×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
23. janvāris, 2018
Drukāt

Juris Lorencs: Ždanoka atkal Latvijā. Tam ir izskaidrojums (30)

Latvijas Krievu savienības līdere un Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka piedalās protesta akcijā pie Ministru kabineta pret BBC veidotās filmas, kurā attēlots Krievijas iebrukums Latvijā, demonstrēšanu Latvijas Televīzijas ēterā. Foto - LETALatvijas Krievu savienības līdere un Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka piedalās protesta akcijā pie Ministru kabineta pret BBC veidotās filmas, kurā attēlots Krievijas iebrukums Latvijā, demonstrēšanu Latvijas Televīzijas ēterā. Foto - LETA

Latvijas Krievu savienības līdere Tatjana Ždanoka paziņojusi par Eiropas Parlamenta deputāta mandāta nolikšanu un atgriešanos Latvijā, lai piedalītos gaidāmajās Saeimas vēlēšanās šī gada 6. oktobrī. Lai gan manas politiskās simpātijas nu nepavisam nav Ždanokas pusē (esmu pārliecināts, ka viņas fanu nav arī starp “Latvijas Avīzes” lasītājiem), tomēr jāatzīst, ka tas ir visai veikls manevrs.

Patiesībā ne viņa, ne viņas partija neko nezaudē. Miroslavs Mitrofanovs, kurš līdz šim bija Ždanokas palīgs un arī tuvākais cilvēks partijā, ieņems viņas vietu Eiropas Parlamentā, iegūs lielisku politisku pieredzi un papildu redzamību. Patlaban Ždanoka ir iesniegusi prasību Satversmes tiesā ļaut viņai kandidēt Saeimas vēlēšanās. Atgādinājumam – pēc 1991. gada 13. janvāra Ždanoka turpināja darboties kompartijā un bija arī Interfrontes aktīviste, tāpēc Vēlēšanu likums viņai liedz piedalīties Saeimas vēlēšanās. Ja Satversmes tiesa tomēr atļaus kandidēt, tad Latvijas Krievu savienības sarakstu viņa pavisam noteikti “vilks uz augšu”. Ja tiesa neļaus – atkal papildu punkti (“svētā mocekle”!) savu cienītāju acīs Latvijā, Krievijā un Eiropā. Turklāt vienmēr taču paliek iespēja atkārtoti kandidēt 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Pirmais skaļais pieteikums jaunajā statusā bija intervija portālam “Delfi”. Acīs iekrīt divas lietas, par kurām iestājas Ždanoka. Pirmā – gatavība aizstāvēt Latvijā izglītību krievu valodā, kas nav pārsteigums. Otrā jau ir globālāka, un tā ir nākotnes Eiropas vīzija: “Eiropas Savienību mēs redzam kā reģionu Eiropu, bet nacionālo valstu koncepcijai jāpaliek pagājušajos gadsimtos.” Tieši tas, par ko šodien iestājas Francijas prezidents Emanuels Makrons vai Vācijas sociāldemokrātu līderis Martins Šulcs. Makrons aicina “būvēt Eiropas suverenitāti”, attiecīgi samazinot nacionālo valstu teikšanu. Savukārt Šulcs iet vēl tālāk, līdz pat idejai par “Eiropas savienotajām valstīm”.

Pirmajā brīdī var likties, ka Ždanoka nav īsti konsekventa. Jo tieši viņa taču tik aktīvi iestājas par Katalonijas neatkarību! Kas tad tā par politisku šizofrēniju? Jo Katalonijas neatkarība nu nekādi neiederas Ždanokas slavētajā “reģionu Eiropā”! Ja uz Eiropas Savienību raugāmies kā nacionālu valstu savienību, tad Katalonijas valsts kā kataloņu tautas valodas un kultūras sargātāja ir ieguvums. Bet, ja ar Eiropu saprotam “savienotās valstis”, tad jauna neatkarīga valsts ir spieķis kontinenta integrācijas riteņos. Tik tālu varētu likties, ka Ždanoka runā pretim pati sev. Tāpat ar Krimu. Ždanoka it kā aizstāv Krimas iedzīvotāju (kas savā vairākumā ir krievi) tiesības pašiem lemt savu likteni, pievienoties Krievijai. Bet tikpat labi Krimas krievi taču varētu dzīvot “reģionu Ukrainā” pēc modernās nākotnes Eiropas parauga.

