×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2018
Drukāt

Nogurdinātais “Dogo” un politiķiem jāprot izvēlēties “pansionātu”. “LA” nedēļas apskats (5)

2. Pārsteigums. NATO ģenerālsekretārs palīdzēs apiet?

2no5
Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA
Foto – AFP/LETA

Latvijas banku padomēs nonāk pasaules kalibra politiķi. Pērn maijā par AS “Citadele banka” padomes locekli tika ievēlēta baronese Ketrīna Eštone, bijusī  Eiropas Savienības augstā pārstāve ārpolitikas un drošības jomā.

Pagājušajā nedēļā AS “Norvik banka” paziņoja , ka par tās padomes priekšsēdētāja vietnieku kļuvis Anderss Fogs Rasmusens, kurš piecus gadus – no 2009. līdz 2014. gadam – ieņēma NATO ģenerālsekretāra amatu.

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) pārbaudē konstatēja, ka “Norvik bankā” tajā pašā laika posmā – no 2013. līdz 2014. gadam – atsevišķi klienti, izmantojot ārzonas teritorijās reģistrētus uzņēmumus un sarežģītas darījumu ķēdes, no saviem kontiem veica pārskaitījumus, lai apietu pret Ziemeļkoreju noteikto starptautisko sankciju prasības. Par to pērn jūlijā Finanšu un kapitāla tirgus komisija sodīja AS “Norvik banka” ar 1,3 miljoniem eiro.

Pēc “Nordea” un “DnB” apvienošanās “Norvik banka” ir septītā lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati. “Norvik bankas” akciju kontrolpaketes īpašnieks ir Krievijas un Lielbritānijas dubultpilsonis Grigorijs Guseļņikovs. Vēl bez Latvijas bankas “Norvik Group” ietilpst “Vjatka-bank” Kirovā,(182. lielākā Krievijā, to vada viņa tēvs) un “Norvik Banka UK Limited” Lielbritānijā.

Pērn jūlijā Ukrainas centrālā banka neatļāva Krievijas “Sberbankai” pārdot savu meitasbanku Ukrainā investoru konsorcijam, kurā 22,5% akciju piederētu Latvijas “Norvik bankas” kontrolpaketes īpašniekam Guseļņikovam. Ukraina pabaidījās pārdot banku, bet bijušais Dānijas nodokļu ministrs un ekonomikas ministrs Rasmusens “priecājas pievienoties AS “Norvik bankas” padomei”. Jebkura banka savu zīmolu labprāt pastiprina ar pasaulslavenu uzvārdu, bet politiķim tomēr jāprot izvēlēties “pansionātu”, kurā pelnīt naudu.

 1. Cilvēks. Zbigņeva Stankeviča pārliecināšanas spējas
 2. Pārsteigums. NATO ģenerālsekretārs palīdzēs apiet?
 3. Izgāšanās. Datu sargātāji
 4. Prieks. Latvijas aktieris "pietuvojas" "Oskaram"
 5. Darījums. "Tiesu nogurdinātais" tiek dāņiem

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. urā kartejais latvijas uzņēmums pārgāja dāņu fermeru rokās

 2. keish tachu ir pedinsh!kaadeelj lai ar sievu histeerikji neskatiitos..pofig!arii kaa cilveeks-lielaaku miiksto pasaule nav redzeejusi-dajebko paardos aci nemirkshkjinot!!!nodeveejs,gljeevulis un veel padumsh ..diemzheel..bet andrim jau smadzenes nav vajadziigas..aanuss stradaa un viss,kas liidz mazajam viireliitim kusteet uz priekshu..tikai taadi smerdelji shai sabiedriibai vajadziigi…

 3. Nabaga dogo. Bezaunīgie bauri sāka pretenzijas celt pret mūsu pašu ražotāju. Pasumaješ, pāris simti suņu kļuva par kropļiem un nosprāga badā. Tas ir štrunts, galcenais lai mūsu pašu vietējaos razotājs turpina darba! Tas galvenais

 4. Priecājos, ka Latvijā ir arī Pilsoņi ar patiesām prāta spējām saskatīt dažādos mozaīkas piedāvājumos to īstenību ar Stambulas konvencijas piedāvājumu godājamā Stankēviča personā ( būtu mums tāds prāta spēju apveltīts Prezidents… ).
  Apbēdina čekistu sargu darba spējas Datu valsts inspekcijas (DVI) personā – čekas upuri ir zināmi, bet paši ziņotāji no valsts amatiem tiek aizsargāti vai gatavošanās turpinājumam, kad Kremļa saimniekiem varēs teikt – ziņotājus neizpaudām – bet tie Kremlim neuzticamie lai atgriežas tur Sibīrijā…. Laikam tam pēdējam lielāka ticamība? Nožēlojami – jau 27 gadi un nevaram nomazgāt mēslus ne no Airītēm, ne izbērt maisus…

Draugiem Facebook Twitter Google+