×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2018
Drukāt

Nogurdinātais “Dogo” un politiķiem jāprot izvēlēties “pansionātu”. “LA” nedēļas apskats (5)

5. Darījums. "Tiesu nogurdinātais" tiek dāņiem

5no5
dogo

Pēc teju trīs gadu cīniņiem vairākās tiesu prāvās par neslavas celšanu suņu barības “Dogo” ražotājs AS “Tukuma straume”  beidzot ir padevies.  Uzņēmums pārdots  SIA “Baltic Agro”, kura īpašnieks savukārt ir Dānijas lauksaimniecības uzņēmumu kooperatīvs “DAVA Agravis International Holding”, kas apvieno vairākus desmitus tūkstošu fermeru un lauksaimniecības produktu ražotāju firmu. Darījuma summa gan netiek atklāta, tāpat arī vēl jāgaida attiecīgs Konkurences padomes lēmums.

“Tukuma straumes'” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks gan jau iepriekš izteicies, ka pārdošanas piedāvājumu netrūkstot, bet saistībā ar skandālu, kas suņu slimības dēļ ilgstoši izvērsās starp uzņēmumu un Veterinārārstu biedrību, tiek pieļauta arī reiderisma jeb uzņēmuma ļaunprātīgas pārņemšanas iespēja. “Esam viens no rentablākajiem uzņēmumiem nozarē, mums ir pārpirkšanas piedāvājumi. Uzņēmuma attīstība bijusi ļoti strauja, veiktas 16 miljonu investīcijas, te ir modernākās tehnoloģijas un iekārtas, izejvielas pērkam tikai no sertificētiem tirgotājiem. Taču pašreizējos nomelnošanas apstākļos nav iespējams strādāt, tas nav lietderīgs darbs apstākļos, kad ievērojam pilnīgi visus nosacījumus,” apgalvoja Podnieks.

Tikmēr skaidrs, ka komplektā ar uzņēmumu dāņi tikuši arī pie vairākām sarežģītām tiesu prāvām. Jaunākā no tām attiecas uz pērno novembri, kad Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ķērās pie “Tukuma straumes” ierosinātas civilprasības, bet lieta līdz galam vēl nav izskatīta, jo pēc atbildētāju lūguma pasludināts pārtraukums līdz 4. aprīlim. Savukārt kopumā uzņēmums tiesājas par vismaz pusmiljona eiro atgūšanu, kas par neslavas celšanu suņu slimības sakarā tiek piedzīta no vairākiem veterinārārstiem.

Nav arī īsti skaidrs, kas turpmāk notiks ar “Dogo” zīmolu. Jaunie īpašnieki “caur puķēm” jau izteikušies, ka šis un pārējie zīmoli varbūt arī tiks saglabāti (to likteni izlems pārdošanas rādītāji), tomēr tikšot veidoti arī jauni, tikai uz eksporta tirgiem mērķēti zīmoli.

Sagatavojuši: Dace Kokareviča, Vita Krauja, Ingrīda Mičāne, Ivars Bušmanis, Gundega Skagale

 1. Cilvēks. Zbigņeva Stankeviča pārliecināšanas spējas
 2. Pārsteigums. NATO ģenerālsekretārs palīdzēs apiet?
 3. Izgāšanās. Datu sargātāji
 4. Prieks. Latvijas aktieris "pietuvojas" "Oskaram"
 5. Darījums. "Tiesu nogurdinātais" tiek dāņiem

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. urā kartejais latvijas uzņēmums pārgāja dāņu fermeru rokās

 2. keish tachu ir pedinsh!kaadeelj lai ar sievu histeerikji neskatiitos..pofig!arii kaa cilveeks-lielaaku miiksto pasaule nav redzeejusi-dajebko paardos aci nemirkshkjinot!!!nodeveejs,gljeevulis un veel padumsh ..diemzheel..bet andrim jau smadzenes nav vajadziigas..aanuss stradaa un viss,kas liidz mazajam viireliitim kusteet uz priekshu..tikai taadi smerdelji shai sabiedriibai vajadziigi…

 3. Nabaga dogo. Bezaunīgie bauri sāka pretenzijas celt pret mūsu pašu ražotāju. Pasumaješ, pāris simti suņu kļuva par kropļiem un nosprāga badā. Tas ir štrunts, galcenais lai mūsu pašu vietējaos razotājs turpina darba! Tas galvenais

 4. Priecājos, ka Latvijā ir arī Pilsoņi ar patiesām prāta spējām saskatīt dažādos mozaīkas piedāvājumos to īstenību ar Stambulas konvencijas piedāvājumu godājamā Stankēviča personā ( būtu mums tāds prāta spēju apveltīts Prezidents… ).
  Apbēdina čekistu sargu darba spējas Datu valsts inspekcijas (DVI) personā – čekas upuri ir zināmi, bet paši ziņotāji no valsts amatiem tiek aizsargāti vai gatavošanās turpinājumam, kad Kremļa saimniekiem varēs teikt – ziņotājus neizpaudām – bet tie Kremlim neuzticamie lai atgriežas tur Sibīrijā…. Laikam tam pēdējam lielāka ticamība? Nožēlojami – jau 27 gadi un nevaram nomazgāt mēslus ne no Airītēm, ne izbērt maisus…

Draugiem Facebook Twitter Google+