Šķiet, lietas būtība slēpjas apstāklī, ka varas elite Madridē un Briselē Katalonijas neatkarību uztver nevis kā iespēju, bet gan kā problēmu, kas vājina Eiropu. Bet vāja Eiropa ir Krievijas un, visticamāk, arī Ždanokas interesēs. Ja Katalonijas tiekšanās pēc neatkarības Eiropas varas gaiteņos tiktu uzņemta ar izpratni, Ždanoka būtu visdedzīgākā jaunās valsts idejas apkarotāja.

Viena lieta, ko citu partiju politiķi gan varētu mācīties no Ždanokas, ir viņas gatavība uzņemties ne jau tos vieglākos un pateicīgākos darbus. Socioloģiskās aptaujas liecina, ka “Vienotība” jau ilgāku laiku balansē uz piecu procentu robežas. Eiropas Parlamentā patlaban šo politisko spēku pārstāv Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks un Inese Vaidere. Jebkurš no viņiem būtu vērtīgs, varbūt pat izšķirošs papildinājums partijas sarakstam Saeimas vēlēšanās. Nākamie “aiz strīpas” Eiropas Parlamentā “Vienotības” sarakstā ir Ojārs Kalniņš, Kārlis Šadurskis, Andrejs Judins un Aleksejs Loskutovs. It īpaši divi pēdējie mums Briselē un Strasbūrā šodien ļoti noderētu. Kaut vai lai parādītu, ka Latvijas krievus nepārstāv Ždanoka viena pati.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Viss notiek, kā tam jānotiek. Ne jau tikai Šulcs un Makrons aizstāv ideju, ka “nacionālo valstu koncepcijai jāpaliek pagājušajos gadsimtos”. Šo ideju izlolojusi tauta-mesija, pie kuras pieder arī Ždanoka, tauta, kura uzskata, ka citas tautas ir nevērtīgas un to pastāvēšana nav vajadzīga, tās ir tikai pūlis, darba zirgi. Ždanoka beidzot ir nostājusies savā vietā. Līdz šim viņa izlikās, ka cīnās par krievu pasauli, bet ne jau tā bija viņas sūtība. Krievu skolas ir tikai “piesegstruktūras”, tās viņai pie kājas, tāpat kā Spānija, Katalonija un Krievija.

 2. Paldies, ka neparādījāt šīs ļaunās sievietes ģīmi – es nevarētu aizmigt un būtu jādzer nervu zāles.
  Vai tiešām Latvijas krievi sekos šai demagoģei un melei? Neticu! Esmu par viņiem labākās domās.

 3. Dievs, pasargi valsti no atmodas laika ļaunajiem rēgiem – interfrontes ar visiem tās bīdītājiem, kas nes tikai ļaunumu, naidu…

 4. kur jevr…. tur vienmēr nemieri un bardaks ,tautu rīdīšana vienai pret otru. Mēs viņiem esam tikai goiji

 5. Man bail no vinas izskata. Ka tik neaiziet pavisam..Zel.

 6. Ieradās atkal mērķtiecīgi kurināt naidu stap cilvēkiem. Sen laiks šo žīdeni aizeūtīt komandējumā uz Tēvzemi, bet neviens jau to nedarīs!!!!!

