Kultūra
Mūzika

“Zauera ērģeļu vasarā” – īpaši Ilzei un Aigaram Reinim tapis skaņdarbs0

Publicitātes foto

Sestdien, 9. jūnijā plkst. 18 Rīgas Vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā ar koncertu “Mūzika ērģeļu duetam” sāksies ērģeļmūzikas koncertcikls “Zauera ērģeļu vasara 2018”, pavēstīja ērģelnieks, koncertcikla rīkotājs Aigars Reinis.

Koncertā muzicēs ērģelnieku duets Ilze un Aigars Reiņi. Programmas centrā – latviešu komponistu veikums, kas rakstīts ērģeļduetam Ilzei un Aigaram Reiņiem, tāpat iekļauti Eiropas klasiķu skaņdarbi, gaidāmi arī divi pirmatskaņojumi.

Aigars Reinis teic, ka īpaši interesanti klausītājiem varētu būt iepazīties ar Maijas Solovjovas šogad tapušo jaundarbu “Pasauli es izstaigāju”, kas veidots par pirmās latviešu profesionālās ērģelnieces – sievietes Marijas Gubenes tāda paša nosaukuma korāļa tēmu. “Maijas Solovjovas nedaudz šķelmīgais skatījums ļaus šai luteriskajā baznīcā labi pazīstamai dziesmai izaugt no motoriskas fūgas līdz ekstātiski majestātiskai izskaņai,” teic ērģelnieks.

Koncertā izskanēs arī Vācijā dzīvojošā ungāru komponista Žolta Gārdoņi “Divi korāļi” (2016) Latvijas pirmatskaņojums. Tā notis duetam atsūtīja pats komponists pēc iepazīšanās ar nesen iznākušo CD “Ērģeles diviem: Ilze Reine & Aigars Reinis”.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

LA.lv