×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
9. novembris, 2016
Drukāt

Zaudēti 7 dienesta biedri: Ādažos ierīko NBS kritušo karavīru piemiņas vietu (12)

PIeminekļa vizualizācija. Uz pieminekļa būs uzraksts "Vienotībā ir spēks. Mūžīgo mieru dod viņiem Dievs". Tā pakājē atradīsies ierocis un ķivere. Piemineklis atradīsies Ādažu bāzē.PIeminekļa vizualizācija. Uz pieminekļa būs uzraksts "Vienotībā ir spēks. Mūžīgo mieru dod viņiem Dievs". Tā pakājē atradīsies ierocis un ķivere. Piemineklis atradīsies Ādažu bāzē.

Foto no http://www.mil.lv/

Piektdien, 11.novembrī, plkst.16, godinot Latvijas karavīrus, kuri pildot kaujas uzdevumus ziedojuši savas dzīvības, Ādažu bāzē atklās Nacionālo bruņoto spēku kritušo karavīru piemiņas vietu.

Mūsdienu militārajos konfliktos bruņotie spēki ir zaudējuši septiņus savus dienesta biedrus. Atceroties Viestura ordeņa lielkrusta kavalierus virsleitnantu Olafu Baumani, seržantu Voldemāru Anševicu, kaprāli Dāvi Baltābolu un dižkareivjus Vitāliju Vasiļjevu, Edgaru Ozoliņu, Andreju Merkuševu un Gintu Bleiju, bruņotie spēki arī turpmāk rīkos vairākus piemiņas pasākumus.

Kritušo karavīru piemiņas vietas atklāšanā piedalīsies Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Kopš Latvijas armijas atjaunošanas Latvijas karavīri ir piedalījušies daudzās starptautiskajās operācijās un kaujas uzdevumos, ziedojot savas dzīvības Latvijas drošības stiprināšanai. Ar saviem darbiem viņi ir pierādījuši, ka Latvijas armijas karavīri ir lojāli un pašaizliedzīgi augstāko vērtību aizstāvēšanā. Tādējādi, lai godinātu karavīru ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, ir izveidota kritušo karavīru piemiņas vieta.

Kritušo karavīru piemiņas vietas izveides tēlnieks ir Kristaps Strauts. Pieminekļa mākslinieciskā kompozīcija ir pakļauta tās pamatnē iekaltajam uzrakstam “Vienotībā spēks.” Kompozīcijas vienojošais elements ir Latvijas bruņoto spēku ģerbonis, simbolizējot nezūdošu Latvijas vērtību.

Piemiņas vietas komplekss, līdzīgi kā savulaik Brīvības piemineklis, ir izveidots par brīvprātīgi saziedotajiem līdzekļiem, kā arī iedzīvotāji ir snieguši ieguldījumu piemiņas vietas tapšanā ar savu darbu. Kopējās kritušo karavīru piemiņas vietas izveides izmaksas veido 53 619 eiro.

Kritušo karavīru piemiņas vietas atklāšanā piedalīsies Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Kaprālis, Viestura ordeņa lielkrusta komandieris Dāvis Baltābols (38 gadi) nomira 2009.gada 5.augustā Vācijas Bruņoto spēku hospitālī Koblencā pēc 25.jūlija kaujas ar nemierniekiem Afganistānā.

Seržants, Viestura ordeņa lielkrusta komandieris Voldemārs Anševics (32) krita 2009.gada 1.maijā nemiernieku uzbrukumā Afganistānā, Kunāras provincē.

Dižkareivis, Viestura ordeņa lielkrusta komandieris Andrejs Merkuševs (31) krita 2009.gada 1.maijā nemiernieku uzbrukumā Afganistānā, Kunāras provincē.

Dižkareivis, Viestura ordeņa lielkrusta komandieris Edgars Ozoliņš (23) krita 2008.gada 11.augustā mīnas sprādzienā Afganistānā.

Dižkareivis, Viestura ordeņa lielkrusta komandieris Vitālijs Vasiļjevs (24) krita 2006.gada 27.decembrī nemiernieku uzstādīta spridzekļa eksplozijā Irākā.