 7. Kà tàdai kosmoplìtei ,jevrejai nav kauna runàt krievu kopienas vàrdà, man kà krievam vienkàrßi bùtu kauns ka tàda naidu pilna persona apvaino krievu lojalitàti

 8. Ždanoka: “Nacionālo valstu koncepcijai jāpaliek pagājušajos gadsimtos.” Bet kā ir ar šovinistisku impēriju Krieviju? Vai tā vēl nav modernā pasaulē aizķērusies no 19. gadsimta? Krievijai vispirms vēl jāpabeidz dekolonizācija, tikai pēc tam varēs runāt par jaunām savienībām.

 9. “Viena lieta, ko citu partiju politiķi gan varētu mācīties no Ždanokas”
  ————
  Ždanoka, atšķirībā no Vienotības, ko dzen naudaskāre un čekas rīcībā esošie kompromati, no visas sirds nīst latviešu valsti un tautu.

 10. Ideālā variantā viņas aktivitātes varētu rezultēties ar 4.8-4.9% atbalstu!
  Tas būtu mīnusā saskaņai!
  Pārējais jau tehnisks darbs!!
  Joprojām galvenais – nav ko piedāvāt cilvēkiem.
  + lielas ekonomiskās problēmas sagaidāmas sponsorvalstī.
  Ar šīm vēlēšanām padomju penši paliek mazākumā (skaitliski).
  Pagaidām pilnīgi visi rupori dzīvo pagātnē!!
  Bezmaksas braukšana sabiedriskajā zaudē savu nozīmi (nav kas novērtē)!
  Tāpat aktuālas kļūst daudzas valstiski vitālas svarīgas problēmas, kuru nerisināšanu nevar atlikt!!

  • Tas būtu mīnusā saskaņai!
   ==========
   🙁 Un atkal neviena plusa TB/LNNK

   • Pagriez savu kājmināmo domāšanu uz priekšu, TB/LNNK sen nav vēlēšanās kandidējusi. Tagad visi patriotiskie latvieši balso par NA, bet saskaņotāji un citi krievnacisti sprāgst no ādas ārā aiz dusmām.

 11. Valsts savā teritorijā ir visspēcīga pēc definīcijas un ja to nepārvaldītu viņas sugasbrāļu saimnieki: Meļņiks, Zaharjins, Savickis, Rāvis, Korens un citi ienaidnieki un tos neapkalpotu Kozlovskis, Mežviets un Maizītis, Ždanoka jau sen būtu nosprāgusi cietumā un aizmirsta.

 12. Ždanokai interesē tikai nauda. Kāds nesen piedāvājis lielāku naudu nekā Briselē sēžot saņem. Elementāri.
  Latvija viņai vispār nav vajadzīga, to viņa redz tikai kā instrumentu, kā iegūt naudu.
  Viņas pilsonība ir apšaubāma, ņemot vērā to,ka neko citu nespēj, kā nomelnot Latviju un tās iedzīvotājus. Ja viņai interesētu izglītība krievu valodā, viņai būtu jādodas uz Daugavpili,Krāslavu vai Rēzekni un tusēties tur.
  Taču viņai interesē tikai radikālie krievi, iesūtīti no Maskavas gaisa jaukšanai.
  Tātad, viņa nedarbojas ne latviešu, ne krievu interesēs. Ždanoka, saņemot naudu no Krievijas, gatava darīt visu, lai čakarētu smadzenes padumjiem, 8.kl. izglītību Sovāku laikos dabūjušiem padomju pilsoņiem, kuru Latvijā diemžēl vēl ir gana daudz. Paies vēl +/- 10, 20 gadi kad aizsaulē aizies tā lielā Padomju migrantu masa, kas ieplūda Latvijā kā rūpnīcu strādnieki. Ždanoka spēlē tieši uz šiem ļaudīm.

 13. Beidzot Slēptā Patiesība Ir Atklāta! Gatavais Murgs – Lūk Cik Īstenībā Pelna Latvijas Top 10 Amatpersonas
  Admin January 4, 2018 No Comments

  Izrādās, ka Latvijas amatpersonas nemaz nepelna tik “slikti”, summas ir šokējošas, vai vēlies uzzināt kādi ir īstie cipari ? Visapkārt amatpersonas sūdzas, ka viņu algas ir mazas un kā viņi vispār varot izdzīvot, taču kā ir ar parastajiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo no rokas mutē katru mēnesi?

