETA pastāstīja, ka lietavu rezultātā novadā zem ūdens ir aptuveni 6900 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes, nodarot zemniekiem zaudējumus aptuveni trīs miljonus eiro apmērā. Savukārt pašvaldības infrastruktūras objektiem nodarītais materiālais zaudējums tiek lēsts 50 000 eiro apjomā.

Baltinavas novada Izpilddirektors Jānis Bubnovs pastāstīja, ka plūdu nodarītie aptuvenie zaudējumi uz šo brīdi ir 180 000 eiro – pašvaldības ceļu infrastruktūrai un 800 000 eiro – zemniekiem.

Kārsavas novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Krivmane aģentūrai LETA zināja stāstīt, ka pašvaldības infrastruktūras objektiem plūdu nodarītais zaudējums ir no 150 000 līdz 200 000 eiro. Zemniekiem nodarītā kaitējuma apmērs vēl tikai tiek lēsts.

Ciblas novadā domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis pastāstīja, ka plūdu nodarītie zaudējumi pašvaldības ceļu infrastruktūrai tiek lēsti ap 20 000 eiro. Zemūdens ir aptuveni 1000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes.

Līvānu novadā spēcīgo nokrišņu rezultātā zem ūdens atrodas aptuveni 1700 hektāru zemes. Būtisks kaitējums ir nodarīts arī pašvaldības ceļiem, kuri ir izskaloti trīs posmos.

Atšķirībā no iepriekš minētajiem novadiem Aglonas novadā plūdu nodarītie zaudējumi ir salīdzinoši nelieli. Aglonas novada domes priekšsēdētāja Ingūna Barkeviča aģentūrai LETA pastāstīja, ka plūdu nodarīto kaitējumu novads pagaidām cenšas novērst pašu spēkiem. Arī zemnieki pagaidām cer, ka varbūt ūdens kritīsies un izdosies iztikt bez ievērojamiem zaudējumiem.

Ilūkstes novadā plūdu nodarīto zaudējumu apmēru aģentūrai LETA pagaidām nemācēja pateikt.
Ārkārtas stāvokli lauksaimniecības sektorā valdība šodien nolēmusi izsludināt izsludina 27 novados Latgalē, daļā Vidzemes un Zemgales.

LA.lv
LA
LA.lv
Latvijā
Multimediālā izstādē Pēterbaznīcā atklās aizkustinošus Brīvības cīņu dalībnieku stāstus
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Vekseļa lieta: no bijušā Lielvārdes mēra Āboliņa tiesā piedzen 600 000 eiro
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izbrāķē JKP topošās valdības darbu plānu 1
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
Laukos.lv
Laukos
Gada darījums: “Bergvik Skog” par 324 miljoniem eiro pārdevis 111 100 ha Latvijas meža
4 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Štrombergs liek punktu sportista karjerai
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Rinkēvičs: Ministriju līmenī ir atšķirīga gatavība “Brexit”
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Otrdienas vakarā Rīgā izveidojušies ievērojami sastrēgumi
21 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Vekseļa lieta: no bijušā Lielvārdes mēra Āboliņa tiesā piedzen 600 000 eiro
4 stundas