Dižkareivis, Viestura ordeņa lielkrusta komandieris Gints Bleija krita 2006.gada 27.decembrī nemiernieku uzstādīta spridzekļa eksplozijā Irākā.

Virsleitnants, Viestura ordeņa lielkrusta komandieris Olafs Baumanis krita 2004.gada 8.jūnijā nemiernieku izraisītā sprādzienā, veicot nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas operāciju Irākā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. GODS UN SLAVA MÚSU ZÉNIEM KAS CÍN,ÁS ATDEVA SAVAS DZÍVÍBAS PAR DROS’ÍBU UN MIERU ARÍ LATVIJÁ !!! MÚZ’ÍGA PIEMIN,A JUMS !!!

 2. Var runāt daudz nepamatotas gudrības un jēlības, neviens nav braucis nekur slepkavot kā bija komentēts, iespējams ja nebūtu šo karavīru kas sadarbojās ar NATO un diemžēl krita – mums būtu tāda pat situācija kā Ukrainā… Tad lūdzu cienat varoņus un aiztaisat mutes ja nav par ko rakstīt.

 3. Katrs miris cilvēks ir liela traģēdija tuviniekiem, par ko arī līdzjūtība.
  Diemžēl kā karavīri un brīvības sargātāji šie vīri ir kauna traips Latvijai. Vai līst svešā zemē slepkavot naudas dēļ tagad saucās “varonība”?

  • Tā ļaut sevi iezombēt!!??Viņi tur NESLEPKAVOJA ,bet apsargāja un apmācīja !!!Viņi tur “nelīda”,tas bija daudzu valstu kontingents ar ANO atļauju.Ja kāds arī lien,tad tie ir Putina zaļie vardulēni.
   Un ne jau naudas dēļ ,stulbeni,jo sēžot kantorī pie datora,neriskejot ar dzīvību var nopelnīt 5- 6 reizes vairāk.Es jau pat neminu kontrobandu ar ko nodarbojas arī deputāti.Defektīvs esi pamatīgi !

 4. kāda bezgaumība! Atbildēt

  kāda bezgaumība! to es saku par šo māksliniecisko “Kritušo karavīru piemiņas vietu.” Piedodiet man, dzīvību atdevušie kareivji, bet šī vieta izskatās vairāk kā briesmīga. Vai tiešām latviešu tauta ir pazaudējusi skaistuma sajūtu?

 5. Cik pretīgi komenti “junkeram un taisnībai”,bet tas teksts jau norāda,ka to raksta kremļa troļļi,jo latvietis NEKAD !!! par SAVIEM kritušajiem ko tādu nerakstīs!Mums kārtība te būtu perfekta,JA NEBŪTU OKUPANTU !Pie tam Godmaņa,Pabrika atstāto 22000 okupantu zaldafonu ar ģimenēm,kas ir 5-tā kolonna.Pie tam mūsu karavīri tur NESLEPKAVOJA !!!
  Paldies par pieminekli ! MALAČI !!

 6. Dumji komentāri Junkeram un taisnībai!!! Lai MŪŽĪGS MIERS MŪSU KRITUŠAJIEM KARAVĪRIEM!!! Līdzjūtība kritušo karavīru ģimenēm!

 7. Mūžīgu mieru šiem karavīriem!Junkeram un taisnībai jāatgādina karavīru dziesmas teksts-īstu vīru karā kāva,suni ceļa maliņā…

 8. To varēs mirstīgie ar apmeklēt vai tikai bāzē dienošie.

 9. nau ko lizt svesa valsti slepkavot labak ievediet latvija kartibu nevis dirsa lieniet

  • Taisnība ir lielo piķi pelnīja un tagat lai atceras par ko ka karoja dēļ naudas un amerikas vēlmēm

   • Tas “piķis” noteikti nemaz nebija tik liels. Turklāt karavīrs ir karavīrs un mierīgi varēja iznākt karot vispār bez tā, turklāt ne labāk, ne sliktāk, kā savu iespēju robežās. Visu pārējo nosaka ne karavīri bet politikāņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+