  Nemaz nerunāsim par Latvijas pensionāriem, kuriem nākas dzīvot no vienas pensijas līdz nākamajai, nemaz nerunājot par to, ka lielākajai daļai pensionāru ir nepieciešamas zāles, kuras kā mēs visi zinām, maksā diezgan dārgi.

  Pirmo vietu ieņem airBaltic valdes priekšsēdētājs Martins Gauss, kurš gada laikā nopelnījis – 844 048 EURO

  Otrā vieta tiek Jurim Gulbim ar kopējiem gada ieņēmumiem – 503 825 EURO

  Trešo vietu ieņem LDZ CARGO bijušais valdes priekšsēdētājs, kurš saņēmis veselus 245 608 EURO gada laikā!

  Ceturtā pelnošākā persona Latvijā ir Solvita Deglava, kura ir Reverta valdes priekšsēdētāja ar gada peļņu 240 269 EURO

  Piekto vietu ieņem Latvenergo priekšsēdētājs – Āris Žīgurs ar gada peļņu 141 412 EURO

  Beidzot Slēptā Patiesība Ir Atklāta! Gatavais Murgs – Lūk Cik Īstenībā Pelna Latvijas Top 10 Amatpersonas
  Admin January 4, 2018 No Comments

  Tālāk sekos arī daudz zināmāki cilvēki, tai skaitā Latvijas prezidents, Nils Ušakovs un citi!

  Sesto vietu Latvija Top 10 amatpersonu sarakstā ieņem Latvijas Bankas prezidents – Ilmārs Rimšēvičš ar gada ieņēmumiem 137 007 EURO apmērā

  Septīto vietu ieņem Jānis Gardovskis – RSU rektors, ar gada ieņēmumiem 119 996 EURO apmērā

  Astoto vietu ieņem Leonīds Loginovs, kurš ir Rīgas brīvostas pārvaldnieks ar gada ieņēmumiem 110 683 EUROapmērā

  Devīto vietu ieņem Latvijas Valsts Mežu valdes priekšsēdētājs – Roberts Strīpnieks ar gada ieņēmumiem 109 804 EURO apmērā

  Desmito vietu ieņem Rolands Paņko, kurš ir Altum valdes loceklis ar gada ieņēmumiem 109 660 EURO

  Nosauktas arī valsts Augstāko Amatpersonu Gada Ienākumi!

  Tagadējā Saeimas priekšsēdētāja – Ināra Mūrniece 42 166 EURO

  Laimdota Straujuma – Bijusī Ministru Prezidente 34 806 EURO

  Mūsu pašu Valsts Prezidents – Raimonds Vējonis 42 439 EURO

  Kristīne Lemberga – Rīgas Brīvostas un Ventspils domes darbiniece ar gada algu 94 064 EURO apmērā

  Avots

 14. Suč.ai atkal dota pavēle: fas… Šī ir īpaša suga, savoks+evrejs+neieredzLV… Tā nieredz, ka pat runājot rīstas…. Ar vīrieti kopā arī nekad nav redzēta, Briselē izsaka dīvainus priekšlikumus personālam… Ceru, ka tevi kādreiz drošības iestādes paņems ciet….

 15. RASHA_PARASHA

 16. Piekrītu “aģentam”. Tieši tā arī ir.

 17. Rašisms lien un lien.

 18. Daudz kas no Ždanokas principiem man nav pieņems, īpaši jau federālā Eiropa, bet jāatzīst, ka viņa ir konsekventa un nepārdod savus principus, kā lielākā daļa latviešu partiju pārstāvji. Bez tam uzskatu, ka latviešiem tik ļoti nevajadzētu apkarot krievu valodu, jo pat “padomju laikos” augstskolā visi priekšmeti tika mācīti latviski, izņemot militāro mācību. Protams, ka skolu beidzējiem valsts valoda ir jāzina, bet kā to nodrošināt, šajā jautājumā nevar būt tikai viens “pareizas” risinājums.

 19. Nevajag neko sarezgit. Kremlis deva paveli iet pedeja kauja pret NATO un EU . Un maksas vairak neka EU parlamenta . Vina var savakt stalinistu- putinistu balsis . Dabut virs 5% balsu . Pec tam apvienoties ar usakoviesiem-putinistiem . Vel ir Amerika prokremliska partija . Tas ari butu viss kremla savaktais potencials.

 20. naids ir kapitāls, ja to prot izmantot… bet doma par intelektuālā kapitāla rotāciju starp Eiropas Parlamentu un pašmājām ir saturīga… ja vien atrastos kāds, kas sadūšotos to īstenot… nesenajā vēsturē daži tādi gadījumi ir bijuši; retais gan to spējis novērtēt…

 21. Jāsaka tā, ka Ždanoka par lauksaimnieku subsīdijām un Eiropas fondu lēno apgūšanu Latvijā ir uzstājusies Eiropas parlamentā apmēram divreiz vairāk, kā NA Zīle un apmēram piecreiz vairāk, kā Godmanis. Arī Lembergam viņa nepārdosies, kā visādas serebrovas un NA bizītes. Vēlētājiem ir, ko padomāt.

 22. =Atgādinājumam – pēc 1991. gada 13. janvāra Ždanoka turpināja darboties kompartijā un bija arī Interfrontes aktīviste, tāpēc Vēlēšanu likums viņai liedz piedalīties Saeimas vēlēšanās. Ja Satversmes tiesa tomēr atļaus kandidēt, tad Latvijas Krievu savienības sarakstu viņa pavisam noteikti “vilks uz augšu”. =
  Vājš secinājums – jautājums jau nav par Ždanoku, bet par Latvijas neatkarības atgūšanu, atjaunošanu no PSRS. Kāpēc – PSRS KP ir PSRS sastāvdaļa un atzīt ka darbība tajā pēc būtības ir atzīt uz līdzību principa – PSRS ar tiesas lēmumu var KP darboties Latvijā – saprotams ka tas notiek arī ar pārējo neatkarību – PSRS tiesību pārņēmēja Krievija ir tiesiski darboties arī Latvijā… tātad atdalīšanās, neatkarība ir slēgta.
  Saputroti izsakos, juristi varētu labāk – bet skaidrs : Ždanokas ( PSKP ) atzīšana par par esošu izslēdz valstisku atzīšanu ar neatkarīgu…

 23. Nekas jauns, biedrs Junkers ir teicis, ka nacionālām valstīm laiks vēstures mēslainē…. tāds ar tādu, TĀDI AR TĀDIEM. Un tas tikai norāda, ka neoloberālisms ir neotrockisma atvasinājums

 24. Gadsimtu gaitā Eiropas valstis savstarpējos karos un konfliktos novājinājusies,beidzot nākusi pie prāta un izveidoja Eiropas savienību.Tagad pienācis brīdis kad jāizšķirās sadalīties pēc breksit parauga un pa vienai iznīkt vai virzīties tālāk izveidojot Eiropas savienotās valstis un būt konkurentspējīgai ar gigantisko Ķīnu un Indiju kā arī ar vērā ņemamām abām Korejām un Japānu.

 25. Tajā vietā,lai veicinātu attīstību, atkal sāk veicināt nacionālo naidu,ES parlamentā panākt neko nevarēja,tad nu sāks šeit veidot tīšu prāt nacionālo naidu,deputātei ir jāveicina Latvijas valsts attīstība,un iedzīvotāju iekšpolitiskie jautājumi,nevis sāks atkal tautas naidošanu,.Labāk lai iet pencijā,viņas laiki ir beigušies.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+